Facebook Instagram HALA GOPS DCK ZUK BIP
Wersja kontrastowa A + A - A
English bip

Aktualności ogólne

Jubileusz XX-lecia istnienia Akcji Katolickiej w Biadolinach.
03 lis 2023
Jubileusz XX-lecia istnienia Akcji Katolickiej w Biadolinach.

Dwadzieścia lat istnienia Akcji Katolickiej w Biadolinach to czas pełen wiary, zaangażowania społecznego i wspólnotowego ducha. Jubileusz obchodzony w zeszłą sobotę był okazją do spojrzenia wstecz na osiągnięcia, ale także do świętowania wspólnoty i rozwijania duchowego dziedzictwa.

Od początku istnienia, Akcja Katolicka w Biadolinach angażuje się w różnorodne działania, mające na celu wspieranie społeczności lokalnej i propagowanie wartości chrześcijańskich.

Wydarzenie zostało zainaugurowane Mszą Świętą w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Biadolinach, którą celebrował Ksiądz dr. Hab. Jan Bartoszek, Asystent AK Diecezji Tarnowskiej.

Podczas Mszy Świętej poświęcono sztandar POAK, który jest symbolem wartości i działalności AK.

Jubileuszowe spotkanie odbyło się w Domu Strażaka. Wydarzenie swoją obecnością uświetnili: Prezes DIAK - Robert Rybak, przedstawiciele zarządu DIAK Archidiecezji Krakowskiej - Jakub Swalarz i Maria Chromy, Ksiądz Jacek Walczyk, Ksiądz Łukasz Ruchała, przedstawiciele władz samorządowych, sołtysi oraz byli członkowie POAK.

Gminę Dębno reprezentowała Kierownik Wydziału Spraw Obywatelskich, Sportu i Promocji Anna Jakubas, która w imieniu Wójta Gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego złożyła na ręce Prezes Akcji Katolickiej Anety Skokoń serdeczne gratulacje i wyrazy głębokiego uznania za wieloletnią misję na rzecz drugiego człowieka i życzyła dalszych sukcesów, motywacji i energii do działania.

how_to_vote
Wybory Samorządowe 2024
download
Załatw sprawę
auto_delete
Odpady komunalne PSZOK
departure_board
transport publiczny
sports_handball
Hala Widowiskowo-Sportowa w Dębnie
group
Rada Gminy Dębno
reduce_capacity
Konsultacje społeczne
loop
Odnawialne źródła energii
local_grocery_store
Przetargi - platforma zakupowa
light_mode
Program Czyste Powietrze
explore
System Informacji Przestrzennej
health_and_safety
Tarcza Antykryzysowa
volunteer_activism
Pomoc Ukrainie