Uroczyste Otwarcie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych
14 mar 2023
Uroczyste Otwarcie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych

Wczorajszego dnia miało miejsce uroczyste otwarcie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, którego dokonali Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski oraz przedstawiciele Zarządu Województwa Małopolskiego - marszałek Witold Kozłowski, wicemarszałek Józef Gawron i członek Zarządu Marta Malec-Lech. W spotkaniu uczestniczyli także radni województwa Anna Mikosz i Wojciech Skruch, Zastępca Wójta Jacek Szklarz, Przewodniczący Gminy Dębno Piotr Matura, Radny Gminy Dębno Józef Ciuruś, Sołtys Sołectwa Wola Debińska Kazimierz Roczniak oraz Dyrektor Zakładu Usług Komunalnych Gminy Dębno Grzegorz Popera.

Obiekt został poświęcony przez księdza Pawła Bobrowskiego Proboszcza Parafii św. Małgorzaty w Dębnie.

Obecni goście podkreślali fakt, że taka inwestycja jest ważna dla Zarządu Województwa. Powstawanie Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych to nasz realny wpływ na ochronę środowiska. Dzięki temu gmina zwiększy ilość odpadów, które będą poddane recyklingowi i będą stanowić surowiec do wykorzystania, ale też nie będziemy znajdować starych mebli, opon czy plastików w lasach czy na terenach zielonych. Poprzez utworzenie ścieżki edukacyjnej wraz ze skwerem, tematycznymi tablicami informacyjnymi, ławkami do wypoczynku i stojakiem na rowery mieszkańcy gminy Dębno, a szczególnie dzieci będą uświadamiane w kwestii ochrony środowiska.

Zakres robót wykonanych:

• Wykonanie placu komunikacji wewnętrznej,
  • Wykonanie rampy rozładowczej PSZOK,
  • Wyposażenie PSZOK w kontenery ,
  • Budowa wiaty magazynowej, kontenera administracyjnego, kontenerów magazynowych i warsztatu,
  • montaż dwóch garażów ,
  • Montaż najazdowej wagi samochodowej,
  • Wykonanie przyłączy,
  • Wykonanie oświetlenia i ogrodzenia terenu inwestycji,
  • Wykonanie ścieżki edukacyjnej o pow. 200m2,
  • Wykonanie żelbetowego boksu przeznaczonego na gromadzenie odpadów zielonych,
  • Wykonanie boksu przeznaczonego do mycia pojemników.

Całkowity koszt inwestycji to niemal 2,5 mln zł z czego dofinansowanie z Funduszy Europejskich - Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 to prawie 1,7 mln zł.

Do pobrania: