Ostatnie wydarzenia

Oficjalne otwarcie przedszkola w Woli Dębińskiej

19.10.2021
Oficjalne otwarcie przedszkola w Woli Dębińskiej

,,Kraina malucha – rozwój edukacji przedszkolnej w Gminie Dębno” to tytuł zadania zrealizowanego przez Gminę Dębno, którego efektem są nowopowstałe oddziały Przedszkolne działające w Woli Dębińskiej. Obecnie liczy ono 96 wychowanków. W poniedziałek 18 października 2021 r. odbyło się uroczyste otwarcie oddziałów przedszkolnych. Wydarzenie poprowadziła Agnieszka Fikas – Dyrektor Publicznego Przedszkola w Woli Dębińskiej, która zadbała również o oprawę artystyczną wydarzenia.

W uroczystości udział wzięli Posłowie na Sejm RP Józefa Szczurek-Żelazko, Wiesław Krajewski oraz Piotr Sak, Marta Malec-Lech - Członek Zarządu Województwa Małopolskiego, Józef Gawron Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, Anna Mikosz Radna Województwa Małopolskiego, Wiesław Kozłowski Wójt Gminy Dębno, Radni Gminy Dębno Józef Ciuruś i Marek Przeklasa, Łukasz Przybyło Radny Powiatu Brzeskiego i Dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury w Jastwi, sołtys wsi Wola Dębińska Kazimierz Roczniak, a także dyrektorzy placówek oświatowych, nauczyciele i dzieci.

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

14.10.2021
Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej - Dyrekcji, Nauczycielom i wszystkim Pracownikom Oświaty pracującym na terenie Gminy Dębno w placówkach oświaty, składam serdeczne życzenia zdrowia, dalszych sukcesów i osiągnięć zawodowych, satysfakcji z pracy z dziećmi i młodzieżą oraz pomyślności w życiu osobistym. Dziękuję Państwu za poświęcenie i trud włożony w edukację oraz wychowanie młodzieży szkolnej. Dziękuję za kształtowanie kolejnych pokoleń, przewodnictwo w drodze do zdobywania wiedzy, uczenie postaw patriotycznych i empatii do drugiego człowieka. W Dniu Edukacji Narodowej życzę również Państwu zadowolenia z pracy pedagogicznej, poczucia ważności wykonywanego zawodu oraz współtworzenia radości podopiecznych, bo jak mawiał Albert Einstein „Wielkim kunsztem wykazuje się nauczyciel, który potrafi sprawić, że twórcze wyrażanie siebie i nabywanie wiedzy staje się źródłem radości.” - Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski

Noc Bibliotek w Gminie Dębno – podsumowanie wydarzenia

13.10.2021
Noc Bibliotek w Gminie Dębno – podsumowanie wydarzenia

Dziękujemy wszystkim Czytelnikom za liczne uczestnictwo w tegorocznej edycji Nocy Bibliotek w Gminie Dębno, która odbyła się 9 października w Gminnej Bibliotece w Porąbce Uszewskiej. Tegoroczne hasło „Czytanie wzmacnia” stało się punktem wyjścia do stworzenia programu wieczoru.

Remont drogi Pańska Góra w Łysej Górze

12.10.2021
Remont drogi Pańska Góra w Łysej Górze

Trwają prace przy remoncie nawierzchni drogi gminnej w sołectwie Łysa Góra, tzw. Pańska Góra. W wyniku przetargu został wyłoniony wykonawca - Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych sp. z o.o. w Jaśle, z którym podpisano umowę na realizację zadania.

Koszt całości inwestycji, to 159 285,00 zł. Zadanie to zostanie sfinansowane w całości ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Planowane zakończenie prac to listopad br.

„Małopolskie Pasieki na turystycznym szlaku 2021”

11.10.2021
„Małopolskie Pasieki na turystycznym szlaku 2021”

Gmina Dębno w partnerstwie z Tarnowską Organizacją Turystyczną realizuje projekt „Małopolskie Pasieki na turystycznym szlaku 2021”. W ramach realizacji projektu przy amfiteatrach w Dołach i w Łysej Górze powstały skwerki z roślinami miododajnymi. W miejscach tych posadzono drzewka i krzewy m.in. lipy, pigwowce, robinie, czy też pęcherznice. W ramach projektu, poza tym, że zostały utworzone tzw. kieszonkowe ogrody miododajne, to dodatkowo m.in. zostaną opracowane i wydane mapy.

Promocja Gminy Dębno – inicjatywa mieszkańców

8.10.2021
Promocja Gminy Dębno – inicjatywa mieszkańców

W dniu 19 września 2021 r. w Parku Etnograficznego w Tokarni miał miejsce "16. Świętokrzyski Jarmark Agroturystyczny i Smaki Jesieni" natomiast w dniach 25 i 26 września 2021 r. w Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie podczas XVIII już edycji Małopolskiej Giełdy Agroturystycznej udział wzięli mieszkańcy Gminy Dębno, którzy przygotowali stoiska promocyjne. Wójt Gminy Dębno przekazał na ten cel gadżety promocyjne związane z naszą gminą.

Uroczyste podsumowanie konkursu Małopolska Wieś 2021

6.10.2021
Uroczyste podsumowanie konkursu Małopolska Wieś 2021

W dniu 29 września w Muzeum – Nadwiślańskim Parku Etnograficznym w Wygiełzowie i Zamku Lipowiec odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu Małopolska Wieś 2021. Celem konkursu „Małopolska Wieś 2021” było zachęcenie społeczności lokalnych do aktywnego działania na rzecz podniesienia atrakcyjności małopolskiej wsi i poprawy życia jej mieszkańców. Łączna wysokość pomocy finansowej dla Laureatów Konkursu w 2021 roku wyniosła 480 tys. - mówił wicemarszałek Łukasz Smółka. W wydarzeniu uczestniczyli Zastępca Wójta Gminy Dębno Jacek Szklarz oraz sołtys wsi Dębno Paweł Biliński.

Komunikat Ministra Zdrowia w sprawie szczepień przeciv COVID-19

4.10.2021
Komunikat Ministra Zdrowia w sprawie szczepień przeciv COVID-19

Minister Zdrowia informuje, że rozpoczął się proces wystawiania skierowań do e-rejestracji na szczepienia dawką przypominającą dla wszystkich osób, które ukończyły 50 rok życia oraz pracowników ochrony zdrowia mających bezpośredni kontakt z pacjentem lub w warunkach laboratoryjnych z materiałem zakaźnym SARS-CoV-2.

Więcej szczegółów znajduje się w: Komunikat nr 12 Ministra Zdrowia w sprawie szczepień przeciw COVID-19 dawką przypominającą oraz dawką dodatkową uzupełniającą schemat podstawowy oraz na stronie https://ezdrowie.gov.pl/portal/artykul/komunikat-dot-podania-dawki-przypominajacej-oraz-dodatkowej-szczepionki-przeciwko-covid-19

Zakończył się remont drogi dojazdowej do gruntów rolnych Sufczyn-Dwojanów

1.10.2021
Zakończył się remont drogi dojazdowej do gruntów rolnych Sufczyn-Dwojanów

Zakończył się remont drogi dojazdowej do gruntów rolnych Sufczyn-Dwojanów na odcinku o długości 1030 metrów. W ramach remontu wykonano nakładkę drogi na dł. 1030 m o szer. 2,7 m, oraz uzupełniono i utwardzono pobocza na całej długości drogi.  Wykonano również przepusty rurowe odwodnienie na dł. 920 m. Zadanie wykonano ze środków budżetu Województwa Małopolskiego związanych z wyłączeniem z produkcji gruntów rolnych – 160 000,00 zł. Koszt całkowity zadania wyniósł ok. 360 tys.

Zima na sportowo – Gmina Dębno promuje sport!

30.09.2021
Zima na sportowo – Gmina Dębno promuje sport!

Zarząd Fundacji „ORLEN – DAR SERCA” rozstrzygnął konkurs grantowy „Moje miejsce na Ziemi”. Wśród nagrodzonych znalazła się Gmina Dębno, której przyznano dotację w wysokości 15 tys. zł. Dzięki wsparciu finansowemu Fundacji, w styczniu będziemy mogli zorganizować Otwarte Mistrzostwa Gminy Dębno w Koszykówkę 3x3 na hali widowiskowo-sportowej w Dębnie. Nasz zimowy kalendarz wydarzeń wzbogaci się o kolejne wydarzenie sportowe!mówi Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

Drukuj drukuj

Ogłoszenia

Strona główna » Ogłoszenia

Ostatnie godziny spisu powszechnego!

30.09.2021
Ostatnie godziny spisu powszechnego!

Czwartek 30.09.2021 r. jest ostatnim dniem, aby wziąć udział w spisie powszechnym. Spisać się można już tylko do północy. Spis jest obowiązkowy, a odmowa wzięcia udziału w spisie wiąże się z karą w wysokości do 5 tys. zł.

Zaproszenie do udziału zorganizowanym ruchu harcerskim

29.09.2021
Zaproszenie do udziału zorganizowanym ruchu harcerskim

Wójt Gminy Dębno i dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury serdecznie zapraszają dzieci i młodzież z terenu Gminy Dębno do wielkiej harcerskiej przygody. Zapraszamy dzieci i młodzież (od 7 roku życia) do udziału w tworzonym właśnie w Gminie Dębno- zorganizowanym ruchu harcerskim. Zajęcia będą prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Pierwsze spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę o 11:00 w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi. W planie na ten rok mamy zarówno zajęcia tematyczne w DCK jak i dużo zajęć terenowych, wyjazdów do ciekawych miejsc, zimowisko, udział w wydarzeniach patriotycznych, akcjach społecznych i kulturalnych.

XI Sesja Rady Gminy Dębno

29.09.2021
XI  Sesja Rady Gminy Dębno

XI  Sesja Rady Gminy Dębno w roku 2021 odbędzie się dzisiaj, tj. 29 września 2021 o godzinie 9:00. Informujemy, że relacja z obrad znajduje się pod poniższym linkiem:

https://youtu.be/Ojo_Ogekppg

Szczepienia na grypę

29.09.2021
Szczepienia na grypę

Seniorzy, medycy, nauczyciele, studenci i osoby przebywające w placówkach opiekuńczych lub w nich zatrudnione mają prawo do darmowego szczepienia na grypę. W czasie pandemii szczególnie wskazane jest zapobieganie zachorowaniu. Sezon zachorowań na grypę zaczyna się w październiku, a kończy w kwietniu. Wirusem grypy łatwo się zakazić. Przenosi się drogą kropelkową, dlatego noszenie maseczek, częste mycie rąk i niedotykanie twarzy, kiedy jesteśmy poza domem, może dodatkowo ograniczać zakażenia.

Z POWER-em w samozatrudnienie

21.09.2021
Z POWER-em w samozatrudnienie

Fundacja im. Hetmana Jana Tarnowskiego w partnerstwie z Podkarpacką Agencją Konsultingowo Doradczą Sp. z o.o. rozpoczyna od 01.01.2021 r. realizację projektu: „Z POWER-em w samozatrudnienie”. Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020.

Do udziału w projekcie zapraszamy osoby wieku 18-29 lat, zamieszkujące lub uczące się na obszarze subregionu tarnowskiego (powiaty: tarnowski, brzeski, dąbrowski, miasto Tarnów), bierne zawodowo lub bezrobotne niezarejestrowane w urzędzie pracy, które utraciły zatrudnienie po 1 marca 2020 roku z powodu pandemii COVID-19.

 

Informacja Naczelnika Urzędu Skarbowego w Brzesku

21.09.2021
Informacja Naczelnika Urzędu Skarbowego w Brzesku

Informujemy o zbliżającym się końcu  okresu przejściowego (30.09), w którym równolegle działają dwa systemy poboru opłaty elektronicznej viaTOLL i e-TOLL. 

Od 1 października jedynym obowiązującym systemem będzie e-TOLL. 

W ostatnim czasie Ministerstwo Finansów udostępniło użytkownikom łatwiejszy sposób rejestracji w e-TOLL, a także możliwość skorzystania ze zniżki 25% na opłaty do końca września.

Dobry Start 300 dla ucznia - ważna informacja

10.09.2021
Dobry Start 300 dla ucznia - ważna informacja

Od 1 lipca 2021 r. wniosek o świadczenie Dobry Start 300+ dla ucznia można złożyć tylko elektronicznie. Wniosek można złożyć poprzez: Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS www.zus.pl, przez bankowość elektroniczną lub na portalu empatia.mpips.gov.pl.

Mieszkańców, którzy nie posiadają profilu na PUE, zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu z ekspertem ZUS, który pomoże Państwu założyć taki profil.

Termin spotkania: 16 września 2021 r., tj. czwartek w godzinach od 9:00 do 13:00 w Urzędzie Gminy Dębno.

Zaproszenie na dwudniowe „Pożegnanie wakacji” w Gminie Dębno

3.09.2021
Zaproszenie na dwudniowe „Pożegnanie wakacji” w Gminie Dębno

Zapraszamy serdecznie na dwudniowe „Pożegnanie wakacji” w Gminie Dębno. Będzie to rodzinny festyn w najbliższą w sobotę i niedzielę odbywający się przy Hali Widowiskowo - Sportowej w Dębnie. Na przybyłych gości będzie czekać moc atrakcji. I tak, podczas dwóch dni wydarzenia, na nowej plenerowej scenie Dębińskiego Centrum Kultury odbędą się liczne występy i koncerty.

Sobota to przede wszystkim występ duetu Sylwii Pasek (wokal) i Łukasza Wełny (gitara) w dobrze znanych rockowych i popowych balladach. Później będzie zapewne coś dal młodszej publiczności. Od 20:00 na scenie usłyszymy muzykę klubową, radiową, disco, którą zaserwuje w dyskotekowym nurcie DJ Rafmix (Rafał Witkowski) znany polski DJ i prezenter radiowy RMF MAXX). Plenerowa dyskoteka będzie trwała do 23:00.

Zaproszenie do składania ofert na realizację zadań publicznych z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym

31.08.2021
Zaproszenie do składania ofert na realizację zadań publicznych z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym

Wójt Gminy Dębno, zaprasza organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do składania ofert na realizację zadań publicznych z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym.

Zlecenie realizacji zadań publicznych będzie mieć formę wspierania działań wraz z udzieleniem na nie dotacji. Na zadania wybrane w ramach konkursu, przeznaczono 44.707,00 zł

Ewaluacja zewnętrzna małopolskich lokalnych strategii rozwoju

30.08.2021
Ewaluacja zewnętrzna małopolskich lokalnych strategii rozwoju

Stowarzyszenie „Kwartet na Przedgórzu” bierze udział w projekcie pn. „Ewaluacja zewnętrzna małopolskich lokalnych strategii rozwoju”. Działanie to ma na celu pozyskanie informacji na temat naszej Lokalnej Grupy Działania oraz wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju w perspektywie finansowej 2014-2020.

W związku z tym zwracamy się do Państwa – mieszkańców obszaru działania Stowarzyszenia „Kwartet na Przedgórzu”– z prośbą o wypełnienie ankiety. Wypełnienie formularza zajmuje do 10 min. Ankieta jest w pełni anonimowa i posłuży do wyciągnięcia wniosków oraz wprowadzenia usprawnień w naszej działalności.

[ poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | następna ] stron: 106

Kapliczki Małopolski     

W górę
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Gmina Dębno Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013 pt. "CAF - podstawa doskonalenia małopolskich JST",
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12