Szesnastu uczniów uczących się w szkołach na ternie gminy Dębno skorzysta z w tym roku Funduszu Stypendialnego "Otwieramy Horyzonty". W tym roku szkolnym otrzymywać oni będą 100 i 50 złotych miesięcznie.
Drugie miejsce w biegu na dystansie 600 metrów w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Lekkiej Atletyce zająl Rafał Kluska, uczeń Zespołu Szkół w Porąbce Uszewskiej. Tym sposobem zapewnił sobie udział w Mistrzostwach Polski, które odbędą się w Kielcach.
Do udziału w "Warsztatach z gotowania potraw z grzybów” zaprasza Stowarzyszenie „Kwartet na Przedgórzu”. W gminie Dębno zaplanowano je na 14 października w remizie OSP w Dębnie o g. 16.30.
Celem warsztatów jest nie tylko zapoznanie się z ciekawymi przepisami i sposobami przyrządzania potraw z grzybów, ale także zachęcenie mieszkańców do ich promowania.
Dobiegają końca prace renowacyjne zabytkowego pomnika nagrobnego ś.p. Stanisława Chodackiego. Z tarnowskiej pracowni konserwatorskiej Barbary Dworaczyńskiej figura powróci na cmentarz w Dębnie przed dniem Wszystkich Świętych.
W drugiej połowie października uszkodzony wskutek powodzi most w Maszkienicach zostanie po trwającym obecnie remoncie, oddany do ponownego użytku. Gmina otrzymała na ten cel pieniądze z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z puli przeznaczonej na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Wsparcie w wysokości 410 tys. zł w całości pokryje koszty inwestycji.
Więcej szczegółów na łamach "Życia Gminy Dębno", które jeszcze w tym tygodniu będzie do nabycia w tradycyjnych punktach sprzedaży.
Dwieście szesnaście uwag zgłoszono do projektów nowych planów zagospodarowania przestrzennego opracowanego dla pięciu sołectw Gminy Dębno. - Większość z nich nie ma uzasadnienia z przyczyn merytorycznych i formalno-prawnych - komentuje Małgorzata Przybysz-Ławnicka, dyrektor Biura Planowania Przestrzennego MGGP S.A. - firmy opracowującej projekty zmiany planów.
Więcej na ten temat w dwumiesięczniku "Życie Gminy Dębno", który pod koniec tygodnia będzie w sprzedaży.
Kolejny rok z rzędu w Maszkienicach odbywały się uroczystości ku czci ofiar zbombardowanego pociągu pasażerskiego we wrześniu 1939r. W obchodach 72. rocznicy tamtego wydarzenia udział wzięli przedstawiciele samorządu i parlamentu, a mszę świętą celebrował biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej ks. Andrzej Jeż.
Piętnaste miejsce w odbywających się w Koninie XIII Krajowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych zajęła kobieca drużyna OSP Perła reprezentująca w zawodach województwo małoopolskie. W rywalizacji wzięło udzial 19 drużyn pożarniczych.
Do końca września powinny zakończyć się prace konserwacyjne na potoku Kisielna w Sufczynie. Mają one pozwolić skuteczniej zapobiegać ewentualnym powodziom.
Prace zlecone przez Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych, do którego należy Kisielina, wykonuje firma z Woli Dębińskiej. Obejmują one ścinanie i karczowanie krzaków na brzegach, czyszczenie terenu po wykarczowaniu, udrożnienie potoku, usuwanie nawisów ziemi i likwidację zatorów, jakie powstały po ubiegłorocznych obfitych opadach deszczu.