Facebook Instagram HALA GOPS DCK ZUK BIP
Wersja kontrastowa A + A - A
English bip

Aktualności ogólne

Konferencja prasowa dot. pozyskanych środków dla OSP Dębno
18 sty 2022
Konferencja prasowa dot. pozyskanych środków dla OSP Dębno

W dniu 17 stycznia br. w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Dębnie odbyła się konferencja prasowa dotycząca pozyskanej niedawno dotacji ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro. Środki w wysokości 28 000,00 zł Gmina Dębno pozyskała przy wsparciu Wiceministra Rolnictwa Norberta Kaczmarczyk.

W konferencji udział wzięli Wiceminister Rolnictwa Norbert Kaczmarczyk, Dariusz Niemiec dyrektor biura poselskiego Norberta Kaczmarczyka, Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski oraz Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Dębnie Łukasz Curyło, Naczelnik OSP Dębno ks. Grzegorz Sroka, a także straży ochotnicy z jednostki.

Przypominamy, iż w ramach pozyskanych środków udało się zakupić: aparaty ochrony dróg oddechowych, butle zapasowe MSA AUR, a także kurtki lekkie do ubrania ratowniczego oraz buty strażackie.

W trakcie konferencji podkreślone zostało, że doposażenie jednostek OSP w sprzęt ratowniczy i niezbędne umundurowanie jest konieczne i służy poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. Zarówno Wiceminster Rolnictwa Norberta Kaczmarczyk, jak i Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski podkreślali w swoich wypowiedziach, jak ważną funkcję pełnią strażacy ochotnicy w życiu lokalnej społeczności i gminy.

download
Załatw sprawę
volunteer_activism
POMOC UKRAINIE
auto_delete
Odbiór odpadów
departure_board
Transport publiczny
sports_handball
Hala Widowiskowo-Sportowa w Dębnie
reduce_capacity
Konsultacje społeczne
add_moderator
Tarcza antykryzysowa
change_circle
Odnawialne źródła energii
people
Rada Gminy Dębno
brightness_5
Program czyste powietrze
explore
System Informacji Przestrzennej
point_of_sale
PRZETARGI - PLATFORMA ZAKUPOWA