Facebook Instagram HALA GOPS DCK ZUK BIP
Wersja kontrastowa A + A - A
English bip

Aktualności

11 paź 2011

Drugie miejsce w odbywających się w Nowym Targu Mistrzostwach Małopolski w Biegach Przełajowych zajął w swojej kategorii wiekowej Rafał Kluska, uczeń Zespołu Szkół w Porąbce Uszewskiej. Utytułowany biegacz rywalizował na dystansie 1500 metrów.

Dobre występy odnotowały także reprezentantki Zespołu Szkół w Porąbce Uszewskiej startujące w kategorii szkół podstawowych. Weronika Brachucy z klasy VI zajęła dziewiąte miejsce, a Monika Franczyk z klasy IV była osiemnasta.

11 paź 2011

Rafał Kluska, uczeń Zespołu Szkół w Porąbce Uszewskiej, 1 października wystartował w Mistrzostwach Polski w Kielcach, w ramach Małego Memoriału Janusza Kusocińskiego. Start w tych zawodach zapewnił  sobie wcześniejszymi sukcesami lekkoatletycznymi. Rafał zajmując szóste miejsce w biegu na dystansie 600 metrów pokazał, że jest w stanie ścigać się z najlepszymi. Biorąc pod uwagę fakt, że to pierwszy występ tego zawodnika na tak wysokim szczeblu, można mówić o ogromnym sukcesie reprezentanta szkoły w Porąbce Uszewskiej.

Jak głosowaliśmy w gminie?
10 paź 2011

Mamy już pełne zestawienie wyników głosowania do Sejmu i Senatu RP na terenie gminy Dębno i w całym powiecie brzeskim.

W gminie wygrał PiS
07 paź 2011

PiS przed Platformą Obywatelską i PSL - tak wygląda pierwsza trójka w wyborach do Sejmu RP w gminie Dębno. Rywalizację do Senatu wygrał Maciej Klima z PiS przed Stanisławem Kracikiem z PO i Ludwikiem Węgrzynem z PSL.

Frekwencja wyborcza przekroczyła 49 procent. W sumie wydano 5473 kart do głosowania. W wyborach do Sejmu na PiS głosowało 2510 osób, na PO 1240, a na PSL 588. Na kolejnych miejscach znalazły się Ruch Palikota (287 głosów), SLD (274 głosy), PJN (126 głosów), PPP Sierpień 80 (48 głosów) i Prawica (35 głosów).

07 paź 2011

W najbliższą niedzielę, 9 października, Jastew świętować będzie 25. rocznicę poświęcenia i wmurowania kamienia węgielnego pod budowę kaplicy. Jubileuszowa msza święta zostanie odprawiona w kaplicy o g. 13.

Kaplica jest własnością parafii w Dębnie, a jej budowniczym wspólnie z parafianami był ks. prałat Stanisław Mach. Do dziś kaplica służy parafianom. Od ćwierć wieku w niedzielę i święta sprawowana jest tam Eucharystia.

06 paź 2011

Stowarzyszenie „Kwartet na Przedgórzu” organizuje kolejne warsztaty w ramach wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju. Tym razem prezentowane będą  możliwości pozyskiwania dofinansowania na energię odnawialną. 

Szkolenie, które poprowadzi dr Andrzej Węgrzyn, odbędzie się w budynku Urzędu Miejskiego w Brzesku - Sala Obrad, ul. Głowackiego 51, 32-800 Brzesko., 7 października 2011 r. o godz. 16.30.

05 paź 2011

Decyzję o udzieleniu pomocy finansowej Starostwu Powiatowemu w Brzesku na budowę chodnika przy drodze powiatowej podjęła Rada Gminy Dębno. Samorząd zobowiązał się, że przekaże na ten cel maksymalnie 100 tys. zł, a udział gminy w ogólnych kosztach inwestycji nie przekroczy 50 procent.  

04 paź 2011

Agata Bernadt z zespołem "Krakowskie Przedmieście" będzie gwiazdą zaplanowanego na 9 października o g. 17 kolejnej imprezy z cyklu Jesienne Spotkania przy Herbacie. Tego samego wieczoru otwarta zostanie także wystawa malarstwa Teresy Szafrańskiej "Małopolskie nastroje". 

Gmina pomaga strażakom
03 paź 2011

Szesnaście tysięcy złotych z budżetu Gminy Dębno przeznaczono dla należących do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego jednostek OSP w Dębnie i w Łoniowej. Pieniądze te pozwolą wyposażyć jednostki w niezbędny sprzęt ratowniczy. 

download
Załatw sprawę
volunteer_activism
POMOC UKRAINIE
auto_delete
Odbiór odpadów
departure_board
Transport publiczny
sports_handball
Hala Widowiskowo-Sportowa w Dębnie
reduce_capacity
Konsultacje społeczne
add_moderator
Tarcza antykryzysowa
change_circle
Odnawialne źródła energii
people
Rada Gminy Dębno
brightness_5
Program czyste powietrze
explore
System Informacji Przestrzennej
point_of_sale
PRZETARGI - PLATFORMA ZAKUPOWA