Facebook Instagram HALA GOPS DCK ZUK BIP

Bezpieczniej dla pieszych
07 lip 2011
Bezpieczniej dla pieszych

W gminie Dębno niebawem zrobi się jeszcze bezpieczniej, bo przy drogach powstanie blisko kilometr nowych chodników.

Powstają  one przy drogach powiatowych w Porąbce Uszewskiej, Sufczynie, Biadolinach Szlacheckich i Maszkienicach. Łącznie w tych 4 miejscowościach buduje się 700 metrów bieżących chodnika. Jest to projekt, którego łączna wartość wynosi 650 tys. złotych. - Zadanie to realizuje Zarząd Dróg Powiatowych, a gmina dofinansowuje je dokładnie w połowie w formie dotacji. Będziemy przyglądać się solidności wykonania tego zadania i wykorzystania naszych środków. Jednakowoż cieszymy się, że powstają nowe chodniki bo to znacząco podnosi bezpieczeństwo na drogach, zwłaszcza dzieci chodzących do szkoły i osób starszych, które nie muszą w trosce o swoje zdrowie i życie każdorazowo, w przypadku wymijania się pojazdów, schodzić na pobocze czy na skraj rowów - mówi wójt gminy Dębno Grzegorz Brach. Budowa chodników i budowa nowych oraz modernizacja istniejących dróg to z uwagi na podnoszenie poziomy bezpieczeństwa priorytet w inwestycjach gminy Dębno. W wymienionych miejscowościach, poza Maszkienicami, prace przy układaniu nowych chodników są kontynuowane któryś rok z rzędu. W Maszkienicach to początek tego typu inwestycji. - Te inwestycje zostaną zakończone w roku bieżącym, prawdopodobnie we wrześniu bądź październiku. Poza tym przygotowujemy dokumentację na 100 metrów chodnika w Perle i chodnik w Dołach. Liczę, że możliwie szybko uda się rozpocząć prace przy tych odcinkach - dodaje wójt G. Brach.

how_to_vote
Wybory do Parlamentu Europejskiego 9.06.2024 r.
download
Załatw sprawę