W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców
09 czer 2023
W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców

7 czerwca 2023 r. w Urzędzie Gminy Dębno odbyło się podpisanie umowy dotyczącej wykonania zadania inwestycyjnego pod nazwą: ,,Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na przejściach dla pieszych’’.

Przedmiot inwestycji obejmuje wykonanie prac związanych z doświetleniem przejść dla pieszych na DK-94 na terenie Gminy Dębno w poniższych lokalizacjach:

-Jastew

-Dębno

-Dębno Centrum

-Sufczyn.

Wykonawcą projektu została firma MGM Elektro M. Chwastek, G. Kaczmarczyk, M. Wetula S.C. Nowy Wiśnicz.

W zakres prac wchodzi:

-budowa sieci kablowej oświetlenia ulicznego wraz z latarniami na słupach stalowych, bezpiecznych

-zabudowa opraw oświetleniowych LED o symetrycznym i niesymetrycznym rozsyle światła

-zabudowa skrzyni sterowniczych

-wykonanie wymaganych pomiarów elektrycznych

-wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej.

Całość wartości zadania to ponad 176 tysięcy złotych.

Prace potrwają do października tego roku.

W związku z pracami przy doświetlaniu przejść dla pieszych bardzo przepraszamy za niedogodne warunki w ruchu drogowym, a także zwracamy się prośbą do mieszkańców i uczestników ruchu drogowego na drodze krajowej o dostosowanie się do wymogów czasowej zmiany organizacji ruchu.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców