Facebook Instagram HALA GOPS DCK ZUK BIP

Konferencja prasowa dot. pozyskanych środków dla OSP Dębno
18 sty 2022
Konferencja prasowa dot. pozyskanych środków dla OSP Dębno

W dniu 17 stycznia br. w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Dębnie odbyła się konferencja prasowa dotycząca pozyskanej niedawno dotacji ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro. Środki w wysokości 28 000,00 zł Gmina Dębno pozyskała przy wsparciu Wiceministra Rolnictwa Norberta Kaczmarczyk.

W konferencji udział wzięli Wiceminister Rolnictwa Norbert Kaczmarczyk, Dariusz Niemiec dyrektor biura poselskiego Norberta Kaczmarczyka, Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski oraz Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Dębnie Łukasz Curyło, Naczelnik OSP Dębno ks. Grzegorz Sroka, a także straży ochotnicy z jednostki.

Przypominamy, iż w ramach pozyskanych środków udało się zakupić: aparaty ochrony dróg oddechowych, butle zapasowe MSA AUR, a także kurtki lekkie do ubrania ratowniczego oraz buty strażackie.

W trakcie konferencji podkreślone zostało, że doposażenie jednostek OSP w sprzęt ratowniczy i niezbędne umundurowanie jest konieczne i służy poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. Zarówno Wiceminster Rolnictwa Norberta Kaczmarczyk, jak i Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski podkreślali w swoich wypowiedziach, jak ważną funkcję pełnią strażacy ochotnicy w życiu lokalnej społeczności i gminy.

download
Załatw sprawę