Ostatnie wydarzenia

Oficjalne otwarcie przedszkola w Woli Dębińskiej

19.10.2021
Oficjalne otwarcie przedszkola w Woli Dębińskiej

,,Kraina malucha – rozwój edukacji przedszkolnej w Gminie Dębno” to tytuł zadania zrealizowanego przez Gminę Dębno, którego efektem są nowopowstałe oddziały Przedszkolne działające w Woli Dębińskiej. Obecnie liczy ono 96 wychowanków. W poniedziałek 18 października 2021 r. odbyło się uroczyste otwarcie oddziałów przedszkolnych. Wydarzenie poprowadziła Agnieszka Fikas – Dyrektor Publicznego Przedszkola w Woli Dębińskiej, która zadbała również o oprawę artystyczną wydarzenia.

W uroczystości udział wzięli Posłowie na Sejm RP Józefa Szczurek-Żelazko, Wiesław Krajewski oraz Piotr Sak, Marta Malec-Lech - Członek Zarządu Województwa Małopolskiego, Józef Gawron Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, Anna Mikosz Radna Województwa Małopolskiego, Wiesław Kozłowski Wójt Gminy Dębno, Radni Gminy Dębno Józef Ciuruś i Marek Przeklasa, Łukasz Przybyło Radny Powiatu Brzeskiego i Dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury w Jastwi, sołtys wsi Wola Dębińska Kazimierz Roczniak, a także dyrektorzy placówek oświatowych, nauczyciele i dzieci.

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

14.10.2021
Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej - Dyrekcji, Nauczycielom i wszystkim Pracownikom Oświaty pracującym na terenie Gminy Dębno w placówkach oświaty, składam serdeczne życzenia zdrowia, dalszych sukcesów i osiągnięć zawodowych, satysfakcji z pracy z dziećmi i młodzieżą oraz pomyślności w życiu osobistym. Dziękuję Państwu za poświęcenie i trud włożony w edukację oraz wychowanie młodzieży szkolnej. Dziękuję za kształtowanie kolejnych pokoleń, przewodnictwo w drodze do zdobywania wiedzy, uczenie postaw patriotycznych i empatii do drugiego człowieka. W Dniu Edukacji Narodowej życzę również Państwu zadowolenia z pracy pedagogicznej, poczucia ważności wykonywanego zawodu oraz współtworzenia radości podopiecznych, bo jak mawiał Albert Einstein „Wielkim kunsztem wykazuje się nauczyciel, który potrafi sprawić, że twórcze wyrażanie siebie i nabywanie wiedzy staje się źródłem radości.” - Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski

Noc Bibliotek w Gminie Dębno – podsumowanie wydarzenia

13.10.2021
Noc Bibliotek w Gminie Dębno – podsumowanie wydarzenia

Dziękujemy wszystkim Czytelnikom za liczne uczestnictwo w tegorocznej edycji Nocy Bibliotek w Gminie Dębno, która odbyła się 9 października w Gminnej Bibliotece w Porąbce Uszewskiej. Tegoroczne hasło „Czytanie wzmacnia” stało się punktem wyjścia do stworzenia programu wieczoru.

Remont drogi Pańska Góra w Łysej Górze

12.10.2021
Remont drogi Pańska Góra w Łysej Górze

Trwają prace przy remoncie nawierzchni drogi gminnej w sołectwie Łysa Góra, tzw. Pańska Góra. W wyniku przetargu został wyłoniony wykonawca - Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych sp. z o.o. w Jaśle, z którym podpisano umowę na realizację zadania.

Koszt całości inwestycji, to 159 285,00 zł. Zadanie to zostanie sfinansowane w całości ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Planowane zakończenie prac to listopad br.

„Małopolskie Pasieki na turystycznym szlaku 2021”

11.10.2021
„Małopolskie Pasieki na turystycznym szlaku 2021”

Gmina Dębno w partnerstwie z Tarnowską Organizacją Turystyczną realizuje projekt „Małopolskie Pasieki na turystycznym szlaku 2021”. W ramach realizacji projektu przy amfiteatrach w Dołach i w Łysej Górze powstały skwerki z roślinami miododajnymi. W miejscach tych posadzono drzewka i krzewy m.in. lipy, pigwowce, robinie, czy też pęcherznice. W ramach projektu, poza tym, że zostały utworzone tzw. kieszonkowe ogrody miododajne, to dodatkowo m.in. zostaną opracowane i wydane mapy.

Promocja Gminy Dębno – inicjatywa mieszkańców

8.10.2021
Promocja Gminy Dębno – inicjatywa mieszkańców

W dniu 19 września 2021 r. w Parku Etnograficznego w Tokarni miał miejsce "16. Świętokrzyski Jarmark Agroturystyczny i Smaki Jesieni" natomiast w dniach 25 i 26 września 2021 r. w Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie podczas XVIII już edycji Małopolskiej Giełdy Agroturystycznej udział wzięli mieszkańcy Gminy Dębno, którzy przygotowali stoiska promocyjne. Wójt Gminy Dębno przekazał na ten cel gadżety promocyjne związane z naszą gminą.

Uroczyste podsumowanie konkursu Małopolska Wieś 2021

6.10.2021
Uroczyste podsumowanie konkursu Małopolska Wieś 2021

W dniu 29 września w Muzeum – Nadwiślańskim Parku Etnograficznym w Wygiełzowie i Zamku Lipowiec odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu Małopolska Wieś 2021. Celem konkursu „Małopolska Wieś 2021” było zachęcenie społeczności lokalnych do aktywnego działania na rzecz podniesienia atrakcyjności małopolskiej wsi i poprawy życia jej mieszkańców. Łączna wysokość pomocy finansowej dla Laureatów Konkursu w 2021 roku wyniosła 480 tys. - mówił wicemarszałek Łukasz Smółka. W wydarzeniu uczestniczyli Zastępca Wójta Gminy Dębno Jacek Szklarz oraz sołtys wsi Dębno Paweł Biliński.

Komunikat Ministra Zdrowia w sprawie szczepień przeciv COVID-19

4.10.2021
Komunikat Ministra Zdrowia w sprawie szczepień przeciv COVID-19

Minister Zdrowia informuje, że rozpoczął się proces wystawiania skierowań do e-rejestracji na szczepienia dawką przypominającą dla wszystkich osób, które ukończyły 50 rok życia oraz pracowników ochrony zdrowia mających bezpośredni kontakt z pacjentem lub w warunkach laboratoryjnych z materiałem zakaźnym SARS-CoV-2.

Więcej szczegółów znajduje się w: Komunikat nr 12 Ministra Zdrowia w sprawie szczepień przeciw COVID-19 dawką przypominającą oraz dawką dodatkową uzupełniającą schemat podstawowy oraz na stronie https://ezdrowie.gov.pl/portal/artykul/komunikat-dot-podania-dawki-przypominajacej-oraz-dodatkowej-szczepionki-przeciwko-covid-19

Zakończył się remont drogi dojazdowej do gruntów rolnych Sufczyn-Dwojanów

1.10.2021
Zakończył się remont drogi dojazdowej do gruntów rolnych Sufczyn-Dwojanów

Zakończył się remont drogi dojazdowej do gruntów rolnych Sufczyn-Dwojanów na odcinku o długości 1030 metrów. W ramach remontu wykonano nakładkę drogi na dł. 1030 m o szer. 2,7 m, oraz uzupełniono i utwardzono pobocza na całej długości drogi.  Wykonano również przepusty rurowe odwodnienie na dł. 920 m. Zadanie wykonano ze środków budżetu Województwa Małopolskiego związanych z wyłączeniem z produkcji gruntów rolnych – 160 000,00 zł. Koszt całkowity zadania wyniósł ok. 360 tys.

Zima na sportowo – Gmina Dębno promuje sport!

30.09.2021
Zima na sportowo – Gmina Dębno promuje sport!

Zarząd Fundacji „ORLEN – DAR SERCA” rozstrzygnął konkurs grantowy „Moje miejsce na Ziemi”. Wśród nagrodzonych znalazła się Gmina Dębno, której przyznano dotację w wysokości 15 tys. zł. Dzięki wsparciu finansowemu Fundacji, w styczniu będziemy mogli zorganizować Otwarte Mistrzostwa Gminy Dębno w Koszykówkę 3x3 na hali widowiskowo-sportowej w Dębnie. Nasz zimowy kalendarz wydarzeń wzbogaci się o kolejne wydarzenie sportowe!mówi Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

Drukuj drukuj

Ogłoszenia

Strona główna » Ogłoszenia » Zaproszenie na dwudniowe „Pożegnanie wakacji” w Gminie Dębno

Zaproszenie na dwudniowe „Pożegnanie wakacji” w Gminie Dębno

3.09.2021
Zaproszenie na dwudniowe „Pożegnanie wakacji” w Gminie Dębno

Zapraszamy serdecznie na dwudniowe „Pożegnanie wakacji” w Gminie Dębno. Będzie to rodzinny festyn w najbliższą w sobotę i niedzielę odbywający się przy Hali Widowiskowo - Sportowej w Dębnie. Na przybyłych gości będzie czekać moc atrakcji. I tak, podczas dwóch dni wydarzenia, na nowej plenerowej scenie Dębińskiego Centrum Kultury odbędą się liczne występy i koncerty.

Sobota to przede wszystkim występ duetu Sylwii Pasek (wokal) i Łukasza Wełny (gitara) w dobrze znanych rockowych i popowych balladach. Później będzie zapewne coś dal młodszej publiczności. Od 20:00 na scenie usłyszymy muzykę klubową, radiową, disco, którą zaserwuje w dyskotekowym nurcie DJ Rafmix (Rafał Witkowski) znany polski DJ i prezenter radiowy RMF MAXX). Plenerowa dyskoteka będzie trwała do 23:00.

W niedzielę na scenie przed halą zaprezentują się młodzi wokaliści ogniska muzycznego Dębińskiego Centrum Kultury. Początek muzycznego programu od godz. 17:00. Ok 19:00 pojawią się na scenie  w sporej liczbie muzycy z Zakliczyńskiego Klubu Małopolskich Heligonistów i Harmonistów, by w energicznych folkowych brzmieniach bawić zgromadzonych Gości.

Na finał wystąpi zespół Granda Squad, który oprócz koncertu, zapewni także oprawę muzyczną do zabawy tanecznej pod gołym niebem, która potrwa do godz. 22:00

W czasie „Pożegnania wakacji” będą  także zapewnione liczne darmowe atrakcji dla dzieci:

Dla najmłodszych, będą przygotowane animacje i stanowiska z kulą sferyczną, łucznicze, ze skaczącymi szczudłami, stanowisko z animatorami (malowanie buzi, baloniki, duże bańki, zabawy z chustą), plac zabaw dla maluszków (piankowe klocki XXL, mini basen z kulkami). Do tego gry i konkursy z nagrodami.

Przez dwa dni imprezy dla wszystkich dzieci będą dostępne darmowe dmuchańce a dla rodziców 😉 strefa relaksu.

Także w niedzielę, dla najmłodszych na scenie, o 16:00, zaprezentowany zostanie spektakl Domowego Teatru Lalek. Dodatkowo czyć i bawić w niedzielne popołudnie będą pokazy strażackie i Policji.

Będą też stoiska rękodzielnicze oraz ze sztuką ludową.

Bogatą strefę gastronomiczną różnych smaków zapewnią Food Trucki (sobota i niedziela) oraz Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Warkocz Tarłówny” z Dębna. Panie będą serwować, przygotowywać  regionalne potrawy w ramach kulinarnych pokazów swoich reprezentacyjnych dań.

W niedzielę będzie także prezentował się Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej z ofertą dla dzieci i młodzieży. Będzie możliwość zapisów i zdobycia informacji o nowo tworzonym w Gminie Dębno ruchu harcerskim.

Podczas niedzielnego festynu, zostanie zorganizowany na Hali Widowiskowo – Sportowej w Dębnie, przez KGW „Warkocz Tarłówny”, punkt szczepień. Będzie można bez rejestracji zaszczepić się przeciw COVID-19 jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson w ramach akcji #SzczepimySię z KGW w godz. 12:00 – 17:00. Podczas rejestracji potrzebny będzie wyłącznie dowód osobisty, a dla zaszczepionych organizatorzy przygotowali drobne upominki.

W niedzielę podczas pikniku prowadzona będzie także zbiórka, wspierająca leczenie i rehabilitację Pana Staszka Malca z Łoponia, który został dotkliwie pobity w marcu tego roku we Francji.

Organizatorzy: Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, Dębińskie Centrum Kultury i KGW „Warkocz Tarłówny” zapraszają wszystkich w najbliższą sobotę (od 16:00)  i niedzielę (od 15:00) pod Halę Widowiskowo – Sportową w Dębnie. Partnerem głównym wydarzenia jest Województwo Małopolskie.

Zaproszenie na dwudniowe „Pożegnanie wakacji” w Gminie Dębno

Wróć do ogłoszeń

Kapliczki Małopolski     

W górę
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Gmina Dębno Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013 pt. "CAF - podstawa doskonalenia małopolskich JST",
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12