Ostatnie wydarzenia

Oficjalne otwarcie przedszkola w Woli Dębińskiej

19.10.2021
Oficjalne otwarcie przedszkola w Woli Dębińskiej

,,Kraina malucha – rozwój edukacji przedszkolnej w Gminie Dębno” to tytuł zadania zrealizowanego przez Gminę Dębno, którego efektem są nowopowstałe oddziały Przedszkolne działające w Woli Dębińskiej. Obecnie liczy ono 96 wychowanków. W poniedziałek 18 października 2021 r. odbyło się uroczyste otwarcie oddziałów przedszkolnych. Wydarzenie poprowadziła Agnieszka Fikas – Dyrektor Publicznego Przedszkola w Woli Dębińskiej, która zadbała również o oprawę artystyczną wydarzenia.

W uroczystości udział wzięli Posłowie na Sejm RP Józefa Szczurek-Żelazko, Wiesław Krajewski oraz Piotr Sak, Marta Malec-Lech - Członek Zarządu Województwa Małopolskiego, Józef Gawron Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, Anna Mikosz Radna Województwa Małopolskiego, Wiesław Kozłowski Wójt Gminy Dębno, Radni Gminy Dębno Józef Ciuruś i Marek Przeklasa, Łukasz Przybyło Radny Powiatu Brzeskiego i Dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury w Jastwi, sołtys wsi Wola Dębińska Kazimierz Roczniak, a także dyrektorzy placówek oświatowych, nauczyciele i dzieci.

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

14.10.2021
Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej - Dyrekcji, Nauczycielom i wszystkim Pracownikom Oświaty pracującym na terenie Gminy Dębno w placówkach oświaty, składam serdeczne życzenia zdrowia, dalszych sukcesów i osiągnięć zawodowych, satysfakcji z pracy z dziećmi i młodzieżą oraz pomyślności w życiu osobistym. Dziękuję Państwu za poświęcenie i trud włożony w edukację oraz wychowanie młodzieży szkolnej. Dziękuję za kształtowanie kolejnych pokoleń, przewodnictwo w drodze do zdobywania wiedzy, uczenie postaw patriotycznych i empatii do drugiego człowieka. W Dniu Edukacji Narodowej życzę również Państwu zadowolenia z pracy pedagogicznej, poczucia ważności wykonywanego zawodu oraz współtworzenia radości podopiecznych, bo jak mawiał Albert Einstein „Wielkim kunsztem wykazuje się nauczyciel, który potrafi sprawić, że twórcze wyrażanie siebie i nabywanie wiedzy staje się źródłem radości.” - Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski

Noc Bibliotek w Gminie Dębno – podsumowanie wydarzenia

13.10.2021
Noc Bibliotek w Gminie Dębno – podsumowanie wydarzenia

Dziękujemy wszystkim Czytelnikom za liczne uczestnictwo w tegorocznej edycji Nocy Bibliotek w Gminie Dębno, która odbyła się 9 października w Gminnej Bibliotece w Porąbce Uszewskiej. Tegoroczne hasło „Czytanie wzmacnia” stało się punktem wyjścia do stworzenia programu wieczoru.

Remont drogi Pańska Góra w Łysej Górze

12.10.2021
Remont drogi Pańska Góra w Łysej Górze

Trwają prace przy remoncie nawierzchni drogi gminnej w sołectwie Łysa Góra, tzw. Pańska Góra. W wyniku przetargu został wyłoniony wykonawca - Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych sp. z o.o. w Jaśle, z którym podpisano umowę na realizację zadania.

Koszt całości inwestycji, to 159 285,00 zł. Zadanie to zostanie sfinansowane w całości ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Planowane zakończenie prac to listopad br.

„Małopolskie Pasieki na turystycznym szlaku 2021”

11.10.2021
„Małopolskie Pasieki na turystycznym szlaku 2021”

Gmina Dębno w partnerstwie z Tarnowską Organizacją Turystyczną realizuje projekt „Małopolskie Pasieki na turystycznym szlaku 2021”. W ramach realizacji projektu przy amfiteatrach w Dołach i w Łysej Górze powstały skwerki z roślinami miododajnymi. W miejscach tych posadzono drzewka i krzewy m.in. lipy, pigwowce, robinie, czy też pęcherznice. W ramach projektu, poza tym, że zostały utworzone tzw. kieszonkowe ogrody miododajne, to dodatkowo m.in. zostaną opracowane i wydane mapy.

Promocja Gminy Dębno – inicjatywa mieszkańców

8.10.2021
Promocja Gminy Dębno – inicjatywa mieszkańców

W dniu 19 września 2021 r. w Parku Etnograficznego w Tokarni miał miejsce "16. Świętokrzyski Jarmark Agroturystyczny i Smaki Jesieni" natomiast w dniach 25 i 26 września 2021 r. w Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie podczas XVIII już edycji Małopolskiej Giełdy Agroturystycznej udział wzięli mieszkańcy Gminy Dębno, którzy przygotowali stoiska promocyjne. Wójt Gminy Dębno przekazał na ten cel gadżety promocyjne związane z naszą gminą.

Uroczyste podsumowanie konkursu Małopolska Wieś 2021

6.10.2021
Uroczyste podsumowanie konkursu Małopolska Wieś 2021

W dniu 29 września w Muzeum – Nadwiślańskim Parku Etnograficznym w Wygiełzowie i Zamku Lipowiec odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu Małopolska Wieś 2021. Celem konkursu „Małopolska Wieś 2021” było zachęcenie społeczności lokalnych do aktywnego działania na rzecz podniesienia atrakcyjności małopolskiej wsi i poprawy życia jej mieszkańców. Łączna wysokość pomocy finansowej dla Laureatów Konkursu w 2021 roku wyniosła 480 tys. - mówił wicemarszałek Łukasz Smółka. W wydarzeniu uczestniczyli Zastępca Wójta Gminy Dębno Jacek Szklarz oraz sołtys wsi Dębno Paweł Biliński.

Komunikat Ministra Zdrowia w sprawie szczepień przeciv COVID-19

4.10.2021
Komunikat Ministra Zdrowia w sprawie szczepień przeciv COVID-19

Minister Zdrowia informuje, że rozpoczął się proces wystawiania skierowań do e-rejestracji na szczepienia dawką przypominającą dla wszystkich osób, które ukończyły 50 rok życia oraz pracowników ochrony zdrowia mających bezpośredni kontakt z pacjentem lub w warunkach laboratoryjnych z materiałem zakaźnym SARS-CoV-2.

Więcej szczegółów znajduje się w: Komunikat nr 12 Ministra Zdrowia w sprawie szczepień przeciw COVID-19 dawką przypominającą oraz dawką dodatkową uzupełniającą schemat podstawowy oraz na stronie https://ezdrowie.gov.pl/portal/artykul/komunikat-dot-podania-dawki-przypominajacej-oraz-dodatkowej-szczepionki-przeciwko-covid-19

Zakończył się remont drogi dojazdowej do gruntów rolnych Sufczyn-Dwojanów

1.10.2021
Zakończył się remont drogi dojazdowej do gruntów rolnych Sufczyn-Dwojanów

Zakończył się remont drogi dojazdowej do gruntów rolnych Sufczyn-Dwojanów na odcinku o długości 1030 metrów. W ramach remontu wykonano nakładkę drogi na dł. 1030 m o szer. 2,7 m, oraz uzupełniono i utwardzono pobocza na całej długości drogi.  Wykonano również przepusty rurowe odwodnienie na dł. 920 m. Zadanie wykonano ze środków budżetu Województwa Małopolskiego związanych z wyłączeniem z produkcji gruntów rolnych – 160 000,00 zł. Koszt całkowity zadania wyniósł ok. 360 tys.

Zima na sportowo – Gmina Dębno promuje sport!

30.09.2021
Zima na sportowo – Gmina Dębno promuje sport!

Zarząd Fundacji „ORLEN – DAR SERCA” rozstrzygnął konkurs grantowy „Moje miejsce na Ziemi”. Wśród nagrodzonych znalazła się Gmina Dębno, której przyznano dotację w wysokości 15 tys. zł. Dzięki wsparciu finansowemu Fundacji, w styczniu będziemy mogli zorganizować Otwarte Mistrzostwa Gminy Dębno w Koszykówkę 3x3 na hali widowiskowo-sportowej w Dębnie. Nasz zimowy kalendarz wydarzeń wzbogaci się o kolejne wydarzenie sportowe!mówi Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

Drukuj drukuj

Ogłoszenia

Strona główna » Ogłoszenia

Informacja epizootyczna Powiatowego Lekarza Weterynarii w Brzesku

16.06.2021
Informacja epizootyczna Powiatowego Lekarza Weterynarii w Brzesku

Zgnilec amerykański  pszczół (histolysisinfectiosaperniciosalarvae). Jest to wysoce zaraźliwa choroba bakteryjna czerwiu wywoływana przez laseczkę larwy (Paenibacilluslarvae). Choruje nań i zamiera czerw zasklepiony.Przetrwalniki bakterii odznaczają się bardzo wysoką odpornością na działanie termiczne i chemiczne, a w normalnych warunkach przeżywają nawet do 40 lat. Szczególne nasilenie choroby przypada na drugą połowę lata kiedy wysoka temperatura i częste przegrzewanie gniazda sprzyja rozkładającej się masie.

Weź udział w projekcie „Praca z POWER-em!”

14.06.2021
Weź udział w projekcie „Praca z POWER-em!”

Szukasz pracy? Nie masz doświadczenia? Opłacimy szkolenie zawodowe wybrane przez Ciebie i pomożemy bezpłatnie znaleźć wymarzoną pracę! Weź udział w projekcie „Praca z POWER-em!”. W Tarnowie rusza nabór do IV edycji projektu „Praca z POWER-em!”, stanowiącego wsparcie dla osób młodych do 29 roku życia. Fundacja Rozwoju Kompetencji i Przedsiębiorczości PROKATYWNIrozpoczęła rekrutację uczestników spośród mieszkańców Tarnowa oraz powiatu tarnowskiego, dąbrowskiego i brzeskiego.Spotkania rekrutacyjne będą się odbywać w Tarnowie.

Spisz się w Hali!

11.06.2021
Spisz się w Hali!

W dniach 12.06.2021 r. (sobota) i 13.06.2021 r. (niedziela) Hala Widowiskowo-Sportowa w Dębnie zaprasza do spisania się! W godz. od 10.00 do 15.00, podczas trwania I Małopolskiego Turnieju Wsi Dębno 2021 będzie można dokonać obowiązku udziału w Narodowym Powszechnym Spisie Ludności i Mieszkań 2021, który trwa od 1 kwietnia do 30 września 2021 roku. Przypominamy również o innych metodach dokonania spisu: samospis internetowy. Na stronie internetowej spis.gov.pl należy zalogować się i wypełnić formularz spisowy, spis przez telefon, którego można dokonać dzwoniąc na infolinię spisową pod numer: 22 279 99 99 Osoby, które nie spiszą się samodzielnie przez Internet lub dzwoniąc na infolinię mogą spodziewać się kontaktu rachmistrza spisowego z numeru: 22 828 88 88.

Głosuj na projekt "Międzynarodowe Spotkania z Dziedzictwem i Historią Wojskowości"

11.06.2021
Głosuj na projekt "Międzynarodowe Spotkania z Dziedzictwem i Historią Wojskowości"

Drodzy Mieszkańcy Gminy Dębno, Subregionu Tarnowskiego, Małopolski. Także Ci z Polski i zagranicy, którzy w 2022 roku na początku wakacji chcieliby uczestniczyć w największej imprezie plenerowej o charakterze historyczno, wojskowo, widowiskowo, rekonstrukcyjno, rozrywkowo, kulturalnej z mocnym elementem naprawdę nowoczesnej i tworzonej na najwyższym poziomie promocji dziedzictwa kulturowego w tej części Polski, a być może Europy.  Prosimy o głosowanie na nasz projekt w Budżecie Obywatelskim Województwa Małopolskiego!

VI nadzwyczajna sesja Rady Gminy Dębno

11.06.2021
VI nadzwyczajna sesja Rady Gminy Dębno

11 czerwca 2021 r. w trybie zdalnym odbyła się VI nadzwyczajna sesja Rady Gminy Dębno. Podczas obrad Sesji podjęto uchwały w sprawach: określenia metody ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki opłaty, zmiany uchwały Rady Gminy Dębno Nr XIII/274/2020  z dnia 14 grudnia 2020 roku, w sprawie: zwolnienia w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi właścicieli nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi kompostujących bioodpady stanowiące odpady komunalne w kompostowniku przydomowym na terenie Gminy Dębno, określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właścicieli nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Kierunek Kariera otwarty dla osób z wyższym wykształceniem

11.06.2021
Kierunek Kariera otwarty dla osób  z wyższym wykształceniem

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie realizuje projekt „Kierunek Kariera”, w którym już 14 czerwca o godzinie 10.00 ruszamy z rekrutacją dedykowaną osobom z wyższym wykształceniem. Specjalnie dla tej grupy przygotowaliśmy 10.000 miejsc! Tylko jeśli zgłosisz się do 31 sierpnia(lub wcześniejszego wyczerpania limitu miejsc) skorzystasz z dedykowanej usługi doradztwa zawodowego online, dzięki której uporządkujesz informacje na temat posiadanych umiejętności cyfrowych, językowych, zzakresu zarządzania projektami i mobilności, a następniepodejmiesz decyzję jakie szkolenie lub kurs zrealizujesz za bony, taniej nawet o 85%.

Spisz się w Hali!

10.06.2021
Spisz się w Hali!

Dn. 12.06.2021 r. (sobota) i 13.06.2021 r. (niedziela) Hala Widowiskowo-Sportowa w Dębnie zaprasza do spisania się! W godz. od 10.00 do 15.00, podczas trwania I Małopolskiego Turnieju Wsi Dębno 2021 będzie można dokonać obowiązku udziału w Narodowym Powszechnym Spisie Ludności i Mieszkań 2021, który trwa od 1 kwietnia do 30 września 2021 roku. Przypominamy również o innych metodach dokonania spisu: samospis internetowy, na stronie internetowej spis.gov.pl należy zalogować się i wypełnić formularz spisowy, spis przez telefon, którego można dokonać dzwoniąc na infolinię spisową pod numer: 22 279 99 99

Osoby, które nie spiszą się samodzielnie przez Internet lub dzwoniąc na infolinię mogą spodziewać się kontaktu rachmistrza spisowego z numeru: 22 828 88 88.

Bezpłatne badania mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi

9.06.2021
Bezpłatne badania mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi

Geneva Trust Polska Sp. z o.o. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Profilaktyka i Diagnostyka zaprasza mieszkanki gminy Dębno na bezpłatne badania mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi – Etap Podstawowy finansowany przez Małopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia. Badania odbędą się w Woli Dębińskiej przy budynku Urzędu Gminy - 11 czerwca 2021 roku w godz. od 09:00 do 17:00

Bezpłatne szkolenie dla rolników!

8.06.2021
Bezpłatne szkolenie dla rolników!

Zarząd Tarnowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. zaprasza producentów rolnych, rolników, hodowców, ogrodników oraz sadowników do uczestnictwa w bezpłatnym szkoleniu o tematyce:  „Sprzedaż bezpośrednia własnych produktów.” Rolnicy biorący udział w szkoleniu będą mieli prawo uczestniczyć w TARGU REGIONALNYM w Tarnowie - 19 września 2021 r., na którym zostanie wyłoniony zwycięzca konkursu z zakresu wiedzy zdobytej na szkoleniu. Pula nagród finansowych w konkursie to 10 tys. zł.

Małopolski Dzień Uczenia się - #PostawNaRozwój

8.06.2021
Małopolski Dzień Uczenia się - #PostawNaRozwój

8 czerwca 2021 r. obchodzony jest Małopolski Dzień Uczenia się. Akcja ma na celu promowanie idei rozwoju i uczenia się przez całe życie. koordynatorem regionalnym tego wydarzenia jest Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie, jednak akcja #PostawNaRozwój to wspólne wydarzenie, w które włącza się jeszcze 56 partnerów z całej Małopolski!

[ poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | następna ] stron: 106

Kapliczki Małopolski     

W górę
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Gmina Dębno Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013 pt. "CAF - podstawa doskonalenia małopolskich JST",
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12