Kolejne pozyskane środki przez Gminę Dębno
09 czer 2023
Kolejne pozyskane środki przez Gminę Dębno

Budowa przejścia dla pieszych w miejscowości Łoniowa.

Złożony przez Gminę Dębno projekt pn. "Podniesienie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Dębno poprzez budowę przejścia dla pieszych na drodze gminnej nr 250244K w miejscowości Łoniowa" uzyskał dofinansowanie w kwocie 100 000,00 zł z rezerwy celowej zabezpieczonej na działanie realizowane w ramach "Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024" w 2023 roku.

Realizacja zadania ma na celu wybudowanie wyniesionego powyżej poziomu drogi przejścia dla pieszych, które zostanie połączone z zaprojektowanym chodnikiem prowadzących od drogi powiatowej w kierunku Publicznej Szkoły Podstawowej w Łoniowej.

W ramach przedsięwzięcia zaprojektowano również oświetlenie solarne, które podniesie widoczność pieszego na przejściu po zmroku oraz zaplanowano przeprowadzenie kampanii edukacyjnej w Publicznej Szkole Podstawowej w Łoniowej dla uczniów klas I-VIII, mającej na celu zwiększenie poziomu świadomości w zakresie prawidłowych wzorców zachowań na drodze, zwłaszcza na przejściach dla pieszych oraz w ich okolicach.

Realizacja zadania pozwoli wzmocnić bezpieczeństwo w miejscu publicznym oraz poprawi zagospodarowanie przestrzeni publicznej oraz poprawę infrastruktury drogowej w miejscowości Łoniowa.