Facebook Instagram HALA GOPS DCK ZUK BIP

Gminny Dzień Strażaka w Gminie Dębno
16 maj 2022
Gminny Dzień Strażaka w Gminie Dębno

W sobotę, 14 maja druhowie z gminy Dębno obchodzili Gminny Dzień Strażaka, podczas którego odbyło się przekazanie i poświęcenie samochodu ratowniczo-gaśniczego OSP Jastew.
Wóz strażacki został zakupiony 3 lata temu, jednakże z powodu pandemii nie został oficjalnie przekazany.

Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej w miejscowej kaplicy w intencji strażaków z jednostek OSP z gminy Dębno. Nabożeństwu przewodniczył Kapelan Powiatowy PSP i OSP Powiatu Brzeskiego, Grzegorz Sroka. Po mszy świętej poczty sztandarowe, strażacy, goście oraz uczestnicy uroczystości przemaszerowali w asyście Orkiestry Dętej z Uścia Solnego pod remizę OSP Jastew, gdzie odbył się uroczysty apel.

Gminne Obchody Dnia Strażaka zostały połączone z uroczystym przekazaniem i poświęceniem średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Jastwi. Poświęcona została również tablica pamiątkowa w hołdzie założycielom lokalnej jednostki OSP.

Z okazji strażackiego święta druhom wręczono medale. Życzenia i gratulacje wszystkim strażakom złożyli obecni podczas uroczystości goście, poseł Józefa Szczurek Żelazko, poseł Wiesław Krajewski, Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie Kazimierz Koprowski, Starosta Powiatu Brzeskiego Andrzej Potępa, Prezes Powiatowego Oddziału ZOSP RP dh Marian Zalewski, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku Janusz Potera, Przewodniczący Rady Gminy Dębno Piotr Matura oraz Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, który wręczył czek opiewający na kwotę 7 000,00 złotych na zakup defibrylatora dla OSP Jastew.

download
Załatw sprawę