Facebook Instagram HALA GOPS DCK ZUK BIP
Wersja kontrastowa A + A - A
English bip

Aktualności ogólne

Biesiada w deszczu
07 lip 2011
Biesiada w deszczu

Mimo deszczowej, niesprzyjającej pogody na stadionie LKS Victoria w Porąbce Uszewskiej odbyła się XIV Biesiada Agroturystyczna.

- Biesiadę  organizujemy z Gminnym Ośrodkiem Kultury, by zaprezentować dorobek i gościnność naszych gospodarstw agroturystycznych. Agroturystyka nie jest bardzo dochodowym zajęciem, ale pozwala gospodarstwom zdobyć dodatkowe środki i wykorzystać w żywieniu turystów płody rolne rosnące na polach, co także jest pozytywnym aspektem tej działalności - mówi Elżbieta Rzepa, sołtys Porąbki Uszewskiej a zarazem sekretarz Stowarzyszenia Agroturystycznego „Dębowe wrota” z Porąbki Uszewskiej.

- Mimo niesprzyjającej pogody, padającego deszczu cieszę się,  że Państwo przyszliście. Tradycji przerywać nie wolno –  witał wszystkich przybyłych Grzegorz Brach, wójt gminy Dębno. W czasie biesiady na scenie widzom swoje programy zaprezentowały dzieci z przedszkola i miejscowej szkoły. Wystąpili także wszyscy zaproszeni goście: Zespół Folklorystyczny „Niedźwiedzoki”, kabaret „Weźrzesz”, i zespół „Cover Band”.

Na początku Biesiady odbył się tradycyjnie Konkurs Potraw Domowych. W tym roku wzięło udział 11 wystawców, przede wszystkim były to gospodarstwa agroturystyczne zrzeszone w Stowarzyszeniu. - Zawsze wszystko co wystawiacie, jest bardzo smaczne. A w tym roku, z racji aury, będzie nam wszystkim pewnie smakowały przygotowane przez was specjały - zapewnił goszczący na Biesiadzie starosta brzeski Andrzej Potępa. Komisja po skosztowaniu przygotowanych dań wyróżniła po jednym daniu z każdego stoiska. Specjalna nagrodę za najzdrowszą potrawę gospodarstwu Kingi Gurgul przyznał lekarz, doktor Mariusz Plichta.

how_to_vote
Wybory do Parlamentu Europejskiego 9.06.2024 r.
download
Załatw sprawę
auto_delete
Odpady komunalne PSZOK
edit_calendar
kalendarz wydarzeń
sports_handball
Hala Widowiskowo-Sportowa w Dębnie
group
Rada Gminy Dębno
reduce_capacity
Konsultacje społeczne
loop
Odnawialne źródła energii
local_grocery_store
Przetargi - platforma zakupowa
light_mode
Program Czyste Powietrze
explore
System Informacji Przestrzennej
health_and_safety
Tarcza Antykryzysowa
volunteer_activism
Pomoc Ukrainie
departure_board
transport publiczny