INWESTYCJE

Przebudowa dróg i nowe miejsca postojowe

7.09.2016
Przebudowa dróg i nowe miejsca postojowe

31 sierpnia podpisano umowę na zadanie dotyczące przebudowy kolejnych dróg gminnych na terenie Gminy Dębno. Inwestycja obejmie pięć dróg: Doły Na Most, Rajsko Do Zagórza w miejscowości Sufczyn, Wola Dębińska Osiedlowa IV, Wola Dębińska Zarzecze oraz Zagórze od Łoponia w Sufczynie. W wyniku postępowania na wykonawcę robót wybrano firmę Road Systems ze Skrzyszowa.

Trwają prace przy Niedźwiedziu i Kisielinie

29.08.2016
Trwają prace przy Niedźwiedziu i Kisielinie

W sierpniu została podpisana umowa na inwestycję dotyczącą regulacji potoku Niedźwiedź, w celu ochrony pobliskich terenów przed zalaniem. W ramach projektu utrwalone i zabezpieczone zostanie koryto potoku na terenie Dębna i Woli Dębińskiej, na odcinkach o łącznej długości około 1,9 kilometra.

Trwa rozbudowa kanalizacji w Sufczynie i Łysej Górze

24.08.2016
Trwa rozbudowa kanalizacji w Sufczynie i Łysej Górze

18 sierpnia podpisano umowę na inwestycję dotyczącą dalszego rozbudowania istniejącej sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Sufczyn i Łysa Góra. Przedmiotem projektu jest położenie rur kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej na kilkudziesięciu odcinkach o łącznej długości ponad 1 kilometra.

Powstanie projekt przebudowy remizy w Dołach

8.08.2016
Powstanie projekt przebudowy remizy w Dołach

Podpisano umowę na opracowanie dokumentacji, dotyczącej wybudowania nowego obiektu remizy OSP w miejscowości Doły. Przygotowaniem projektu zajmie się biuro PRO-MAR z Tarnowa, które zostało wyłonione w drodze postępowania. Dokumentacja ma zostać sporządzona do końca bieżącego roku.

Wstępna koncepcja projektu zakłada, że inwestycja będzie realizowana w dwóch etapach.

Przebudowa i budowa licznych dróg gminnych wraz z budową miejsc postojowych w Biadolinach Szlacheckich

28.07.2016
Przebudowa i budowa licznych  dróg gminnych wraz z  budową miejsc postojowych w Biadolinach Szlacheckich

Trwają prace przy przebudowie i modernizacji  dróg w miejscowościach Dębno, Jastew i Niedźwiedza. Do końca października przebudowanych zostanie kolejnych  pięć dróg gminnych tj. Doły Na Most, Rajsko Do Zagórza w Sufczynie, Wola Dębińska Osiedlowa IV, Wola Dębińska Zarzecze, Zagórze od Łoponia w miejscowości Sufczyn. W ramach podjętych działań związanych z  pracami remontowymi zostaną przebudowane drogi gminne na odcinkach o łącznej długości prawie 3 km, na których zostanie położona nowa nawierzchnia asfaltowa.

Szkolne remonty

20.07.2016
Szkolne remonty

Dzieci i młodzież wypoczywają, a władze gminy już myślą o rozpoczęciu nowego roku szkolnego. Czas wakacji tradycyjnie wykorzystywany jest na remonty w placówkach oświatowych.

- Każdego roku niemal we wszystkich szkołach prowadzone są remonty i bieżące naprawy. Chcemy, aby nasze dzieci wróciły do odnowionych sal lekcyjnych, aby w lepszych warunkach mogły się uczyć - mówi Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

Gmina otrzymała dofinansowanie na remont remizy OSP w Jaworsku

14.07.2016
Gmina otrzymała dofinansowanie na remont remizy OSP w Jaworsku

Prawie 66 tysięcy złotych samorząd Dębna otrzymał w ramach konkursu „Małopolskie Remizy”. W ramach prac budowlanych wymieniona zostanie stolarka wraz z bramą garażową, docieplone stropy oraz ściany budynków.

Rozbudowa szkoły w Łoniowej

11.07.2016
Rozbudowa szkoły w Łoniowej

Jak wynika z obliczeń dębińskich samorządowców, już za kilka lat do szkoły w Łoniowej chodzić będzie znacznie więcej uczniów niż teraz. W celu stworzenia odpowiednich warunków do nauki i rozwoju podjęto decyzję o rozbudowie placówki. Prace, które rozłożone zostały na kilka etapów,  rozpoczną się już wkrótce. W tym roku wykonany zostanie pierwszy etap robót polegający na dobudowie nowej części szkoły i doprowadzenia jej do stanu surowego.

Nowe chodniki

30.06.2016
Nowe chodniki

Trwają prace przy budowie dwóch chodników – w Dębnie i Biadolinach Szlacheckich.

- Utrzymanie dobrego stanu dróg i chodników, ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców jest inwestycją niezwykle ważną – mówi Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski. – Budujemy chodniki nie tylko przy drogach powiatowych, ale także przy gminnych. Inwestycje realizowane są na wniosek mieszkańców, którzy sami wskazują miejsca . Wnioski mieszkańców są zawsze uwzględniane.

Budowa kanalizacji w Sufczynie

27.06.2016
Budowa kanalizacji w Sufczynie

Trwają prace przy budowie kanalizacji w Sufczynie Górnym i Sufczynie Zagórze. Wieś jest skanalizowana już od roku, jednak miejscowość stale się rozrasta i dobudowa sieci stała się konieczna. Sołectwo liczy już ponad dwa tysiące mieszkańców, a w ostatnim czasie powstało tam wiele nowych domów, których mieszkańcy wnioskowali o to, aby dołączyć ich posesje do sieci kanalizacyjnej.

[ poprzednia 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | następna ]