Przekaż 1,5 % podatku
07 lut 2023
Przekaż 1,5 % podatku

Co roku każda z osób odprowadzających podatek, może przekazać jego część na rzecz wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego. W ten sposób można szybko i łatwo pomagać tym, którzy potrzebują wsparcia. Podczas rozliczenia podatku można wskazać odbiorcę 1,5% podatku dochodowego.

Przedstawiamy mieszkańca Łysej Góry - Jakuba Gacka, którego los obdarzył ciężkimi i rzadkimi chorobami tj. SMA -rdzeniowy zanik mięśni, wrodzone torbiele mózgu - pajęczynówki, zespół częściowo pustego siodła tureckiego i pęcherz neurogenny. Po narodzeniu Kubuś dostał 8 pkt w skali Apgar i jedynym niepokojącym objawem było obniżenie napięcia mięśniowego.

Inicjatywa przekazania 1,5 procenta jest bliska mojemu sercu. Wierzę, że będzie stanowić znaczącą pomoc w zmaganiach o poprawę zdrowia oraz jakości życia dla rodziców oraz dzieci z niepełnosprawnościami - mówi Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

Wybory Samorządowe 2024