Facebook Instagram HALA GOPS DCK ZUK BIP
Wersja kontrastowa A + A - A
English bip

Aktualności ogólne

XV Integracyjny Plener Malarski rozpoczęty
13 maj 2024
XV Integracyjny Plener Malarski rozpoczęty

Od dnia dzisiejszego wokół Zamku, parku krajobrazowego i wzgórza kościelnego trwa 15. edycja Pleneru Malarskiego. Uroczystego otwarcia dokonali Kierownik Muzeum Zamek w Dębnie Jolanta Januś-Koczwara, Zastępca Wójta Gminy Dębno Jacek Szklarz oraz Dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury Łukasz Przybyło.

Integracyjny Plener Malarski to wyjątkowe wydarzenie, które przyciąga artystów i miłośników sztuki z różnych środowisk, począwszy od dzieci ze szkół podstawowych z terenu Gminy Dębno, podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej z Brzeska, Tarnowa i Woli Rzędzińskiej, a skończywszy na seniorach z Dębna, Sufczyna i Tarnowa.

Wydarzenie po raz kolejny swoim patronatem objął Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

Z każdym rokiem zainteresowanie udziałem w Plenerze jest bardzo duże. Sprzyja temu wyjątkowy klimat i atmosfera tego historycznego miejsca oraz piękne perspektywy krajobrazowe z wpisaną w nie architekturą, które stanowią duże i ciekawe wyzwanie dla przybyłych artystów. To doskonała okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu służąca integracji, wymianie pomysłów oraz doświadczeń między artystami amatorami i profesjonalistami.

Dzięki takim wydarzeniom mieszkańcy mają okazję do wspólnego spędzania czasu, rozwijania swoich umiejętności oraz budowania więzi w przyjaznej atmosferze.

Podsumowaniem pracy uczestników będzie wernisaż wystawy połączony z wręczeniem nagród i wyróżnień na zamku w Dębnie planowany na dzień 3 czerwca 2024 r. o godz. 10:00.

how_to_vote
Wybory do Parlamentu Europejskiego 9.06.2024 r.
download
Załatw sprawę
auto_delete
Odpady komunalne PSZOK
edit_calendar
kalendarz wydarzeń
sports_handball
Hala Widowiskowo-Sportowa w Dębnie
group
Rada Gminy Dębno
reduce_capacity
Konsultacje społeczne
loop
Odnawialne źródła energii
local_grocery_store
Przetargi - platforma zakupowa
light_mode
Program Czyste Powietrze
explore
System Informacji Przestrzennej
health_and_safety
Tarcza Antykryzysowa
volunteer_activism
Pomoc Ukrainie
departure_board
transport publiczny