Facebook Instagram HALA GOPS DCK ZUK BIP
Wersja kontrastowa A + A - A
English bip

Aktualności ogólne

Nagrodzona Daria
08 lip 2011
Nagrodzona Daria

Tydzień zajęło Darii Kukli, uczennicy klasy I gimnazjum w Porąbce Uszewskiej, przygotowanie pracy na ogónopolski humanistyczny konkurs ogłoszony przez pismo "Victor gimnazjalista". Ale warto było. Spośród około 200 nadesłanych prac rozprawkę Darii poświęconą wolontariatowi uznano za najlepszą.  

O konkursie Daria dowiedziała się  z informacji opublikowanej na łamach "Victora gimnazjalisty". Zdecydowała się na udział, bo temat "Człowiek jest tyle wart ile może dać z siebie drugiemu człowiekowi" był jej bardzo bliski. Od lat pomaga mamie w opiece nad niepełnosprawnym bratem. - W pracy oparłam sie na tych moich, osobistych doświadczeniach - podkreśla. Ale przywołała także przykłady innych ludzi niosących pomoc potrzebującym. Znalazły się wśród nich także Matka Teresa z Kalkuty, Anna Dymna i Agata Mróz.

Komisja oceniająca prace, która nie szczędziła uczestnikom także cierpkich uwag, pracy Darii wystawiła bardzo dobrą recenzję. " Chyba najlepsza rozprawka, jaka trafiła się wsród wszystkich prac. Wyważona, przemyślana i dojrzała" - napisano. W efekcie Daria znalazła się wśród ośmiu laureatów konkursu. W jego ramach musiała także przygotować mapę myślową poświęconą poprawie życia ludzi na świecie oraz napisać reportaż dotyczący wolontariatu. Opracowana przez uczennicę z Porąbki mapa zasłużyła na wyróżnienie.

Nagrodzona Daria
how_to_vote
Wybory do Parlamentu Europejskiego 9.06.2024 r.
download
Załatw sprawę
auto_delete
Odpady komunalne PSZOK
edit_calendar
kalendarz wydarzeń
sports_handball
Hala Widowiskowo-Sportowa w Dębnie
group
Rada Gminy Dębno
reduce_capacity
Konsultacje społeczne
loop
Odnawialne źródła energii
local_grocery_store
Przetargi - platforma zakupowa
light_mode
Program Czyste Powietrze
explore
System Informacji Przestrzennej
health_and_safety
Tarcza Antykryzysowa
volunteer_activism
Pomoc Ukrainie
departure_board
transport publiczny