Najlepszy Matematyk Gminy Dębno
30 mar 2023
Najlepszy Matematyk Gminy Dębno

Wczoraj w Publicznej Szkole Podstawowej w Łoniowej odbyła się XXII edycja konkursu o tytuł ,,Najlepszego Matematyka Gminy Dębno’’.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

Do udziału w konkursie zgłosiło się 39 uczestników z 10 miejscowości z terenu Gminy Dębno, którzy rywalizowali w pięciu kategoriach wiekowych: klas IV, klas V, klas VI, klas VII, klas VIII.

W pierwszym etapie konkursu każda klasa rozwiązywała zadania z użyciem zapałek, które wymagały od uczestników zręczności oraz szybkiej reakcji. W drodze eliminacji do II etapu przechodziły osoby, które zdobyły minimum 60 procent punktów. Natomiast w II etapie uczniowie rozwiązywali test jednokrotnego wyboru, który swoim zakresem obejmował zadania z różnorodnych działów matematycznych, dostosowanych stopniem trudności do każdej kategorii wiekowej.

Rywalizacja okazała się zacięta. Kilkoro uczestników walczyło w dogrywce, a o zajęciu miejsca czasami przesądzał zaledwie jeden punkt.

Po zakończeniu obu etapów konkursu głos zabrał Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, który podkreślił, jak ważne jest zainteresowanie dziedzinami przyrodniczymi, a zwłaszcza królową nauk matematyką. Pasja do tej pięknej dziedziny naukowej pozwala rozwijać się na dalszych etapach edukacji i wytyczać ścieżki przyszłej kariery zawodowej. Pan Wójt podziękował również Pani Dyrektor oraz wszystkim nauczycielom za nieustanny wkład, jaki wkładają w nauczanie oraz zachęcanie uczniów do udziału w różnorodnych konkursach.

Najlepsi matematycy w Gminie Dębno zostali dodatkowo nagrodzeni statuetkami. Uczniowie zajmujący miejsca otrzymali natomiast nagrody rzeczowe, a wszyscy pozostali uczestnicy dyplomy za udział.

Wyniki prezentują się następująco:

Klasy IV

Sylwia Grzegórzek - PSP Niedźwiedza

Antoni Pawlik - PSP Sufczyn

Lena Wołek - PSP Maszkienice

Klasy V

Mikołaj Gaweł - PSP Sufczyn

Marcin Bodura - ZSP Dębno

Nikodem Nowak - PSP Maszkienice

Klasy VI

Alicja Bury - ZSP Dębno

Karol Kubala - PSP Biadoliny Szlacheckie

Rafał Bączek - PSP Łysa Góra

Klasy VII

Mateusz Matras - PSP Sufczyn

Jan Gąsiorek - PSP Biadoliny Szlacheckie

Barbara Bodura - ZSP Dębno

Klasy VIII

Kacper Dudek - PSP Niedźwiedza

Adam Kukla - PSP Maszkienice

Karolina Duch - ZSP Dębno

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom oraz opiekunom, a także gorąco zachęcamy do udziału w konkursie w przyszłym roku!

Wybory Samorządowe 2024