V Turniej Sołectw o Puchar Wójta Gminy Dębno
25 lip 2022
V Turniej Sołectw o Puchar Wójta Gminy Dębno

W niedzielę, 24 lipca w Dołach odbył się V Turniej Sołectw o Puchar Wójta Gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego. W tym roku turniej połączony został z uroczystym otwarciem nowo wybudowanej Remizy Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Placu przy Amfiteatrze w Dołach. Oba obiekty zostały zrealizowane dzięki staraniom Wójta Gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego, który pozyskał na ten cele dofinansowanie.

Głównym celem turnieju była integracja sołectw, aktywizacja społeczeństwa lokalnego, propagowanie kultury fizycznej, a przede wszystkim dobra zabawa.

W zawodach wzięło udział 10 drużyn, reprezentujących poszczególne sołectwa: Biadoliny Szlacheckie, Dębno, Doły, Łoniowa, Łysa Góra, Maszkienice, Niedźwiedza, Perła, Sufczyn i Porąbka Uszewska. Drużyny z poszczególnych sołectw składały się z 7 uczestników: sołtysa lub osoby występującej w jego zastępstwie, 2 kobiet, 2 dzieci oraz 2 mężczyzn.

Organizatorzy turnieju przygotowali dla uczestników wiele ciekawych i różnorodnych konkurencji, zawodnicy mogli spróbować swoich sił w m.in. gąsienicy, kangurze, spacerze na szczudłach, przelewaniu wody. Wszystkie konkurencje dostarczyły niezapomnianych emocji. Zgromadzona publiczność z całych sił dopingowała swoich faworytów, tworząc niesamowitą atmosferę całego turnieju.

Po podliczeniu punktów, zdobytych we wszystkich konkurencjach przez poszczególne sołectwa, okazało się, że turniej w tym roku wygrała drużyna z Porąbki Uszewskiej. Tym samym zdobyła ona dla swojego sołectwa nagrodę pieniężną w wysokości 6 000 złotych.
Drugie miejsce zajęła grupa z Maszkienic, która otrzymała bon w wysokości 4 000 złotych, natomiast trzecie miejsce i nagrodę w wysokości 2 000 złotych wywalczyła drużyna z Dębna.

Wszystkie drużyny poza podium otrzymały nagrodę finansową w wysokości 500,00 złotych.

Uroczystego wręczenia nagród dokonał Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski wspólnie z wicewójtem gminy Jackiem Szklarzem i Kierownik Referatu Promocji, Rozwoju i Wsparcia Inwestycji Agnieszka Kądziołka.

Wyniki Turnieju Sołectw o Puchar Wójta Gminy Dębno:

1. Porąbka Uszewska
  2. Maszkienice
  3. Dębno
  4. Łoniowa
  5. Łysa Góra
  6. Doły
  7. Biadoliny Szlacheckie
  8. Sufczyn
  9. Niedźwiedza
  10. Perła

Na zakończenie Turnieju Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski podziękował wszystkim za zaangażowanie i pracę tj. strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej z Dołów pod przewodnictwem Marcina Gurgula, mieszkańcom wraz z Radą Sołecką w Dołach, pracownikom Referatu Promocji, Rozwoju i Wsparcia Inwestycji oraz Dębińskiemu Centrum Kultury. Podziękowania popłynęły również dla Kół Gospodyń Wiejskich, drużyn biorących udział w turnieju i wszystkich występujących na scenie, a przede wszystkim licznie zgromadzonej publiczności.

W programie uroczystości znalazły się muzyczne atrakcje. Na scenie wystąpili:

• Zespół Niedźwiedzoki
  • Zespół Dołowianie
  • Zespół “Ocalić od Zapomnienia"
  • Uczestnicy Ogniska Muzycznego DCK
  • Kapela Podwórkowa “GULONY"
  • Zespół The PAJX

Gwiazdą wieczoru był Zespół TOP GIRLS, który zaprezentował swoje największe przeboje muzyczne.

Wybory Samorządowe 2024