Facebook Instagram HALA GOPS DCK ZUK BIP

Porąbka Uszewska wybrała swoich przedstawicieli na kadencje 2024-2029
17 maj 2024
Porąbka Uszewska wybrała swoich przedstawicieli na kadencje 2024-2029

W dniu 16 maja 2024 r. (tj. czwartek) w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w miejscowości Porąbka Uszewska odbyło się zebranie wiejskie zwołane w celu przeprowadzenia wyboru Sołtysa i Rady Sołeckiej na nową kadencję 2024-2029.

Zebranie poprowadził Kazimierz Pałucki - mieszkaniec sołectwa Porąbka Uszewska oraz Prezes OSP Porąbka Uszewska, który przywitał wszystkich mieszkańców i przybyłych gości: Wiesława Kozłowskiego - Wójta Gminy Dębno, Dorotę Bodzioch - obecną Sołtys wsi.

W zebraniu wzięło udział 26 mieszkańców, co stanowi ok. 2,63 % wyborców uprawnionych do głosowania. Do komisji skrutacyjnej, która przeprowadzała głosowanie, spośród zebranych mieszkańców, zostały wybrane: Elżbieta Rzepa, Aleksandra Smoleń, Edyta Wójcik.

Na funkcję sołtysa sołectwa Porąbka Uszewska została zgłoszona jedna kandydatka, Dorota Bodzioch - obecna Pani Sołtys sprawująca funkcję sołtysa od 30.01.2024 roku. W głosowaniu tajnym uzyskała 26 głosów "za". Wobec powyższego zebrani mieszkańcy jednogłośnie wybrali Panią Dorotę na swojego sołtysa w kadencji 2024-2029.

Na zebraniu wiejskim podjęta została również decyzja, że w Radzie Sołeckiej w kadencji 2024-2029 ilość członków będzie wynosić 6 osób. W trakcie wyborów do pomocniczego organu wspomagającego działalność Sołtysa, tj. do Rady Sołeckiej zostali wybrani: Gurgul Paulina, Kurek Zofia, Ogar Jolanta, Pabian Dariusz, Pałucki Kazimierz, Sady Kazimierz.

Porąbka Uszewska wybrała swoich przedstawicieli na kadencje 2024-2029 Porąbka Uszewska wybrała swoich przedstawicieli na kadencje 2024-2029
how_to_vote
Wybory do Parlamentu Europejskiego 9.06.2024 r.
download
Załatw sprawę