Jubileusz Zespołu Kamionka
07 czer 2023
Jubileusz Zespołu Kamionka

4 czerwca w Amfiteatrze letnim Krakus w Łysej Górze odbył się jubileusz 70- lecia Zespołu ,,Kamionka’’.

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych zespołów regionalnych obchodził w tym roku swoje wyjątkowe święto.

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 15:00 mszą świętą w kościele parafialnym w Łysej Górze. Następnie nastąpił uroczysty przemarsz do amfiteatru Krakus, w którym zaproszeni goście mieli możliwość wysłuchać historii zespołu.

Na uroczystości obecna była Poseł na Sejm RP Józefa Szczurek-Żelazko, Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, Starosta Brzeski Andrzej Potępa, Radna Sejmiku Wojewódzkiego Anna Mikosz, Radna Powiatowa Marta Kulig, Radny Powiatowy Jacek Frankowski, Radny Powiatowy Łukasz Przybyło oraz Radni Gminni w osobach Moniki Franczyk, Grzegorza Kłuska i Grzegorza Gurgula, na czele z Przewodniczącym Rady Gminy Dębno Piotrem Maturą.

Zaproszeni goście w swoich przemówieniach podkreślali okoliczności powstania Zespołu oraz ogromne znaczenie podtrzymywania tradycji kultury ludowej w naszym regionie.

Uroczystości uświetnił jubileuszowy koncert ,,Kamionki’’, podkreślający wyjątkowość zespołu, który wystąpił na blisko 2500 koncertach w kraju i za granicą!

Jubileusz zwieńczyła zabawa taneczna.

Wydarzenie pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego oraz Starosty Brzeskiego Andrzeja Potępy.

Jubileusz był współfinansowany ze środków Województwa Małopolskiego i Gminy Dębno.

Zespołowi życzymy dalszych sukcesów, motywacji i energii do działania, które umożliwią dalszy, piękny rozwój artystyczny!

Wybory Samorządowe 2024