Zjazd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Dębnie – wybory nowego Zarządu
22 lis 2021

W sobotę 20 listopada w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Porąbce Uszewskiej odbył się Zjazd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej w Dębnie. Głównym celem był wybór władz oddziału gminnego na nową pięcioletnią kadencję.

Delegaci z 12 jednostek OSP Gminy Dębno obradowali w obecności zaproszonych gości - Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego RP Powiatu Brzeskiego w Brzesku dh Mariana Zalewskiego, Komendanta Powiatowego PSP w Brzesku brygadiera Janusza Potery, Wójta Gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego, Radnej Sejmiku Województwa Małopolskiego Anny Mikosz oraz Przewodniczącego Rady Gminy Piotra Matury. Po wykonaniu wprowadzenia sztandaru i uczczeniu minutą ciszy wszystkich zmarłych druhów, którzy odeszli już na wieczną służbę, wysłuchano sprawozdań z mijającej kadencji. Na wniosek Komisji Rewizyjnej, po przeprowadzonym głosowaniu jednogłośnie udzielono absolutorium ustępującemu Zarządowi.

Następnie głos zabrali zaproszeni goście, dziękując strażakom za ich trud i poświęcenie. Włodarz gminy Wiesław Kozłowski, podziękował strażakom za ciężką pracę na rzecz mieszkańców swojej gminy. Strażacy ochotnicy to dzielni ludzie, dzięki którym możemy czuć się bezpieczniej. Sprawdzają się w najtrudniejszych warunkach, gdy trzeba ratować życie i zdrowie ludzi oraz ich dobytek.

Po wznowieniu obrad przystąpiono do wyborów nowych władz. Wyłoniono władze w następującym składzie:

1. Zarząd Oddziału Gminnego:

Prezes - Bogdan Bibro

Komendant Gminny - Paweł Kraj

Wiceprezes - Kazimierz Pałucki

Wiceprezes - Łukasz Curyło

Wiceprezes - Andrzej Górski

Sekretarz - Marcin Gurgul

Skarbnik - Kazimierz Roczniak

Członek Zarządu - Wit Kural

Członek Zarządu - Rafał Kłusek

Członek Zarządu - Maciej Pudełek