Facebook Instagram HALA GOPS DCK ZUK BIP
Wersja kontrastowa A + A - A
English bip

Aktualności ogólne

Ćwierć miliona od ministra na drogę
05 lip 2011
Ćwierć miliona od ministra na drogę

Dzięki pozyskaniu przez gminę  Dębno dofinansowania z programu tzw. schetynówek blisko 2,5 kilometrowy zniszczonej dotąd gminnej drogi wygląda jak nowy.

To odcinek w Woli Dębińskiej łączący drogę powiatową wiodącą z Dębna do Wokowic z drogą krajową nr 4. Długość tego odcinka to dokładnie 2350 metrów. - Modernizacja polega na położeniu warstwy ścieralnej, nakładki bitumicznej, pogłębieniu i wyprofilowaniu rowów, naniesieniu oznakowania poziomego oraz częściowej wymiany oświetlenia ulicznego, wymianie lamp na bardziej energooszczędne - mówi wójt gminy Dębno Grzegorz Brach. Prace trwają i powinny zostać zakończone do końca wakacji, a zatem do początku września. Wartość inwestycji wynosi ponad 500 tys. złotych. - Gmina pokrywa połowę kosztów, bo resztę dofinansowuje Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych - dodaje Grzegorz Brach.

To druga „schetynówka” realizowana w gminie. Na trzy wnioski dwa udało się dębińskiemu samorządowi pomyślnie przeprowadzić przez procedury. - Upieramy się, by konsekwentnie korzystać z różnego rodzaju programów, które przewidują dofinansowanie inwestycji, i takie traktować priorytetowo, bo to pozwala nam nie wydawać na realizacje ważnych planów pieniędzy gminnych. Jest to zatem rozwiązaniem tańszym - podkreśla wójt G. Brach.

Kiedy druga schetynówka w gminie zostanie zrealizowana to w bieżącym roku gmina osiągnie wynik blisko 6 km nowych nakładek na drogach gminnych. To bardzo dużo, bo w minionych latach udawało się zrobić około 9-10 km nakładek rocznie, a w obecnym roku mamy za sobą dopiero kilka miesięcy, a już 6 km nowych dróg.

how_to_vote
Wybory do Parlamentu Europejskiego 9.06.2024 r.
download
Załatw sprawę
auto_delete
Odpady komunalne PSZOK
edit_calendar
kalendarz wydarzeń
sports_handball
Hala Widowiskowo-Sportowa w Dębnie
group
Rada Gminy Dębno
reduce_capacity
Konsultacje społeczne
loop
Odnawialne źródła energii
local_grocery_store
Przetargi - platforma zakupowa
light_mode
Program Czyste Powietrze
explore
System Informacji Przestrzennej
health_and_safety
Tarcza Antykryzysowa
volunteer_activism
Pomoc Ukrainie
departure_board
transport publiczny