Ostatnie wydarzenia

W podzięce za plony – gminne dożynki w Jaworsku

20.08.2019
W podzięce za plony – gminne dożynki w Jaworsku

Gospodarzem tegorocznych gminnych dożynek, które odbyły się w niedzielę 18 sierpnia, było Jaworsko. Tradycyjne Święto Plonów rozpoczęło się polową Mszą Świętą sprawowaną w intencji rolników oraz w podzięce za tegoroczne zbiory. Głównym punktem świętowania niezmiennie pozostał obrzęd przekazania chleba gospodarzowi gminy oraz konkurs wieńców dożynkowych.

W hołdzie poległym Lotnikom Liberatora

16.08.2019
W hołdzie poległym Lotnikom Liberatora

W czwartek, 15 sierpnia 2019 r. na Przymiarkach w Łysej Górze odbyła się uroczystość upamiętniająca tragiczną śmierć załogi samolotu Liberator. Wydarzenie zostało zorganizowane jak w latach biegłych pod patronatem Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Łysogórskiej „Krakus”, Parafii Rzymskokatolickiej w Łysej Górze oraz Dębińskiego Centrum Kultury.

  

„Małopolski Tele-Anioł” w Gminie Dębno

13.08.2019
„Małopolski Tele-Anioł” w Gminie Dębno

Dzięki staraniom Wójta Wiesława Kozłowskiego Gmina Dębno przystąpiła do współpracy ramach realizacji projektu pn. „Małopolski Tele-Anioł”. Na tą okoliczność w dniu 9 sierpnia 2019 r. został podpisany List Intencyjny przez Członka Zarządu Województwa Małopolskiego Martę Malec-Lech oraz Zastępcę Wójta Jacka Szklarza.

W gminie Dębno powstaną nowe połączenia komunikacji publicznej

12.08.2019
W gminie Dębno powstaną nowe połączenia komunikacji publicznej

5 sierpnia 2019 r. w Akademii Ignatianum w Krakowie odbyło się spotkanie Wojewody Małopolskiego Piotra Ćwika, przedstawicieli Ministerstwa Infrastruktury z samorządowcami zainteresowanymi pozyskaniem środków z funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej.

Modernizacja dróg w Maszkienicach zakończona

9.08.2019
Modernizacja dróg w Maszkienicach zakończona

Dobiegły końca prace remontowe dróg gminnych w Maszkienicach. W ramach realizacji inwestycji nowa nawierzchnia asfaltowa pojawiła się na odcinkach dróg „Podlesie” oraz „Od Krzyża”.

  

Zapraszamy na Dożynki Gminne w Jaworsku

9.08.2019
Zapraszamy na Dożynki Gminne w Jaworsku

Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, Dębińskie Centrum Kultury oraz Rada Sołecka wraz z Mieszkańcami wsi Jaworsko serdecznie zapraszają na Dożynki Gminne, które odbędą się w niedzielę, 18 sierpnia br.

  

75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętamy!

1.08.2019
75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętamy!

Z okazji przypadającej w dniu dzisiejszym rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego Przedstawiciele Urzędu Gminy Dębno na czele z Jackiem Szklarzem Zastępcą Wójta, Justyną Wójtowicz-Wodą Sekretarz Gminy Dębno, a także Przedstawiciele Dębińskiego Centrum Kultury Łukasz Przybyło Dyrektor DCK oraz Weronika Batko reprezentująca młodzieżową grupę dębińskiego teatru złożyli kwiaty i znicze przy pomniku żołnierza Armii Krajowej Antoniego Derlagi ps. „Junak". W ten sposób uczcili pamięć o bohaterach poległych w wyniku walk.

  

Gospodarze zwycięzcami III Turnieju Sołectw o Puchar Wójta Gminy Dębno

30.07.2019
Gospodarze zwycięzcami III Turnieju Sołectw o Puchar Wójta Gminy Dębno

W niedzielne, upalne popołudnie, 28 lipca Doły już po raz III  gościły sołectwa z naszej gminy. Tutaj bowiem rozegrany został niezwykle emocjonujący pojedynek w Puchar Wójta Gminy Dębno. Drużyny w rywalizacji dopingował również poseł na Sejm RP Michał Wojtkiewicz.

  

Powstanie kolejny chodnik w Dębnie

26.07.2019
Powstanie kolejny chodnik w Dębnie

Przy współpracy Starostwa Powiatowego w Brzesku oraz Gminy Dębno powstanie nowy chodnik przy drodze powiatowej Dębno-Melsztyn. Realizacja inwestycji rozpocznie się w najbliższym czasie. Wykonawcą będzie firma ROMAX z siedzibą w Łysej Górze.

  

Stypendia Pomostowe na rok akademicki 2019/2020

26.07.2019
Stypendia Pomostowe na rok akademicki 2019/2020

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Krakowie informuje o naborze wniosków do Programu Stypendiów Pomostowych w roku akademickim 2019/2020.

Drukuj drukuj

Z historii gminy

Strona główna » Z historii gminy » Smakowita niedziela w Porąbce Uszewskiej, czyli XXII Biesiada Agroturystyczna

Smakowita niedziela w Porąbce Uszewskiej, czyli XXII Biesiada Agroturystyczna

9.07.2019
Smakowita niedziela w Porąbce Uszewskiej, czyli XXII Biesiada Agroturystyczna

W ubiegłą niedzielę, 7 lipca, na Stadionie LKS „Victoria” w Porąbce Uszewskiej odbyła się XXII Biesiada Agroturystyczna. Tradycyjnie głównym punktem tego wydarzenia był Konkurs Potraw Domowych, przygotowanych i zaprezentowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich i organizacje z gminy Dębno oraz gościnnie przez KGW z Biadolin Radłowskich.

Po skosztowaniu potraw Komisja w składzie: Przewodniczący Komisji – poseł Michał Wojtkiewicz, Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego – Wojciech Skruch, Wójt Gminy Dębno – Wiesław Kozłowski,  Zastępca Wójta – Jacek Szklarz, Sekretarz Gminy Dębno – Justyna Wójtowicz-Woda, Ks. Proboszcz – Józef Golonka, właściciel Restauracji Mamma Mia w Dębnie - Andrzej Kubala, Sekretarz Komisji – Karolina Myszka, udała się na obrady. W tym czasie na scenie zaprezentowały się przedszkolaki z Publicznego Przedszkola im. Juliana Tuwima w Porąbce Uszewskiej. Po występach najmłodszych mieszkańców gminy Dębno, Komisja Konkursowa przedstawiła wyniki Konkursu Potraw Domowych.

Poszczególne Koła Gospodyń Wiejskich i organizacje zostały docenione za przygotowanie następujących dań:

Agroturystyka Porąbka Uszewska

Knedle z mięsem omaszczone boczkiem

KGW Biadoliny Szlacheckie

Placki Szlacheckie ziemniaczane

Klub Seniora w Porąbce Uszewskiej

Żurek Staropolski

KGW Łysa Góra

Kotleciki z serem i ziołami

Wyróżnienie: Cukinia faszerowana z serem feta i filetem z kurczaka

KGW Biadoliny Radłowskie

Zalewajka

Wyróżnienie: Chłodnik z botwinki

KGW Dębno

Karkówka w coli z kopytkami ze szpinakiem

Wyróżnienie: Cukinia z miętą

KGW Łoniowa

Kapuściany żurek

KGW Doły

Piechociarz z kaszą

Wyróżnienie: Owsiane placuszki

KGW Sufczyn

Chlebek skubany

Knedle rajskie

Akcja Katolicka Sufczyn

Kapusta młoda zasmażana

Pasztet z selera

Akcja Katolicka Porąbka Uszewska

Pierożki kruche z warzywami

- Dziękuję wszystkim uczestnikom Konkursu Potraw za uczestnictwo i przygotowanie tak znakomitych potraw. Każdego roku Komisja ma ogromny problem, aby spośród tak wielu pysznych dań wybrać te, które smakują najbardziej. Biesiada Agroturystyczna w Porąbce Uszewskiej organizowana jest już od ponad 20 lat, a poziom konkursu ciągle wzrasta – mówił wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski, dodając – Chciałbym również podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w organizację Biesiady.

Po ogłoszeniu wyników konkursu, przyszedł czas na dalsze występy artystyczne. Na scenie zaprezentowała się grupa śpiewacza „Ocalić od zapomnienia”, regionalne zespoły „Dołowianie”, „Niedźwiedzoki”, „Porąbcoki”, a także zespół „Sezon na czereśnie”. Gwiazdą wieczoru była Kapela Roy, która popularność zdobyła po udziale w popularnym muzycznym programie „Must Be The Music”. Na zakończenie XXII Biesiady Agroturystycznej odbył się pokaz FIRESHOW.

Strona w przygotowaniu

Wróć do wydarzeń

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

W górę
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Gmina Dębno Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013 pt. "CAF - podstawa doskonalenia małopolskich JST",
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12