INWESTYCJE

Zakończenie remontu konserwatorskiego zabytkowej kaplicy Jastrzębskich

15.09.2021
Zakończenie remontu konserwatorskiego zabytkowej kaplicy Jastrzębskich

15 września 2021 r. odbył się odbiór konserwatorski zadania dofinansowanego z budżetu województwa małopolskiego pn. „Dębno, kaplica grobowa rodziny Jastrzębskich na cmentarzu parafialnym w Dębnie, 1906 r., remont drzwi, schodów, przypór, obramowań okiennych, drzwiowych, gzymsu, maswerku, kaplicy, krypa”. Wspomniana kaplica znajduje się u głównego wejścia na cmentarz parafialny w Dębnie. Zaprojektowana w stylu neogotyckim, jest największym i najpiękniejszym tego typu zabytkiem architektury w całej wschodniej części województwa małopolskiego. Budowla powstała w 1906 roku z fundacji Marii z Dembińskich Jastrzębska, jako mauzoleum rodziny ówczesnych właścicieli zamku i fundatorów kościoła w Dębnie.

Wyremontowane zostały kolejne odcinki dróg gminnych

5.01.2021
Wyremontowane zostały kolejne odcinki dróg gminnych

Pomimo niełatwego roku z uwagi na panującą w naszym kraju pandemię, gmina Dębno nie zwalniała tempa w realizacji inwestycji drogowych. Z myślą o poprawie komfortu i bezpieczeństwa mieszkańców, kolejne dwa odcinki dróg gminnych zostały wyremontowane.

Modernizacja drogi w Woli Dębińskiej zakończona

29.12.2020
Modernizacja drogi w Woli Dębińskiej zakończona

W ostatnich dniach odebrana została kolejna inwestycja drogowa w Gminie Dębno.

Dzięki dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie zmodernizowano 526 m drogi gminnej w Woli Dębińskiej od tzw. drogi Bieleckiej koło stadionu LKS ORZEŁ w kierunku Publicznej Szkoły Podstawowej.
Zakres prac obejmował położenie nowej  nawierzchni z mieszanek asfaltowych, ścięcie i uzupełnienie poboczy, montaż progów zwalniających. Wykonano również brakującą część chodnika oraz parkingi.

Modernizacja boiska sportowego w Łysej Górze

17.12.2020
Modernizacja boiska sportowego w Łysej Górze

Zakończyła się modernizacja boiska sportowego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łysej Górze.

Inwestycja obejmowała wykonanie nowej, bezpiecznej nawierzchni poliuretanowej. Zamontowano również nowe bramki do piłki nożnej, zestaw do badmintona, piłki siatkowej oraz piłkochwyty. Obiekt zyskał krzesełka dla kibiców i urządzenia do tzw. siłowni zewnętrznej tj. orbitrek i prasa ręczna.

Całkowita wartość zadania wyniosła ponad 136 tys. złotych przy dofinansowaniu Samorządu Województwa Małopolskiego kwota blisko 67 tys. złotych w ramach projektu „Małopolska infrastruktura rekreacyjno-sportowa-MIRS”.

Kolejny Klub Senior + już gotowy

16.12.2020
Kolejny Klub Senior + już gotowy

Dobiegły końca prace remontowe w budynku tzw. „Organistówki”, w którym powstał kolejny w gminie Klub Senior +.

Przebudowane pomieszczenia zyskały nowoczesne, funkcjonalne wyposażenie i są w pełni dostosowane do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych.

Budynek zmienił się nie do poznania. Wykonano m.in.: nowy dach, elewację, wymieniono stolarkę drzwiową i okienną. Zmodernizowano instalacje centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjną i elektryczną. Wewnątrz budynku Seniorzy otrzymali do swojej dyspozycji pomieszczenie służące jako sala spotkań, kuchnię, łazienkę wyposażoną w dwie toalety dla kobiet i mężczyzn oraz szatnię. Wszystkie pomieszczenia zostały nowocześnie umeblowane i oprzyrządowane.

Hala widowiskowo-sportowa zachęca do aktywności

Hala widowiskowo-sportowa zachęca do aktywności

Zakończyła się rozpoczęta jesienią 2018 roku budowa pierwszej pełnowymiarowej hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dębnie. Budowa obiektu trwała zaledwie dwa lata.

Hala widowiskowo-sportowa to najnowocześniejszy i największy tego typu obiekt w naszym powiecie.

Drogi dojazdowe do pól po remoncie

16.11.2020
Drogi dojazdowe do pól po remoncie

Niedawno zakończone zostały prace remontowe na drogach dojazdowych do gruntów rolnych, na które Gmina Dębno pozyskała  80 848  tysięcy złotych z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.
Dzięki dotacji, jak również środkom pochodzącym z budżetu gminy Dębno zmodernizowano dwie drogi w miejscowościach Porąbka Uszewska i Sufczyn. Łączny koszt realizowanych prac zamknął się kwotą 164 tysięcy złotych.

Prace remontowe w stołówkach szkolnych dobiegły końca

2.11.2020
Prace remontowe w stołówkach szkolnych dobiegły końca

W ramach rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023 Gmina Dębno pozyskała 160 tysięcy złotych, co pozwoliło na remont kuchni i jadalni w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łysej Górze oraz w Publicznej Szkole Podstawowej w Porąbce Uszewskiej.

Pierwszy etap renowacji kaplicy Jastrzębskich zakończony

Pierwszy etap renowacji kaplicy Jastrzębskich zakończony

Zakończył się pierwszy etap remontu konserwatorskiego zabytkowej kaplicy Jastrzębskich na cmentarzu parafialnym w Dębnie.

Zaprojektowana w stylu neogotyckim kaplica powstała w 1906 roku z fundacji Marii  Dębińskiej z rodziny Jastrzębskich.

Montaż instalacji fotowoltaicznych zakończony

11.09.2020
Montaż instalacji fotowoltaicznych zakończony

W sierpniu br. Gmina Dębno zakończyła montaż instalacji fotowoltaicznych na budynkach użyteczności publicznej realizowanego w ramach zadania pn.: „Partnerski projekt budowy instalacji odnawialnych źródeł energii dla gmin województwa małopolskiego”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | następna ] stron: 11

Kapliczki Małopolski