KULTURA

Drukuj drukuj

Wydarzenia kulturalne

Strona główna » Kalendarz » Wydarzenia kulturalne

18. Małopolskie Dni Książki

18.04.2019
18. Małopolskie Dni Książki

W tym roku Gminna Biblioteka Publiczna w Porąbce Uszewskiej, filia w Maszkienicach oraz Dębińskie Centrum Kultury włączyły się w akcję Małopolskie Dni Książki 2019.
Instytucje z naszej gminy poprzez atrakcyjne warsztaty i spotkania chcą promować literaturę i czytelnictwo w naszym regionie.
Projekt przypomina, że książka może być pięknym podarunkiem.
Organizatorem jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie i Województwo Małopolskie.

Spotkanie przy Kawie

12.04.2019
Spotkanie przy Kawie

Kolejny sezon „Kwartalnych spotkań przy napojach” został zainaugurowany w niedzielę 7 kwietnia „Wiosennym spotkaniem przy kawie” na Zamku w Dębnie. W ramach spotkań odbywają się koncerty oraz wernisaże prac malarskich.

Młodzi aktorzy stanęli do walki na scenie, czyli XX Gminny Przegląd Zespołów Teatralnych

9.04.2019
Młodzi aktorzy stanęli do walki na scenie, czyli XX Gminny Przegląd Zespołów Teatralnych

O tym, że teatr bawi i uczy mogli przekonać się uczestnicy XX edycji Gminnego Przeglądu Zespołów Teatralnych, który odbył się 5 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Dudka w Niedźwiedzy. W wydarzeniu wzięły udział cztery grupy teatralne.

IX Gminny Festiwal Janie Pawle II, dla Ciebie śpiewamy...

8.04.2019
IX Gminny Festiwal Janie Pawle II, dla Ciebie śpiewamy...

W dniu 4 kwietnia w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi, już po raz dziewiąty, przedszkolaki z Gminy Dębno oraz dzieci z Publicznego Przedszkola nr 10 im. Jana Pawła II z oddziałem integracyjnym w Brzesku uczciły pamięć o św. Janie Pawle II.  Jak co roku Festiwal „Śpiewamy, Tańczymy i Recytujemy dla Świętego Jana Pawła II”, zorganizowany został przez Publiczne Przedszkole im. Jana Pawła II w Woli Dębińskiej oraz przez Dębińskie Centrum Kultury w Jastwi.

Zaproszenie na wiosenne spotaknie przy kawie

1.04.2019
Zaproszenie na wiosenne spotaknie przy kawie

Rozpoczynamy kolejny sezon „Kwartalnych spotkań przy napojach” na Zamku w Dębnie. „Wiosenne spotkania przy kawie” rozpoczną się 7 kwietnia (niedziela) o godzinie 17:00. Wstęp wolny. Wydarzenie będzie tradycyjnie łączyć różnego rodzaju twórczość artystyczną. Uczestnicy spotkania wezmą udział w koncercie poetycko-muzycznym „Polskie kobiety – polskie artystki” oraz wernisażu prac malarskich „Nauczyciel i uczeń” duetu Jerzy Ruszel – Tomasz Głowacz. Całość uzupełni degustacja aromatycznej kawy.

Plan filmowy na Zamku w Dębnie

27.02.2019
Plan filmowy na Zamku w Dębnie

W poniedziałek, 25 lutego, Zamek w Dębnie na jeden dzień zamienił się w plan filmowy, a to za sprawą ekipy realizującej program  „Korona królów: Taka historia..”, która nagrywała kolejny odcinek serii. Program ten ukazuje kulisy powstawania serialu „Korona Królów” oraz ma na celu przede wszystkim przekazywać widzom wiedzę na temat ówczesnych czasów. Wojciech Żołądkowicz, serialowy Olgierd, opowiada widzom m.in. o funkcjonowaniu dworu, handlu, rozrywce, królewskich obyczajach i tradycjach.

XII Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek Bożonarodzeniowych w PSP Woli Dębińskiej

20.12.2018
XII Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek Bożonarodzeniowych w PSP Woli Dębińskiej

W dniu 18 grudnia 2018 roku odbył się XII Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek Bożonarodzeniowych w Publicznej Szkole Podstawowej w Woli Dębińskiej. Jak co roku konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem. Do konkursu przystąpiło 31 uczniów od klasy I do VIII oraz Gimnazjum.

Zaproszenie na ferie zimowe w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi

6.12.2018
Zaproszenie na ferie zimowe w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi

Dębińskie Centrum Kultury zaprasza dzieci od 6 lat, uczniów szkół podstawowych na ferie zimowe realizowane w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi w terminie od 14.01.2019 r. do 25.01.2019 r. (od poniedziałku do piątku) w godz. 9:00 - 15:00. Podczas ferii uczestnicy wezmą udział w warsztatach rekreacyjno - ruchowych, plastycznych, muzycznych, edukacyjnych oraz w różnorodnych grach i zabawach. Dodatkowym urozmaiceniem będą wyjazdy, spotkania profilaktyczne.

Zaproszenie na spektakl pt. "Ziemia Obiecana"

28.11.2018
Zaproszenie na spektakl pt. "Ziemia Obiecana"

Publiczna Szkoła Podstawowa w Sufczynie oraz teatr "Jasne Światło" serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Gminy Dębno na spektakl pt. "Ziemia Obiecana", który odbędzie się 2 grudnia 2018 o godzinie 17:00 w sali gimnastycznej PSP w Sufczynie. 

Zaproszenie na Zimowe Spotkanie przy Piwie

16.11.2018
Zaproszenie na Zimowe Spotkanie przy Piwie

Przed nami ostatnie w tym roku wydarzenie w ramach cyklu „Kwartalnych Spotkań przy Napojach”. W niedzielę, 18 listopada zapraszamy do Muzeum Zamek w Dębnie. Początek o godzinie 17:00. Wstęp wolny.

Podczas „Zimowego Spotkania przy Piwie” odbędzie się wyjątkowy koncert „Zapomniane Arcydzieła Polskiej Muzyki Fletowej”. Swoje muzyczne umiejętności zaprezentują: Marta Klupś-Radny i Wioletta Fluda.

[ poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | następna ] stron: 16

Kapliczki Małopolski     

W górę
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Gmina Dębno Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013 pt. "CAF - podstawa doskonalenia małopolskich JST",
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12