Oferta przyjęcia 500 osób
08 kwi 2022
Oferta przyjęcia 500 osób

Do Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie wpłynęła przekazana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji i Ministerstwo Federalnej Republiki Austrii (w załączeniu robocze tłumaczenie oferty w języku polskim oraz oferta w języku angielskim, rosyjskim oraz ukraińskim ) dotyczące przyjęcia 500 osób.

Przedstawiamy rodzaj pomocy:

• zakwaterowanie /bezpłatne/ długoterminowe - do jednego z krajów związkowych Austrii
  • artykuły żywnościowe i inne potrzebne artykuły, takie jak sanitarne, wyposażenie dla niemowląt, itp.
  • dostęp do austriackiego rynku pracy
  • opieka medyczna - w razie potrzeby
  • prawo pobytu w Austrii do 3 marca 2023 r.
  • bezpłatne środki wsparcia to: Kursy języka niemieckiego oraz kursy orientacyjne na temat życia i pracy w Austrii

Pierwszeństwo wykorzystania oferty mają:

• osoby, które maja członków rodziny lub inne powiązania z Austrią;
  • matki z małymi lub wieloma dziećmi;
  • osoby starsze (60+);
  • osoby niepełnosprawne i ich rodziny;
  • osoby w ciężkim stanie zdrowia i ich rodziny

Zgodnie z informacją przekazaną przez Ministerstwo o zakwalifikowaniu do wyjazdu decyduje kolejność zgłoszeń.

Dokładny termin i miejsce wyjazdu Ministerstwo ma przekazać w terminie późniejszym.

Na potrzeby realizacji zadania w Wydziale Polityki Społecznej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie utworzona została skrzynka mailowa "relokacjadoue@malopolska.uw.gov.pl" na którą należy przesyłać liczbę zadeklarowanych do wyjazdu osób.

WAŻNE

W informacji należy podać dane koordynatora oferty wyjazdu do Austrii w Gminie (imię, nazwisko, mail, nr telefonu, stanowisko) - dane te zostaną przekazane do Ministerstwa w celu dalszych uzgodnień wyjazdu.

Do pobrania: