Zebranie Sprawozdawcze OSP Jaworsko
24 sty 2023
Zebranie Sprawozdawcze OSP Jaworsko

21 stycznia w jednostce strażackiej OSP Jaworsko odbyło się walne zebranie sprawozdawcze, będące podsumowaniem ubiegłego roku. Spotkanie było czasem rozmów na temat uczestnictwa druhów z lokalnej jednostki w wielu akcjach i działaniach ratowniczych. Podczas wydarzenia odbyło się także uroczyste zaprzysiężenie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, do której przystąpiło aż dziesięciu nowych ochotników.

Oprócz licznie przybyłych druhów w spotkaniu uczestniczyli: Zastępca Wójta Gminy Dębno Jacek Szklarz, Komendant Gminny Oddziału ZOSP RP w Dębnie Paweł Kraj, Prezes OSP w Jaworsku Andrzej Górski, Naczelnik Mariusz Mrzygłód, a także Radna Gminy Dębno Monika Franczyk, Sołtys Fryderyk Bojdo oraz rodzice nowo wstępujących w szeregi OSP strażaków.

Zachęcanie młodych ludzi do włączenia się do Młodzieżowych Drużyn pożarniczych jest bardzo ważne. To właśnie w takich miejscach młodzież włącza się w działalność społeczną na rzecz ochrony przeciwpożarowej. Dzieci nie tylko poznają podstawowy sprzęt pożarniczy i jego nazewnictwo, ale także uczą się samodzielności i pracy zespołowej - mówił w imieniu Wójta Gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego Jego Zastępca Jacek Szklarz.

Zebranie Sprawozdawcze OSP Jaworsko Zebranie Sprawozdawcze OSP Jaworsko Zebranie Sprawozdawcze OSP Jaworsko Zebranie Sprawozdawcze OSP Jaworsko
Wybory Samorządowe 2024