Zakończenie realizacji inwestycji
24 lut 2023
Zakończenie realizacji inwestycji

Dzisiaj odbyła się uroczystość związana z zakończeniem realizacji inwestycji pn. Głęboka termomodernizacja budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Woli Dębińskiej.

Termomodernizacja swoim zakresem obejmowała między innymi:

• wymianę instalacji centralnego ogrzewania,
  • przebudowę schodów przy wejściu głównym,
  • modernizację kotłowni wraz z wymianą kotów CO,
  • ocieplenie poddasza
  • wymianę stolarki okiennej i drzwiowej.

Całość budynku została odpowiednio ocieplona oraz wykonano nową elewację.

Na uroczystości obecna była Pani Poseł na Sejm RP Józefa Szczurek-Żelazko, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Józef Gawron Małopolski, Wicekurator Oświaty Halina Cimer, Radna Województwa Małopolskiego Anna Mikosz, Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, Zastępca wójta Jacek Szklarz, Radny Gminy Dębno Józef Ciuruś, sołtys Woli Dębińskiej Kazimierz Roczniak, Dyrektor Generalny firmy Roeslein & Associates Poland Jerzy Sroka oraz przedstawiciel firmy Barnaś-Bud Victory Janusz Mech.

Wydarzenie rozpoczęło się odśpiewaniem hymnu PSP w Woli Dębińskiej oraz powitaniem gości przez dyrektor szkoły Panią Agatę Jankowską, następnie uczniowie zaprezentowali część artystyczną, podczas której przedstawili starannie dobrany repertuar wokalny, a także recytowali wiersze.

W dalszej części głos zabrali zaproszeni goście, którzy podkreślili jak ważną inwestycją dla uczniów oraz społeczności lokalnej jest modernizacja budynku szkoły. Wykonane prace przyczynią się do poprawy systemu grzewczego budynku oraz wpłyną na ekologię, poprzez zmniejszenie ilości emitowanych zanieczyszczeń do środowiska naturalnego.

Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski serdecznie dziękował za przyznane środki oraz wsparcie osób zaangażowanych w realizację inwestycji.

Poseł na Sejm RP Józefa Szczurek - Żelazko gratulowała zrealizowania tak istotnej inwestycji oraz zaprosiła uczniów do zwiedzenia Sejmu RP.

Na zakończenie wydarzenia odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi przed budynkiem. Koszt inwestycji to około 2 miliony złotych z czego przeszło milion sto tysięcy złotych to środki unijne.

Logotypy

Zadanie zrealizowane zostało w ramach projektu: "Głęboka termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie gminy Dębno w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 Oś Priorytetowa 4 Regionalna Polityka energetyczna, Działanie 4.3 Poprawa efektywności energetycznej w sektorze publicznym i mieszkaniowym, Poddziałanie 4.3.2 Głęboka modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej - spr, z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego".