Kolejne umowy podpisane
04 kwi 2022
Kolejne umowy podpisane

Z końcem marca br. zostały podpisane dwie umowy z Wykonawcami na realizację projektu "Wieloaspektowa rewitalizacja na terenie obszaru rewitalizacji Gminy Dębno w celu poprawy jakości życia mieszkańców". Zadania przewidują zagospodarowanie przestrzeni publicznej (w tym otoczenia amfiteatru w Dołach) na cele społeczne, artystyczne, rekreacyjne i kulturalne w Dołach oraz zagospodarowanie przestrzeni publicznej pod ścieżkę historyczną nawiązująca do tożsamości miejsca wokół amfiteatru w Łysej Górze na cele społeczne Etap II. Koszt całości zadania wyniesie prawie 550 tys. złotych.
Na ten cel środki pozyskano w 75 % z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 (RPO WM)
w ramach priorytetu 11.2 Odnowa obszarów wiejskich.
W Dołach projekt przewiduje wykonanie alejki z kostki betonowej. Wzdłuż alejki powstanie altana oraz skwerki z ławkami. Plac zostanie też wyposażony w wielofunkcyjne urządzenie do zabaw dla dzieci typu "Wodnik".
W ramach II etapu ścieżki historycznej w Łysej Górze zostaną wykonane kolejne alejki z kamienia łamanego, z balustradami i stopniami z krawędziaków. Wzdłuż alejek powstaną dwa kolejne obiekty z ręcznie wypalanej ceramiki. Do miniatury Zamku w Dębnie, Kościoła p.w. Św. Małgorzaty w Dębnie, XIX wiecznej zagrody wiejskiej dołączą Dom Czarodzieja i … Chatka Czarownicy na kurzej stopce. Zostanie także zamontowane urządzenie wielofunkcyjne przeznaczone dla najmłodszych typu "Zamek" oraz altanka dla dzieci.

Kolejne umowy podpisane Kolejne umowy podpisane