Oferta Rządu Grecji – Greckie Ministerstwo Migracji i Azylu
04 kwi 2022
Oferta Rządu Grecji – Greckie Ministerstwo Migracji i Azylu

Do Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie wpłynęła, przekazana przez Departament Spraw Międzynarodowych i Migracji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, oferta Rządu Grecji - Greckie Ministerstwo Migracji i Azylu (w załączeniu robocze tłumaczenie oferty) dotyczące przyjęcia 130 osób.

Oferowany rodzaj pomocy:

- zakwaterowanie /bezpłatne/ - ośrodki lub obozy dla uchodźców lub migrantów

- artykuły żywnościowe lub bony na zakup żywności lub innych produktów

- pomoc w znalezieniu pracy

- opieka medyczna - na warunkach jak dla obywateli kraju przyjmującego

- możliwość uzyskania pomocy w języku ukraińskim lub rosyjskim w miejscu zakwaterowania

- bezpłatny dostęp do edukacji - szkoły, przedszkola, uniwersytety

- pobyt do 4 marca 2023 r.

- brak świadczeń socjalnych

Zgodnie z informacją przekazaną przez Ministerstwo o zakwalifikowaniu do wyjazdu decyduje kolejność zgłoszeń.

Prosimy zatem o możliwie pilne przesyłanie informacji o liczbie zainteresowanych osób. Informacja zostanie przekazana do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Dokładny termin i miejsce wylotu/wyjazdu Ministerstwo ma przekazać w terminie późniejszym - realizacja oferty planowana jest na początku kwietnia.

Na potrzeby realizacji zadania w Wydziale Polityki Społecznej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie utworzona została skrzynka mailowa "relokacjadoue@malopolska.uw.gov.pl" na którą należy przesyłać liczbę zadeklarowanych do wyjazdu osób.

WAŻNE

W informacji należy podać dane koordynatora oferty wyjazdu do Grecji w Gminie (imię, nazwisko, mail, nr telefonu, stanowisko) - dane te zostaną przekazane do Ministerstwa w celu dalszych uzgodnień wyjazdu.

Przetłumaczona oferta Greckiego Ministerstwa Migracji i Azylu