Wernisaż wystawy ikon Wolfganga Hofera o g. 17.00 otworzy ósmą edycję Świętojańskiej Nocy Muzealnej, którą zaplanowano na niedzielę, 24 czerwca w zamku w Dębnie. W programie imprezy cieszącej się od lat dużą popularnością tym razem będzie także dużo muzyki, a nie zabraknie również modowych kreacji artystycznych.
Do 16 lipca mają się zakończyć prace przy budowie parkingu w Dębnie. Inwestycja wykonywana jest w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013.
Uczniowie szkoły w Łoniowej już po raz drugi włączyli się w ogólnopolską akcję Dzień Dobrych Uczynków. Pożytek mają z tego wszyscy mieszkańcy sołectwa, bo dzieci posprzątały centrum wsi.
Mianem bardzo interesującego i rzadkiego określilli pracownicy Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie znalezione w Łysej Górze szczątki samolotu liberator, który w 1944 roku został zestrzelony przez niemieckie myśliwce. - To eksponaty, które można pokazywać szerszej publiczności prezentując historię lotnictwa. Jest weiel muzeów, które chciałyby je posiadać w swoich zbiorach - ocenia Wojciech Krajewski, starszy kustosz działu historii wojskowości w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie.
Do końca wakacji w centrum Porąbki Uszewskiej urządzony zostanie teren rekreacyjno-wypoczynkowy. To efekt skutecznych starań Stowarzyszenia "Dębowe Wrota" w Porąbce Uszewskiej o pomoc finansową w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
Wszystkie pokolenia włączają się w kibicowanie polskim piłkarzom. Przedszkolaki z Łysej Góry nie pozostawiły co do tego żadnych wątpliwości przychodząc do przedszkola ubrani w barwach narodowych.
Plac zabaw w Porąbce Uszewskiej jest już gotowy. Dzieci będą mogły z niego korzystać najprawdopodobniej z końcem tego miesiąca, kiedy to powinny zakończyć się prace przy budowie ogrodzenia wykonywanego przez Stowarzyszenie "Dębowe Wrota" z Porąbki Uszewskiej.
Teatralnie i sportowo potraktowano Dzień Dziecka w szkołach w Jaworsku i w Biadolinach Szlacheckich. Okazji do dobrej zabawy nikomu nie brakowało i tylko żal było, że ten dzień minął tak szybko.
Siedem ofert złożono na ogłoszony przez Gminę Dębno przetarg na wykonanie termomodernizacji budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łysej Górze. Firmy proponują wykonanie zlecenia za kwotę od ponad 227 tys. zł do ponad 418 tys. zł.
O wyborze najkorzystniejszej oferty zadecyduje komisja przetargowa. Na razie trwa analiza i weryfikacja ofert pod kątem formalnym. Niektórzy z oferentów zostali wezwani do uzupełnienia dokumentów lub usunięcia oczywistych omyłek.