Strona główna » Kalendarz » Wydarzenia kulturalne » "Cuda, cuda ogłaszają!"

"Cuda, cuda ogłaszają!"

8.01.2020
"Cuda, cuda ogłaszają!"

Po raz pierwszy w Gminie Dębno 6 stycznia odbył się Gminny Orszak Trzech Króli. Głównym organizatorem tego wydarzenia było Dębińskie Centrum Kultury, które wspólnie z Parafią Św. Małgorzaty w Dębnie oraz Muzeum Okręgowym w Tarnowie Oddział Zamek w Dębnie przygotowało iście królewskie wydarzenie, pod honorowym patronatem Wójta Gminy Dębno – Wiesława Kozłowskiego.

Radosny orszak przeszedł z kościoła Św. Małgorzaty na dziedziniec dębińskiego zamku. Gościnne progi zamku otworzył na tegoroczną edycję, kustosz muzeum Kazimierz Kurczab wraz z pracownikami zamku. Była też orkiestra dęta z Łysej Góry, trzej Królowie jechali konno, a na dębińskim zamku było pięknie zaaranżowane widowisko.

Obrzęd kolędniczy zaprezentowała grupa „Mali Maszkieniczanie”, pod kierunkiem Janusza Cierlika, potem przy pieśniach scholi gminnej, prowadzonej przez Anetę Kanię, dary Bożej Dziecinie złożyli królowie. W tych rolach wystąpili: Wojciech Rosa, Grzegorz Pałucki i Adam Dobrzański. Na finał, licznie zgromadzona publiczność, przy akompaniamencie orkiestry odśpiewała radośnie „Bóg się rodzi”. Były też podziękowania i zaproszenie na przyszły już Orszak, które wygłosił inicjator wydarzenia, dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury – Łukasz Przybyło.

Pierwszy Gminny Orszak Trzech Króli w Gminie Dębno wypadł niezwykle okazale. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to wydarzenie, jak i każdemu z osobna za udział i jego radosny przebieg.

Wróć do wydarzeń kulturalnych

Kapliczki Małopolski