KULTURA

Drukuj drukuj

Wydarzenia kulturalne

Strona główna » Kalendarz » Wydarzenia kulturalne

Agroturystyka w Gminie Dębno doceniona

30.10.2017
Agroturystyka w Gminie Dębno doceniona

Na terenie naszej gminy działa kilkanaście gospodarstw agroturystycznych, oferujących wypoczynek w malowniczej scenerii, z dala od miejskiego zgiełku. Pracę właścicieli gospodarstw doceniają zarówno odwiedzający gminę turyści, jak i organizacje wspierające rozwój agroturystyki. W ostatnim czasie wyróżniona została – położona w Porąbce Uszewskiej – kwatera „Na Kuźnisku”.

III Kongres Kultury Regionów z udziałem Małych Łoniowiaków

27.10.2017
III Kongres Kultury Regionów z udziałem Małych Łoniowiaków

Zespół Pieśni i Tańca „Mali Łoniowiacy” został wytypowany przez Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” do udziału w programie artystycznym podczas III Kongresu Kultury Regionów, organizowanym w październiku b.r. w Nowym Sączu. Kongres jest wydarzeniem przyczyniającym się do tworzenia, ochrony, utrzymania oraz odtwarzania niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Wzbogaca różnorodność kulturową i ludzką kreatywność.

Jesienne Spotkania przy Herbacie

13.10.2017
Jesienne Spotkania przy Herbacie

W ostatnią niedzielę, 8 października 2017 roku odbyła się kolejna edycja cyklicznych spotkań przy napojach. Ze względu na jesienną aurę, goście raczyli się wyśmienitą gorącą herbatą, szczodrze rozlewaną przez pracujące na zamku panie.

Spotkanie autorskie z Krystyną Mirek

13.10.2017
Spotkanie autorskie z Krystyną Mirek

Biblioteka Publiczna w Sufczynie oraz Dębińskie Centrum Kultury zapraszają na spotkanie autorskie z Krystyną Mirek, które odbędzie się 10 listopada 2017r. o godzinie 17:00. Dodatkowe indformacje znajdują się na załączonym plakacie.

Koncert "Złotej Jesieni" oraz aukcja prac uczestników X Pleneru Malarskiego

13.10.2017
Koncert "Złotej Jesieni" oraz aukcja prac uczestników X Pleneru Malarskiego

Już w najbliższą niedzielę 15 października o godz. 17:00 odbędzie się w Muzeum Zamku w Dębnie  wyjątkowe wydarzenie - koncert "Złotej Jesieni" oraz aukcja prac uczestników X Pleneru Malarskiego.

Wystąpi para niezwykłych artystek: prof. Bogumiła Gizbert - Studnicka (fortepian) oraz Monika Rasiewicz (śpiew, aktorstwo, recytacja). W programie koncertu znajdą się utwory muzyczne  Piazzolli, Bacha, Straussa, które będą ozdobione poezją między innymi  Miłosza, Tuwima, Gałczyńskiego.

Jesienne Spotkania przy Herbacie na Zamku w Dębnie

2.10.2017
Jesienne Spotkania przy Herbacie na Zamku w Dębnie

Kolejna cykliczna impreza – Jesienne Spotkania przy Herbacie – odbędzie się  w  Muzeum Zamek w Dębnie 8 października 2017 roku.  Zapraszają na nią organizatorzy i współorganizatorzy: Muzeum Okręgowe w Tarnowie – Oddział Zamek w Dębnie, Dębińskie Centrum Kultury oraz  Stowarzyszenie Przyjaciół Zamku w Dębnie.

Narodowe Czytanie w Gminnej Bibliotece w Porąbce Uszewskiej

6.09.2017
Narodowe Czytanie w Gminnej Bibliotece w Porąbce Uszewskiej

W dniu 2 września 2017 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Porąbce Uszewskiej odbyło się Narodowe Czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Akcja Narodowego Czytania odbywa się od 2012 roku i z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem. W tym roku do wydarzenia przyłączyły się Biblioteki Gminy Dębno wraz z Dębińskim Centrum Kultury. 

Kameralne Spotkania Muzealne 2017

5.09.2017
Kameralne Spotkania Muzealne 2017

Kolejne Kameralne Spotkania Muzealne w Zamku w Dębnie połączone były z otwarciem wystawy fotografii Marcina Sachy „Labirynty Snów”, prezentowanej na zewnętrznych ścianach zamku, w tzw. Galerii we Wnęce. Sam twórca, chociaż stosunkowo młody stażem, może się poszczycić wieloma znaczącymi wyróżnieniami w swojej branży. 

Letnie Spotkania przy Winie 2017

7.08.2017
Letnie Spotkania przy Winie 2017

Już w niedzielę, 6 sierpnia o godzinie 17.00, na zamku w Dębnie odbędzie się kolejna edycja letnich spotkań przy winie. Imprezę uświetni koncert z imponującym wokalem Izabeli Staruch (http://izaspiew.wixsite.com/iza-staruch) i akompaniującym jej na pianinie Vasylem Semkowiczem. Ów niezwykły mariaż francusko-włoskich utworów z pewnością zachwyci nie tylko sympatyków Edith Piaf i Garou.

25. Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych „Święto Dzieci Gór”

21.07.2017
25. Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych „Święto Dzieci Gór”

25. Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych „Święto Dzieci Gór” jest wydarzeniem skupiającym dziecięce zespoły folklorystyczne pochodzące z regionów górskich całego świata. Jest miejscem współpracy, a także wymiany doświadczeń oraz zapoznania się z bogactwem kultury i tradycjami ludowymi z różnych regionów świata, odbywać się będzie w dniach 23 – 30 lipca 2017 r. w Nowym Sączu. W tym roku zaprezentuje się w nim Zespół Pieśni i Tańca „Mali Łoniowiacy”, który uzyskał nominacje podczas Karpackiego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych w Rabce Zdroju, prezentując swój program artystyczny pt. „Dziyrganie Marysi”.

[ poprzednia| 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | następna ] stron: 16

Kapliczki Małopolski     

W górę
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Gmina Dębno Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013 pt. "CAF - podstawa doskonalenia małopolskich JST",
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12