Podsumowanie VII Sesji Rady Gminy Dębno w roku 2022
23 czer 2022
Podsumowanie VII Sesji Rady Gminy Dębno w roku 2022

W dniu dzisiejszym, 23 czerwca br., odbyła się VII Sesja Rady Gminy Dębno w roku 2022, która miała wyjątkowy charakter, ponieważ była to sesja absolutoryjna podczas której Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski przedstawił Raport o Stanie Gminy Dębno za rok 2021. Pomimo pandemii był to okres w którym wykonano wiele ważnych inwestycji oraz pozyskano ogrom środków zewnętrznych.

Po wysłuchaniu Pana Wójta odbyło się głosowanie, w którym wszyscy Radni jednogłośnie udzielili Wójtowi Gminy wotum zaufania.

W dalszej części obrad rozpatrzone zostało i zatwierdzone sprawozdanie finansowe oraz sprawozdanie z wykonania budżetu Gminy Dębno za rok 2021. Przestawiona została również opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej w Krakowie o sprawozdaniu z wykonania budżetu za 2021 rok wraz z informacją o stanie mienia Gminy Dębno. Następnie Komisja Rewizyjna Rady Gminy Dębno przedstawiła wniosek i opinię w sprawie absolutorium dla Wójta z tytułu wykonania budżetu Gminy Dębno za rok 2021.

Radni Gminy Dębno jednogłośnie udzielili Wójtowi Gminy Dębno - Wiesławowi Kozłowskiemu absolutorium z wykonania budżetu na 2021 rok.

Słowa podziękowania kieruję do wszystkich Radnych, mojego Zastępcy Jacka Szklarza, Pani Skarbnik Barbary Armatys, wszystkich pracowników urzędu, a w szczególności kierowników poszczególnych jednostek, pracowników GOPSu, ZUKu, strażaków, Kół Gospodyń Wiejskich, klubów sportowych, szkół, przedszkoli i dyrektorów placówek oświatowych oraz dyrektora DCK - mówił w trakcie sesji Wójt Gminy Dębno.

Jednogłośne absolutorium świadczy, że wszyscy Radni obdarzyli Wójta Gminy Dębno ogromnym zaufaniem.

Ponadto podczas sesji podjęto uchwały m.in. w sprawie wyrażenia zgody na nabycie nieruchomości, określenia zasad udzielania i rozmiaru zniżek tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin dla nauczycieli, którym powierzono stanowisko kierownicze oraz określenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć niektórym nauczycielom zatrudnionym w placówkach oświatowych dla których organem prowadzącym jest Gmina Dębno oraz określenia zasad udzielania, trybu postępowania oraz sposobu rozliczania dotacji celowej na dofinansowanie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Dębno.