Facebook Instagram HALA GOPS DCK GPGK BIP
Wersja kontrastowa A + A - A
English bip

Aktualności ogólne

Już w środę uroczystość w Porąbce!
19 mar 2012

Na 21 marca o g. 10 zaplanowano uroczystość nadania imienia gimnazjum w Porąbce Uszewskiej i przekazania jej sztandaru. Wszystko rozpocznie się mszą święta w kościele parafialnym, po której uczestnicy uroczystości przejdą do szkoły, gdzie kontynuowana będzie część oficjalna.

Przypomnijmy, że wskutek decyzji uczniów, rodziców, nauczycieli i Rady Gminy Dębno szkoła nosić będzie imię Władsyława Reymonta. W dużej mierze przesądziły o tym względy organizacyjne. Imię polskiego noblisty nosi już szkoła podstawowa i taki sam wybór dla gimnazjum narzucał się z praktycznego punktu widzenia. Zarówno szkoła podstawowa jak i gimnazjum, tworzące jeden zespół szkół, będą dzięki temu mogły obchodzić święto patrona w tym samym czasie, co nie jest bez znaczenia ze względów organizacyjnych. Dyrekcja szkoły do udziału w uroczystości zaprasza nie tylko uczniów, ich rodziców, nauczycieli i absolwentów szkoły, ale także mieszkańców Porąbki Uszewskiej, Dołów, Łoniowej i Niedźwiedzy czyli sołectw, z których rekrutują się uczniowie szkoły.

how_to_vote
Wybory uzupełniające do Rady Gminy Dębno 24 maja 2026
download
Załatw sprawę
pets
Martwe zwierzę – co zrobić?
auto_delete
Odpady komunalne PSZOK
edit_calendar
kalendarz wydarzeń
sports_handball
Hala Widowiskowo-Sportowa w Dębnie
group
Rada Gminy Dębno
reduce_capacity
Konsultacje społeczne
loop
Odnawialne źródła energii
local_grocery_store
Przetargi - platforma zakupowa
light_mode
Program Czyste Powietrze
explore
System Informacji Przestrzennej
health_and_safety
Tarcza Antykryzysowa
volunteer_activism
Pomoc Ukrainie
departure_board
Transport publiczny