Dzień Seniora i Jubileusz KGW "Włościanki" z Łoniowej
20 wrz 2022
Dzień Seniora i Jubileusz KGW "Włościanki" z Łoniowej

Seniorzy z Łoniowej tradycyjnie spotkali się, by świętować swój dzień oraz jubileusz 90- lecia istnienia Koła Gospodyń Wiejskich "Włościanki" z Łoniowej.

Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej w Kościele pw. NMP Wspomożycielki Wiernych w Łoniowej, następnie zaproszeni goście udali się do remizy OSP, gdzie nastąpiła dalsza część uroczystości. Część oficjalna rozpoczęła się przemowami zaproszonych gości m. in. Radnej Województwa Małopolskiego Anny Mikosz oraz Starosty Brzeskiego Andrzeja Potępy.

Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski złożył gratulacje i podziękowania dla wszystkich seniorów, którzy przybyli na wydarzenie, życząc jednocześnie długich lat życia w dobrym zdrowiu, pogody ducha i wszelkiej pomyślności. Podczas uroczystości popłynęło wiele ciepłych słów nie tylko w stronę seniorów, ale także w stronę Koła Gospodyń Wiejskich, obchodzących swój jubileusz.

Podczas uroczystości nagrodzono najstarszego seniora sołectwa Łoniowa Józefa Gawlika, seniorkę Wiktorię Musiał oraz pary małżeńskie Zofię i Józefa Gawlików oraz Annę i Antoniego Klusków.

Oczywiście na stołach nie zabrakło poczęstunku, przygotowanego przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Łoniowej oraz części artystycznej w wykonaniu KGW "Włościanki" oraz Dziecięcego Zespołu Folklorystycznego "Mali Łoniowiacy" .

Wybory Samorządowe 2024