Facebook Instagram HALA GOPS DCK ZUK BIP
Wersja kontrastowa A + A - A
English bip

Aktualności ogólne

W trosce o zabytki - Rozpoczęcie kolejnej inwestycji w Gminie Dębno
05 sie 2022
W trosce o zabytki - Rozpoczęcie kolejnej inwestycji w Gminie Dębno

W dniu 2 sierpnia br. w Urzędzie Gminy Dębno została podpisana umowa z wykonawcą prac związanych z remontem konserwatorskim cmentarza wojennego nr 281 z okresu I wojny światowej zlokalizowanego na terenie Dębna. W tym samym dniu został również przekazany plac wykonawcy.

Prace konserwatorskie będą polegały na pracach pielęgnacyjnych przy istniejącym drzewostanie, usunięciu nieprawidłowo nasadzonej zieleni niskiej, konserwacji elementów betonowych, kamiennych i metalowych tj. nagrobków, pomnika centralnego, słupków ogrodzenia, odtworzeniu brakujących nagrobków, rekonstrukcji furtki, odtworzeniu przebiegu alejek z nasypaniem tłucznia kamiennego oraz demontażu wtórnego kwietnika przy pomniku centralnym.

Na ten cel Gmina Dębno pozyskała środki finansowe w wysokości 200 452,80 zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Groby i cmentarze wojenne w kraju" oraz 50 000,00 zł z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego i 15 000,00 zł z Urzędu Marszałkowskiego w ramach konkursu pn. Małopolska Pamięta - zachowanie miejsc pamięci narodowej.

W trosce o zabytki - Rozpoczęcie kolejnej inwestycji w Gminie Dębno W trosce o zabytki - Rozpoczęcie kolejnej inwestycji w Gminie Dębno W trosce o zabytki - Rozpoczęcie kolejnej inwestycji w Gminie Dębno W trosce o zabytki - Rozpoczęcie kolejnej inwestycji w Gminie Dębno
download
Załatw sprawę
volunteer_activism
POMOC UKRAINIE
auto_delete
Odbiór odpadów
departure_board
Transport publiczny
sports_handball
Hala Widowiskowo-Sportowa w Dębnie
reduce_capacity
Konsultacje społeczne
add_moderator
Tarcza antykryzysowa
change_circle
Odnawialne źródła energii
people
Rada Gminy Dębno
brightness_5
Program czyste powietrze
explore
System Informacji Przestrzennej
point_of_sale
PRZETARGI - PLATFORMA ZAKUPOWA