KULTURA

Drukuj drukuj

Wydarzenia kulturalne

Strona główna » Kalendarz » Wydarzenia kulturalne

Jasełka Bożonarodzeniowe

22.12.2017
Jasełka Bożonarodzeniowe

Zazwyczaj na uroczystościach przedszkolnych to dzieci prezentują występy artystyczne, ale tym razem na scenie DCK w Jastwi, w dniu 17.12.2017 r., rodzice z Publicznego Przedszkola w Woli Dębińskiej byli głównymi aktorami, przedstawiając dla swoich dzieci i wszystkich zaproszonych gości przygotowane przez siebie Jasełka. Wszyscy artyści wcielili się w swoje role, byli wspaniałymi aktorami. Przedstawiane Jasełka przywołały atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

„Świąteczny czas – tradycje Bożonarodzeniowe oczami dzieci”

18.12.2017
„Świąteczny czas – tradycje Bożonarodzeniowe oczami dzieci”

W Muzeum Zamek w Dębnie 6 grudnia, a więc w dzień św. Mikołaja, odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej i wręczenie nagród laureatom Międzypowiatowego Konkursu, którego temat w tym roku brzmiał: „Świąteczny czas – tradycje Bożonarodzeniowe oczami dzieci”.

Festiwal „Listopad nie musi być smutny”

27.11.2017
Festiwal „Listopad nie musi być smutny”

20 listopada 2017 r. odbył się VII Gminny Festiwal „Listopad nie musi być smutny”, którego organizatorem było Publiczne Przedszkole im Jana Pawła II w Woli Dębinskiej oraz Dębińskie Centrum Kultury w Jastwi.

Zimowe Spotkania przy Piwie w Dębnie

24.11.2017
Zimowe Spotkania przy Piwie w Dębnie
Zimowe Spotkania przy Piwie – to ostatnie w tym roku z cyklu kwartalnych Spotkań przy Napojach, na które organizatorzy: Muzeum Okręgowe w Tarnowie – Oddział Zamek w Dębnie oraz Dębińskie Centrum Kultury zaprosili licznie przybyłych gości....

Spotkanie autorskie z Krystyną Mirek

20.11.2017
Spotkanie autorskie z Krystyną Mirek

W piątek 10 listopada w Bibliotece Publicznej w Sufczynie odbyło się „święto czytelniczek”, ponieważ swoją obecnością w tym dniu zaszczyciła nas pani Krystyna Mirek, jedna z najpopularniejszych obecnie autorek powieści dla kobiet. Czytelniczki kochają jej książki za wartką akcję, pozytywne przesłanie oraz humor i fakt, że mogą łatwo utożsamiać się z bohaterkami.

Zimowe spotkania przy piwie na Zamku w Dębnie

17.11.2017
Zimowe spotkania przy piwie na Zamku w Dębnie

Zimowe Spotkania przy Piwie – to ostatnie w tym roku z cyklu kwartalnych Spotkań przy Napojach, na które organizatorzy: Muzeum Okręgowe w Tarnowie – Oddział Zamek w Dębnie oraz Dębińskie Centrum Kultury zapraszają w dniu 19 listopada o godz. 17.

Matecznik Tradycji w Gminie Dębno

10.11.2017
Matecznik Tradycji w Gminie Dębno

Dnia 29 września 2017 roku zostało podpisane porozumienie pomiędzy Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu i Dębińskim Centrum Kultury o utworzeniu w Gminie Dębno Matecznika Tradycji. Zamysł ten powstał w ramach projektu edukacyjnego Małopolska Szkoła Tradycji, sfinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020 (Fundusze Europejskie, Program Regionalny), realizowanego przez Małopolskie Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu.

Kwesta na kontynuację prac renowacyjnych przy witrażach Kaplicy Grobowej Jastrzębskich

10.11.2017
Kwesta na kontynuację prac renowacyjnych przy witrażach Kaplicy Grobowej Jastrzębskich

Organizator Kwesty na rzecz ratowania zabytkowych pomników znajdujących się na cmentarzu parafialnym w Dębnie, czyli Stowarzyszenie Przyjaciół Zamku w Dębnie serdecznie dziękuje wszystkim, którzy z ogromnym zaangażowaniem włączyli się w przygotowanie tej kwesty, a także jej przeprowadzenie. Była to już XIII taka kwesta, którą w roku bieżącym prowadzono w dniu Wszystkich Świętych, tj. 1 listopada (środa), w godzinach od 7.30 – 18.00.

Medal za Długoletnią Służbę i Polonia Minor dla pracowników Muzeum Zamek w Dębnie

10.11.2017
Medal za Długoletnią Służbę i Polonia Minor dla pracowników Muzeum Zamek w Dębnie

Z okazji 90 lecia Muzeum Okręgowego w Tarnowie złotym Medalem za Długoletnia Służbę została odznaczona Pani Teresa Koczwara, która posiada trzydziestoośmioletni staż pracy. Od szesnastu lat nienagannie pełni swoje obowiązki na stanowisku kwalifikowanego opiekuna ekspozycji w Muzeum Zamek w Dębnie, będącym oddziałem tarnowskiego Muzeum Okręgowego.

Promocja albumu „Antoni Jan Goetz – Okocimski. Powrót z emigracji”

8.11.2017
Promocja albumu  „Antoni Jan Goetz – Okocimski. Powrót z emigracji”

W sobotę 21 października 2017 roku w Okocimiu odbyły się uroczystości pogrzebowe Antoniego Jana Goetza Okocimskiego. Jego prochy zostały sprowadzone do Polski po 55 latach od jego śmierci, dzięki wysiłkom Stowarzyszenia  Miłośników Ziemi Okocimskiej.

[ poprzednia| 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | następna ] stron: 16

Kapliczki Małopolski     

W górę
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Gmina Dębno Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013 pt. "CAF - podstawa doskonalenia małopolskich JST",
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12