INWESTYCJE

Strona główna » Inwestycje w Gminie Dębno

Pozimowe remonty dróg w Gminie Dębno

Pozimowe remonty dróg w Gminie Dębno

W marcu podpisana została umowa na zadanie, obejmujące cząstkowy remont i uzupełnienie ubytków nawierzchni dróg w miejscowościach leżących na terenie Gminy Dębno. Prace przy drogach rozpoczną się, gdy tylko pozwolą na to warunki pogodowe. Wykonawcą zadania, wybranym w drodze postępowania, została firma Dróg-Bud z Łoniowej. Planowany termin zakończenia realizacji inwestycji to połowa czerwca bieżącego roku.

Prace remontowe przy gminnych drogach

7.04.2017
Prace remontowe przy gminnych drogach

Długo oczekiwana przez mieszkańców wiosenna pogoda jest również okazją do rozpoczęcia sezonu inwestycyjnego. W ostatnich tygodniach w Gminie Dębno zostały zrealizowane pierwsze prace, związane z przebudową dróg gminnych i rowów przydrożnych.

Zakończono prace przy Niedźwiedziu i Kisielinie

19.12.2016
Zakończono prace przy Niedźwiedziu i Kisielinie

Dziewiątego grudnia odebrana została inwestycja dotycząca regulacji potoku Niedźwiedź, w celu ochrony pobliskich terenów przed zalaniem. W ramach projektu udrożniono, utrwalono i zabezpieczono koryto potoku na terenie Dębna i Woli Dębińskiej, na odcinkach o łącznej długości 1.9 km. Wycięto również krzewy utrudniające przepływ wody, wykonano korektę skarp i umocniono brzegi. Projekt regulacji potoku powstał w ramach partnerstwa Gminy Dębno z Małopolskim Zarządem Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie.

Gotowa remiza OSP w Jaworsku

18.11.2016
Gotowa remiza OSP w Jaworsku

W czwartek 10 listopada odebrana została inwestycja, dotycząca modernizacji budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaworsku. Prace remontowe w remizie były prowadzone w dwóch etapach. Pierwszy z nich obejmował wykonanie termomodernizacji budynku – wymianę okien i drzwi, docieplenie ścian i stropu. Zamontowane zostało również nowe oświetlenie zewnętrzne. Drugi etap dotyczył przebudowy łazienki wewnętrznej oraz wykonania niezbędnych instalacji.

Więźniowie wyremontowali dawną pocztę w Łysej Górze

16.11.2016
Więźniowie wyremontowali dawną pocztę w Łysej Górze

Zakończono prace remontowe budynku dawnego Urzędu Pocztowego w Łysej Górze. Zostały one niemal w całości wykonane przez więźniów, działających w ramach porozumienia zawartego pomiędzy Gminą Dębno a Zakładem Karnym w Tarnowie.

Prace remontowe przy drogach gminnych

20.10.2016
Prace remontowe przy drogach gminnych

Niedawno zakończone zostały prace remontowe na drogach gminnych w Niedźwiedzy, Łoniowej i w Maszkienicach. Roboty drogowe w ramach zrealizowanych inwestycji wykonały dwie firmy: Trans-Bet z Gnojnika oraz Road Systems ze Skrzyszowa.

Nowy plac zabaw w Porąbce Uszewskiej

18.10.2016
Nowy plac zabaw w Porąbce Uszewskiej

W tym tygodniu zakończyły się prace przy doposażeniu placu zabaw, położonego przy przedszkolu w Porąbce Uszewskiej. Istniejące wcześniej w tym miejscu urządzenia, z powodu złego stanu technicznego, zostały zdemontowane. To już trzeci w tym roku – po Maszkienicach i Niedźwiedzy – doposażony obiekt tego typu na terenie naszej gminy.

Nowe witacze już stoją

12.10.2016
Nowe witacze już stoją

W Gminie Dębno ustawione zostały tablice promocyjno-informacyjne, czyli tak zwane witacze. Zadaniem tych ponad trzymetrowych znaków jest informowanie kierowców o wjeździe na teren gminy i zachęcenie ich do powrotu. Sześć nowych witaczy zostało zamontowanych na działkach w Jastwi, Jaworsku, Maszkienicach, Niedźwiedzy, Sufczynie i Woli Dębińskiej.

Prace remontowe w budynkach szkół

2.09.2016
Prace remontowe w budynkach szkół

Okres wakacyjny to tradycyjnie czas przeprowadzania remontów w budynkach szkół. Również w tym roku udało się przeprowadzić modernizację placówek szkolnych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Dębno. W ubiegłym tygodniu, w budynku Zespołu Szkolno‑Przedszkolnego w Dębnie wykonano wewnętrzną instalację hydrantową. Celem inwestycji było dostosowanie szkoły do obowiązujących norm i przepisów dotyczących ochrony przeciwpożarowej budynków

Gotowy plac zabaw w Maszkienicach

22.08.2016
Gotowy plac zabaw w Maszkienicach

Nasza gmina inwestuje w rozwój najmłodszych. Po doposażeniu placu zabaw w Niedźwiedzy w ubiegłym miesiącu, wczoraj odebrano inwestycję związaną z powstaniem podobnego obiektu przy budynku szkoły w Maszkienicach.

Wyposażenie nowego placu zabaw jest bardzo różnorodne. Główną część obiektu stanowi zestaw zabawowy z wieżami, urządzeniami do wspinaczki i podciągania oraz zjeżdżalnią.

[ poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | następna ]