Koncert "Gmina Dębno dla Ukrainy"
05 kwi 2022
Koncert "Gmina Dębno dla Ukrainy"

Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski serdecznie zaprasza na Koncert "Gmina Dębno dla Ukrainy", który odbędzie się 9 kwietnia 2022 r. o godz. 19:00 w Hali Widowiskowo - Sportowej w Dębnie. Podczas wydarzenia wystąpi wyjątkowa Orkiestra Crushed Sounds Big Band pod dyrekcją Dariusza Swoszowskiego.
Orkiestra powstała w listopadzie 2015 r. w Porąbce Uszewskiej, składa się z ponad 40 uczniów i absolwentów szkół muzycznych - pasjonatów muzyki filmowej i rozrywkowej, a jej założycielem i dyrygentem jest Dariusz Swoszowski. Zadebiutowała oficjalnie pod nazwą Crushed Sounds Big Band 30 kwietnia 2016 roku wykonując I Koncert Muzyki Filmowej w Porąbce Uszewskiej, od października 2017 roku działa w ramach Stowarzyszenia Muzykalni, a od maja 2021 należy do Europejskiej Federacji Orkiestr.
Orkiestra prezentuje swoje umiejętności poprzez różne inicjatywy artystyczne w Polsce i za granicą a głównym tematem jej występów jest muzyka filmowa, której koncerty wykonała jak dotąd m.in. w: Porąbce Uszewskiej, Miejskim Ośrodku Kultury w Brzesku, Muzeum - Zamek w Dębnie, Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie, czy też w Europejskim Centrum Muzyki im. Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. W 2019 roku orkiestra zakwalifikowała do międzynarodowego programu Disney Performing Arts OnStage w ramach którego zaprezentowała swoje umiejętności podczas Koncertu Muzyki Filmowej w Videopolis Theatre w Disneyland Paris.
Ważne miejsce w działalności artystycznej orkiestry stanowią również koncerty patriotyczne zaprezentowane w Porąbce Uszewskiej, Brzesku, Borzęcinie oraz dla Polonii we Francji w Aulnay sois Bois. Repertuar orkiestry jest bardzo szeroki - oprócz utworów muzyki filmowej, które stanowią jej podstawowy aspekt artystycznej działalności, wykonuje także utwory muzyki klasycznej, rozrywkowej i sakralnej.

Wybory Samorządowe 2024