Facebook Instagram HALA GOPS DCK ZUK BIP
Wersja kontrastowa A + A - A
English bip

Inwestycje w realizacji

Gmina otrzymała dofinansowanie na remont remizy OSP w Jaworsku
14 lip 2016

Prawie 66 tysięcy złotych samorząd Dębna otrzymał w ramach konkursu „Małopolskie Remizy”. W ramach prac budowlanych wymieniona zostanie stolarka wraz z bramą garażową, docieplone stropy oraz ściany budynków.

Rozbudowa szkoły w Łoniowej
11 lip 2016

Jak wynika z obliczeń dębińskich samorządowców, już za kilka lat do szkoły w Łoniowej chodzić będzie znacznie więcej uczniów niż teraz. W celu stworzenia odpowiednich warunków do nauki i rozwoju podjęto decyzję o rozbudowie placówki. Prace, które rozłożone zostały na kilka etapów,  rozpoczną się już wkrótce. W tym roku wykonany zostanie pierwszy etap robót polegający na dobudowie nowej części szkoły i doprowadzenia jej do stanu surowego.

Nowe chodniki
30 czer 2016

Trwają prace przy budowie dwóch chodników – w Dębnie i Biadolinach Szlacheckich.

- Utrzymanie dobrego stanu dróg i chodników, ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców jest inwestycją niezwykle ważną – mówi Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski. – Budujemy chodniki nie tylko przy drogach powiatowych, ale także przy gminnych. Inwestycje realizowane są na wniosek mieszkańców, którzy sami wskazują miejsca . Wnioski mieszkańców są zawsze uwzględniane.

Budowa kanalizacji w Sufczynie
27 czer 2016

Trwają prace przy budowie kanalizacji w Sufczynie Górnym i Sufczynie Zagórze. Wieś jest skanalizowana już od roku, jednak miejscowość stale się rozrasta i dobudowa sieci stała się konieczna. Sołectwo liczy już ponad dwa tysiące mieszkańców, a w ostatnim czasie powstało tam wiele nowych domów, których mieszkańcy wnioskowali o to, aby dołączyć ich posesje do sieci kanalizacyjnej.

 

Remont drogi dojazdowej do pól "Doły Na Kopaliny"
24 czer 2016

Kilkaset metrów nowej drogi dojazdowej do pól wybudowanych zostanie w Dołach. Prace wykonane zostaną do końca sierpnia. Użytkownicy będą mogli skorzystać z nowego odcinka o długości 1300 metrów. Prace związane z wykonaniem odwodnienia i podbudowy z kruszywa naturalnego zostały dofinansowane w ramach "Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych" ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Wysokość otrzymanej dotacji wynosi ponad 60 tysięcy złotych.

Remont remizy w Perle
16 czer 2016

Trwają prace przy remoncie remizy w Perle. Generalny remont budynku zaczął się już w ubiegłym roku, jednak ze względu na jego koszt, roboty prowadzone są etapami. W tym roku wykonana zostanie nowa instalacja centralnego ogrzewania.

- Jeszcze w ubiegłym roku budynek remizy w Perle wyglądał fatalnie, zaniedbany od wielu lat wymagał pilnego remontu. W 2015 roku wykonaliśmy tam już wiele prac, na które udało się pozyskać dofinansowanie z programu „Małopolskie remizy”, resztę dołożyliśmy z budżetu gminy i funduszu sołeckiego – mówi Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

Nowe place zabaw
13 czer 2016

Jeszcze w tym roku powstanie nowy plac zabaw dla dzieci przy budynku szkoły w Maszkienicach, natomiast doposażony zostanie istniejący plac w Niedźwiedzy.

- Obydwa place będą nowoczesne, i co najważniejsze bezpieczne. Wszystkie urządzenia, jakie zostaną na nich zamontowane posiadać będą wymagane atesty. Place zabaw sprzyjają rozwojowi psychofizycznemu dziecka, dlatego już w czasie planowania tegorocznego budżetu zaplanowaliśmy budowę aż dwóch placów zabaw – mówi Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

Remont dróg gminnych
08 czer 2016

Ponad dwa kilometry dróg gminnych w Dębnie (Plebańska), Jastwi (Na Podlas) i Niedźwiedzy (Tekielówka Nowa Wieś i na Dudka) zostanie wyremontowanych do końca lipca. Do przetargu zgłosiło się pięciu oferentów. Już wkrótce będzie wiadomo, który z nich zostanie wykonawcą zadania.

Nowy chodnik w Dębnie
27 maj 2016

Blisko 400 tysięcy złotych kosztować będzie budowa chodnika przy drodze gminnej „Dębno przez Wieś”. Prace wykona firma „Filar” z Bochni.

- Odcinek drogi „Dębno przez Wieś” codziennie pokonuje wielu mieszkańców, szczególnie dzieci uczęszczających do szkoły lub korzystających z miasteczka rowerowego i dorosłych udających się do kościoła. Sezon turystyczny rozpoczyna się w pełni, więc wszyscy odwiedzający zamek będą mogli dostać się do niego w bezpieczny sposób.  Droga jest nowowyremontowana a nowa infrastruktura zwiększy bezpieczeństwo. Już w czasie planowania tegorocznego budżetu zarezerwowaliśmy pieniądze na budowę chodnika - mówi Wójt Gminy Dębno, Wiesław Kozłowski.

 

download
Załatw sprawę
auto_delete
Odbiór odpadów
departure_board
Transport publiczny
sports_handball
Hala Widowiskowo-Sportowa w Dębnie
reduce_capacity
Konsultacje społeczne
add_moderator
Tarcza antykryzysowa
change_circle
Odnawialne źródła energii
people
Rada Gminy Dębno
brightness_5
Program czyste powietrze
explore
System Informacji Przestrzennej
point_of_sale
PRZETARGI - PLATFORMA ZAKUPOWA