03 paź 2011
Gmina pomaga strażakom

Szesnaście tysięcy złotych z budżetu Gminy Dębno przeznaczono dla należących do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego jednostek OSP w Dębnie i w Łoniowej. Pieniądze te pozwolą wyposażyć jednostki w niezbędny sprzęt ratowniczy.

Obie jednostki znajdując się  w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym są zobowiązane zgodnie z wymaganiami ustawowymi, posiadać odpowiedni sprzęt ratowniczy. W przypadku jednostki z Dębna w związku z upływem okresu obowiązywania certyfikatu dopuszczającego posiadany sprzęt do eksploatacji, konieczna stała się wymiana części osprzętu. Komenda Główna Ochotniczych Straży Pożarnych przyznała jednostce dofinansowanie na zakup  kompletu węży hydraulicznych do sprzętu ratownictwa drogowego oraz dwóch aparatów oddechowych w wysokości 50 procent ich wartości. Resztę kosztów z tym związanych czyli 12,5 tys. zł pokryje, zgodnie z przyjętą uchwałą Rady Gminy w Dębnie, budżet gminy.

Radni podjęli także decyzję o wsparciu jednostki z Łoniowej. W tym przypadku pieniądze w wysokości 3,5 tys. zł zostaną przeznaczone na zakup dwóch, brakujących aparatów tlenowych.