13 maj 2022
Noc Muzeów w Zamku w Dębnie

Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski serdecznie zaprasza na Noc Muzeów, organizowaną już w najbliższą sobotę, 14 maja 2022 w godz. 17:00 - 22:00 w Zamku w Dębnie.

Noc Muzeów przyciąga prawdziwe tłumy mieszkańców nie tylko z terenu gminy Dębno. Rokrocznie do zamku przybywa wielu fanów nocnego zwiedzania obiektów muzealnych. Noc Muzeów to niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć eksponaty, które nie są na co dzień częścią żadnej ekspozycji. W ten jedyny w roku wieczór następuje zwiększenie zainteresowania muzeami, ich zbiorami i proponowanym programem artystycznym. W zamku w Dębnie od wielu lat przygotowywane są muzyczne niespodzianki, poprzez które organizatorzy chcą ożywiać historię, legendy oraz bogatą kulturę i tradycję staropolską.

W recitalu skrzypcowym wystąpi Karolina Kotra - skrzypaczka i instruktorka muzyczna z Dębińskiego Centrum Kultury, a na fortepianie zagra młody pianista, wokalista ogniska muzycznego DCK - Patryk Ledziński.