Ostatnie wydarzenia

Informacja o kwalifikacji wojskowej

16.01.2020
Informacja o kwalifikacji wojskowej

Urząd Gminy Dębno informuje, że zgodnie z Obwieszczeniem Wojewody Małopolskiego z dnia 16 stycznia 2020 r., kwalifikacja wojskowa dla osób zamieszkałych na terenie Gminy Dębno, zostanie przeprowadzona w dniach od 24 lutego 2020 r. do 26 lutego 2020 r., natomiast 4 marca 2020 r. odbędzie się kwalifikacja kobiet.

Nabór do Rządowego Programu KLUB – edycja 2020

14.01.2020
Nabór do Rządowego Programu KLUB – edycja 2020

Ministerstwo Sportu i Turystyki (aktualnie Ministerstwo Sportu) prowadzi nabór wniosków do rządowego programu „Klub” edycja 2020.

Lekki samochód pożarniczy, quad oraz dodatkowe wyposażenie - w posiadaniu strażaków ochotników

14.01.2020
Lekki samochód pożarniczy, quad oraz dodatkowe wyposażenie - w posiadaniu strażaków ochotników

W sobotę, 11 stycznia br., w remizie OSP w Niedźwiedzy odbyło się uroczyste przekazanie nowego sprzętu ratowniczego oraz pojazdów dla strażaków ochotników z terenu naszej gminy. Doposażenie jednostek było możliwe dzięki pozyskaniu dotacji z Funduszu Sprawiedliwości.

W uroczystości przekazania wzięli udział: Piotr Sak – Poseł na Sejm RP, Marta Malec-Lech – Członek Zarządu Województwa Małopolskiego, Wiesław Kozłowski – Wójt Gminy Dębno oraz przedstawiciele poszczególnych OSP.

Harmonogram naborów wniosków w ramach PROW 2014-2020

13.01.2020
Harmonogram naborów wniosków w ramach PROW 2014-2020

Modernizacja gospodarstw rolnych - w obszarze d - już w marcu! Kiedy i o co jeszcze można będzie się ubiegać w ARiMR w tym roku? Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem planowanych naborów wniosków w ramach PROW 2014-2020 na stronie ARiMR i na profilu na Facebooku.

Ogłoszenie otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2020 r. z zakresu: przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym

10.01.2020
Ogłoszenie otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2020 r. z zakresu: przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym

Do 3 lutego br. można składać oferty na realizację zadań publicznych z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym.

Zlecenie realizacji zadań publicznych będzie mieć formę wspierania działań wraz z udzieleniem dotacji na ich dofinansowanie.

Na zadania wybrane w ramach konkursu, przeznaczono środki finansowe w wysokości 70.000,00 zł.

Informacja o naborze wniosków o przyznanie pomocy

10.01.2020
Informacja o naborze wniosków o przyznanie pomocy

Uprzejmie informujemy, że LGD Stowarzyszenie „Kwartet na Przedgórza” ogłasza w terminie 31 stycznia - 17 lutego  nabory wniosków o przyznanie pomocy z zakresów:

-  Rozwijanie działalności gospodarczej

- Rozwijanie ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej lub kulturalnej

Zmodernizowana sala gimnastyczna w Porąbce Uszewskiej

3.01.2020
Zmodernizowana sala gimnastyczna w Porąbce Uszewskiej

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Porąbce Uszewskiej mogą już komfortowo korzystać z pomieszczenia zmodernizowanej sali gimnastycznej.

Zakres wykonanych robót objął: wymianę zewnętrznej stolarki okiennej i drzwiowej oraz prace towarzyszące, w tym między innymi: docieplenie ściany frontowej sali oraz roboty murowe. Wykonano także niezbędne roboty malarskie wewnętrzne. Dla zapewnienia odpowiedniej jakości powietrza wewnątrz obiektu niezbędną częścią remontu było wykonanie wentylacji mechanicznej pomieszczenia.

Ferie zimowe w DCK

3.01.2020
Ferie zimowe w DCK

Ferie zimowe w gminie Dębno już coraz bliżej. Niezależnie od warunków pogodowych, dzieci oraz młodzież mogą ciekawie i pożytecznie spędzić wolny czas uczestnicząc w półkolonii organizowanej przez Dębińskie Centrum Kultury.

Zapraszamy dzieci od lat 6, uczniów szkół podstawowych na Ferie Zimowe realizowane w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi w terminie od 27 stycznia do 7 lutego 2020 (od poniedziałku do piątku) w godz. 9:00 - 15:00.

Nowe oświetlenie uliczne w Jastwi

3.01.2020
Nowe oświetlenie uliczne w Jastwi

W ramach rozbudowy sieci oświetlenia ulicznego w naszej gminie, końcem roku powstał nowy odcinek sieci energetycznej.

W ramach realizacji zadania wykonano linę kablową oświetlenia ulicznego oraz zamontowano lampy na nowo wybudowanych słupach.

Wymień stary piec węglowy na nowoczesny kocioł na paliwo stałe tj. ekogroszek

3.01.2020
Wymień stary piec węglowy na nowoczesny kocioł na paliwo stałe tj. ekogroszek

Wójt Gminy Dębno przypomina o możliwości skorzystania z dofinansowania do wymiany starego pieca węglowego na nowoczesny kocioł na paliwo stałe tj. ekogroszek.

W ramach realizacji projektu 4.4.3 – „Wymiana niskosprawnych źródeł ciepła na nowoczesne kotły węglowe w wybranych gminach powiatów brzeskiego, tarnowskiego i dąbrowskiego” można otrzymać dofinansowanie w wysokości do 9 000 zł.

Drukuj drukuj

Z historii gminy

Strona główna » Z historii gminy » Smakowita niedziela w Porąbce Uszewskiej, czyli XXII Biesiada Agroturystyczna

Smakowita niedziela w Porąbce Uszewskiej, czyli XXII Biesiada Agroturystyczna

9.07.2019
Smakowita niedziela w Porąbce Uszewskiej, czyli XXII Biesiada Agroturystyczna

W ubiegłą niedzielę, 7 lipca, na Stadionie LKS „Victoria” w Porąbce Uszewskiej odbyła się XXII Biesiada Agroturystyczna. Tradycyjnie głównym punktem tego wydarzenia był Konkurs Potraw Domowych, przygotowanych i zaprezentowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich i organizacje z gminy Dębno oraz gościnnie przez KGW z Biadolin Radłowskich.

Po skosztowaniu potraw Komisja w składzie: Przewodniczący Komisji – poseł Michał Wojtkiewicz, Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego – Wojciech Skruch, Wójt Gminy Dębno – Wiesław Kozłowski,  Zastępca Wójta – Jacek Szklarz, Sekretarz Gminy Dębno – Justyna Wójtowicz-Woda, Ks. Proboszcz – Józef Golonka, właściciel Restauracji Mamma Mia w Dębnie - Andrzej Kubala, Sekretarz Komisji – Karolina Myszka, udała się na obrady. W tym czasie na scenie zaprezentowały się przedszkolaki z Publicznego Przedszkola im. Juliana Tuwima w Porąbce Uszewskiej. Po występach najmłodszych mieszkańców gminy Dębno, Komisja Konkursowa przedstawiła wyniki Konkursu Potraw Domowych.

Poszczególne Koła Gospodyń Wiejskich i organizacje zostały docenione za przygotowanie następujących dań:

Agroturystyka Porąbka Uszewska

Knedle z mięsem omaszczone boczkiem

KGW Biadoliny Szlacheckie

Placki Szlacheckie ziemniaczane

Klub Seniora w Porąbce Uszewskiej

Żurek Staropolski

KGW Łysa Góra

Kotleciki z serem i ziołami

Wyróżnienie: Cukinia faszerowana z serem feta i filetem z kurczaka

KGW Biadoliny Radłowskie

Zalewajka

Wyróżnienie: Chłodnik z botwinki

KGW Dębno

Karkówka w coli z kopytkami ze szpinakiem

Wyróżnienie: Cukinia z miętą

KGW Łoniowa

Kapuściany żurek

KGW Doły

Piechociarz z kaszą

Wyróżnienie: Owsiane placuszki

KGW Sufczyn

Chlebek skubany

Knedle rajskie

Akcja Katolicka Sufczyn

Kapusta młoda zasmażana

Pasztet z selera

Akcja Katolicka Porąbka Uszewska

Pierożki kruche z warzywami

- Dziękuję wszystkim uczestnikom Konkursu Potraw za uczestnictwo i przygotowanie tak znakomitych potraw. Każdego roku Komisja ma ogromny problem, aby spośród tak wielu pysznych dań wybrać te, które smakują najbardziej. Biesiada Agroturystyczna w Porąbce Uszewskiej organizowana jest już od ponad 20 lat, a poziom konkursu ciągle wzrasta – mówił wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski, dodając – Chciałbym również podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w organizację Biesiady.

Po ogłoszeniu wyników konkursu, przyszedł czas na dalsze występy artystyczne. Na scenie zaprezentowała się grupa śpiewacza „Ocalić od zapomnienia”, regionalne zespoły „Dołowianie”, „Niedźwiedzoki”, „Porąbcoki”, a także zespół „Sezon na czereśnie”. Gwiazdą wieczoru była Kapela Roy, która popularność zdobyła po udziale w popularnym muzycznym programie „Must Be The Music”. Na zakończenie XXII Biesiady Agroturystycznej odbył się pokaz FIRESHOW.

Strona w przygotowaniu

Wróć do wydarzeń

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

W górę
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Gmina Dębno Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013 pt. "CAF - podstawa doskonalenia małopolskich JST",
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12