Emil Gurgul reprezentujący OSP Doły, Wiktoria Smoleń z Publicznej Szkoły Podstawowej w Jaworsku oraz Nikola Sołtys z OSP Doły okazali się najlepsi w gronie młodych strażaków biorących udział w XIV Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Gminny etap tego konkursu odbył się w poniedziałek, 30 marca w Publicznej Szkole Podstawowej w Łoniowej.
Do testu obejmującego pytania z zakresu wiedzy pożarniczej, przystąpiło aż 48 uczestników. Poza wymienionymi zwycięzcami - laureatami pierwszych miejsc w gronie zwycięzców znaleźli się: w kategorii klas I-IV - Łucja Imioło z OSP Dębno (II miejsce) i Filip Stoszko z OSP Doły (III miejsce), w kategorii klas V-VIII - Maja Wąs z OSP Łysa Góra(II miejsce) oraz Igor Wodziński z OSP Wola Dębińska (III miejsce).
Natomiast w kategorii uczniów szkół ponadpodstawowych II i III miejsce zajęli odpowiednio: Zuzanna Bączek z OSP Łysa Góra i Kacper Grzyb z OSP Doły. Jak podkreśliła komisja konkursowa - pracująca w składzie: dh Szymon Drużkowski, dh. Paulina Gurgul oraz dh. Maria Marecik - wszyscy młodzi uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom pożarniczej.
Konkurs odbył się pod patronatem wójta Gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego, który na zakończenie pogratulował wszystkim uczestnikom i ich opiekunom oraz wręczył nagrody.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!