W gminie wygrał PiS
07 paź 2011
W gminie wygrał PiS

PiS przed Platformą Obywatelską i PSL - tak wygląda pierwsza trójka w wyborach do Sejmu RP w gminie Dębno. Rywalizację do Senatu wygrał Maciej Klima z PiS przed Stanisławem Kracikiem z PO i Ludwikiem Węgrzynem z PSL.

Frekwencja wyborcza przekroczyła 49 procent. W sumie wydano 5473 kart do głosowania. W wyborach do Sejmu na PiS głosowało 2510 osób, na PO 1240, a na PSL 588. Na kolejnych miejscach znalazły się Ruch Palikota (287 głosów), SLD (274 głosy), PJN (126 głosów), PPP Sierpień 80 (48 głosów) i Prawica (35 głosów).

W rywalizacji do Senatu wygrał kandydat PiS Maciej Klima, który uzyskał 2521 głosów. Na drugim miejscu znalazł się Stanisław Kracik z PO z 1302 głosami, a trzeci wynik uzyskał Ludwik Węgrzyn z PSL (939  głosów). Piotr Kopeć z SLD otrzymał 388 głosów, a Bogdan Wiesław Szumański zdobył 141 głosów.

W wyborach do Sejmu indywidualnie najlepszy wynik uzyskał Edward Czesak z PiS (1242 głosy), na drugim miejscu znalazł się Jan Musiał z PO (400 głosów), trzeci był Włodzimierz Bernacki (350 głosów), czwarty był Aleksander Grad z PO (337), a piąty Robert Wardzała z PO (272).

Szczegółowe zestawienie już wkrótce.

Wybory Samorządowe 2024