Wojskowe Targi Służby i Pracy
15 mar 2023
Wojskowe Targi Służby i Pracy

Po raz pierwszy Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji organizują WOJSKOWE TARGI SŁUŻBY I PRACY. To jedyne w Polsce wydarzenie w całości poświęcone promocji nowych form służby wojskowej wprowadzonych ustawą o obronie Ojczyzny. Targi odbędą się w 16 miastach w Polsce, w dniach 17-18 marca 2023 r. (piątek - sobota) w godz. 9.00-18.00. Zainteresują wszystkich tych, którzy szukają ciekawej pracy, chcą podjąć nowe wyzwania w swoim życiu i zobaczyć na żywo profesjonalizm żołnierzy Wojska Polskiego.

Targi są kompleksowym sposobem informowania o dostępnych w Siłach Zbrojnych możliwościach rozwoju zawodowego zarówno w kontekście Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej, Zawodowej Służby Wojskowej oraz Terytorialnej Służby Wojskowej. Każdy uczestnik będzie mógł osobiście porozmawiać
z żołnierzami, studentami uczelni wojskowych, poznać odpowiedzi na nurtujące
go pytania dotyczące specyfiki zawodu żołnierza, a także złożyć wniosek o powołanie do Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej lub służby w Wojskach Obrony Terytorialnej.

Zapraszamy na Wojskowe Targi Służby i Pracy, w województwie małopolskim:

- w dniach 17-18 marca 2023 r. (piątek - sobota) w godz. 9.00-18.00,
w miejscowości Limanowa, w Limanowskim Domu Kultury przy ul. Bronisława Czecha 4.

Różne drogi do służby wojskowej

W każdym z tych miejsc osoby zainteresowane służbą w wojsku będą mogły znaleźć kompleksową informację o rekrutacji do Sił Zbrojnych. Dowiedzą się przede wszystkim, na czym polega Dobrowolna Zasadnicza Służba Wojskowa, - kto może podjąć to wyzwanie, jak wygląda procedura powołania, na jakie korzyści może liczyć osoba aplikująca do DZSW. Obecni podczas targów rekruterzy przedstawią informację, jak zostać żołnierzem zawodowym, a także możliwości podjęcia innych rodzajów służby wojskowej, np. Terytorialnej Służby Wojskowej lub służby w Aktywnej Rezerwie. Zainteresowani pracą na stanowiskach cywilnych w resorcie obrony narodowej również będą mogli zapoznać się z ofertami w poszczególnych jednostkach i instytucjach wojskowych.

Seria Q&A z rekruterem

Podczas Targów dostępne będą punkty rekrutacyjne obsługiwane przez wojskowe centra rekrutacji. Przedstawiciele WCR nie tylko udzielą szczegółowych informacji czy odpowiedzą na pytania i wątpliwości, ale również - na życzenie - przedstawią spersonalizowaną ścieżkę kariery, opartą o dotychczasowe wykształcenie, doświadczenie zawodowe i oczekiwania, wynikające z indywidualnych zainteresowań. Zdecydowani będą mogli na miejscu wypełnić wniosek o powołanie
do służby. Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji przedstawi także szkolenia realizowane w ramach projektów MON w klasach wojskowych czy szkolenia ochotniczego dla studentów w programie Legia Akademicka.

Możesz dołączyć do służby wojskowej

Osoby, które myślą o konkretnych formacjach będą mogły bezpośrednio spotkać się i porozmawiać z żołnierzami, ponieważ podczas targów wystawiać
się będą m.in. Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, Dowództwo Garnizonu Warszawa, Wojska Obrony Terytorialnej, Wojska Obrony Cyberprzestrzeni, Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych, Żandarmeria Wojskowa, Wojskowa Służba Zdrowia. Swoją ofertę przedstawią również wszystkie uczelnie wojskowe w Polsce.

Pokazy najnowocześniejszego sprzętu, wyszkolenia żołnierzy i … grochówka

Program targów wzbogacą liczne atrakcje, które tak bardzo cieszą miłośników wojskowości. Zaplanowano prezentacje nowoczesnego sprzętu m.in. przeciwlotniczy zestaw rakietowy POPRAD, wyrzutnia rakietowa WR-40 LANGUSTA, moździerz samobieżny RAK, czołg Leopard 2A5, pojazdy AERO, wielozadaniowy pojazd kołowy o wysokiej mobilności HMMVW, robot saperski, sprzęt spadochronowy, motocykl VERSUS jak również pokazy działań żołnierzy. Będzie można zobaczyć występy Orkiestry Wojskowej z Krakowa, pokazy musztry paradnej oraz prezentacje pierwszej pomocy i medycyny pola walki. A na zakończenie rzecz jasna nie zabraknie prawdziwego kulinarnego hitu, jakim jest wojskowa grochówka.

Wojskowe Targi Służby i Pracy to propozycja dla zdecydowanych na służbę wojskową jak i wciąż szukających pomysłu na swoją zawodową drogę.

Wybory Samorządowe 2024