Ostatnie wydarzenia

Dofinansowanie na remont stołówek

1.06.2020
Dofinansowanie na remont stołówek

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Smolenia mieszczącej się w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Łysej Górze oraz Publicznej Szkoły Podstawowej im. Władysława Reymonta w Porąbce Uszewskiej już niedługo będą mogli korzystać ze zmodernizowanego zaplecza gastronomicznego. W ramach Wieloletniego Rządowego Programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023 gmina Dębno pozyskała kolejny raz dotacje celowe na zadanie dotyczące doposażenia i poprawy standardu funkcjonujących stołówek i jadalni.

  

Stypendia Wójta Gminy Dębno

1.06.2020
Stypendia Wójta Gminy Dębno

Stypendium Wójta Gminy Dębno jest przyznawane uczniom zamieszkałym na terenie Gminy Dębno z wyłączeniem uczniów klas I- III szkoły podstawowej.

Jako formę realizacji Programu ustanowiono nagrodę pieniężną o charakterze motywacyjnym pn. „Stypendium Wójta Gminy Dębno”.

Stypendium Wójta przyznawane jest za wysokie wyniki w nauce: średnia ocen 5,75, szczególne osiągnięcia naukowe, szczególne osiągnięcia artystyczne oraz szczególne osiągnięcia sportowe za okres 12 miesięcy kalendarzowych poprzedzających złożenie wniosku.

  

Podsumowanie XIX Sesji Rady Gminy Dębno

29.05.2020
Podsumowanie XIX Sesji Rady Gminy Dębno

W dniu 29 maja 2020 r. w trybie zdalnym odbyło się już XIX posiedzenie Rady Gminy Dębno obecnej kadencji. Procedowane uchwały dotyczyły m.in. wprowadzenia zwolnień oraz przedłużenia terminów płatności rat podatku od nieruchomości dla przedsiębiorców odczuwających negatywne skutki ekonomiczne z powodu COVID-19.

Zagłosuj i Pomóż zdobyć grant dla OSP Łoniowa – przyznawany przez Calsberg Polska

27.05.2020
Zagłosuj i Pomóż zdobyć grant dla OSP Łoniowa – przyznawany przez Calsberg Polska

InicJaTyWy to program Carlsberg Polska, którego celem jest poprawa życia lokalnych społeczności w sąsiedztwie browarów firmy poprzez m.in. rewitalizację terenów zielonych, stwarzanie warunków zachęcających do aktywnego wypoczynku, a także działania kulturalne i edukacyjne.

Carlsberg Polska przyznaje granty na projekty, które realizują cel programu InicJaTyWy i przyniosą długotrwałe efekty z korzyścią dla lokalnych społeczności.

  

Dotacja na Klub Seniora

26.05.2020
Dotacja na Klub Seniora

Gmina Dębno otrzymała kolejne wsparcie finansowe w wysokości 150 tysięcy złotych od Wojewody Małopolskiego na utworzenie placówki wsparcia dla osób starszych w ramach Programu Wieloletniego „Senior +”.

Klub Seniora  przeznaczony będzie dla osób nieaktywnych zawodowo w wieku 60+. Znajdować się będzie w centrum Dębna w miejscu dostępnym dla seniorów w okolicy instytucji publicznych, takich jak: Zespół Szkolno – Przedszkolny w Dębnie, Kościół Parafialny oraz Zamek. 

Kolejne środki finansowe dla Gminy Dębno

21.05.2020
Kolejne środki finansowe dla Gminy Dębno

Wszystko wskazuje na to, że już niedługo mieszkańcy Dębna, Łoniowej i Porąbki Uszewskiej będą się poruszać po zmodernizowanych drogach. Środki finansowe Gmina Dębno pozyskała z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 778 664,00 złotych. Wniosek do Funduszu Dróg Samorządowych na 2020 rok został złożony przez wójta Wiesława Kozłowskiego w sierpniu 2019 roku. Kolejny wniosek na drogi dojazdowe do gruntów rolnych został złożony w lutym br. i gmina otrzymała dotację w wysokości 80 848,00 złotych.

W hołdzie dla Jana Pawła II - upamiętniamy 100. rocznicę urodzin Papieża

18.05.2020
W hołdzie dla Jana Pawła II -  upamiętniamy 100. rocznicę urodzin Papieża

Zapraszamy do udziału w inicjatywach przygotowanych przez Dębińskie Centrum Kultury w związku z 100. rocznicą urodzin Jana Pawła II. 

Ogłoszenie Zarządu klubu HDK KRAKUS

18.05.2020
Ogłoszenie Zarządu klubu HDK KRAKUS

Klub Honorowych Dawców Krwi "KRAKUS" informuje, iż w związku z panującymi obostrzeniami związanymi z epidemią, nie odbędzie się akcja oddawania krwi planowana na Dzień Dziecka.

Więcej informacji w ogłoszeniu HDK "KRAKUS" :  

Ogłoszenie    

 

  

100. rocznica urodzin Jana Pawła II

18.05.2020
100. rocznica urodzin Jana Pawła II

18 maja br. obchodzimy 100. rocznicę urodzin naszego wielkiego rodaka Ojca Świętego  Jana Pawła II. Urodził się w Wadowicach 18 maja 1920 roku, jako syn Karola Wojtyły i jego żony Emilii z Kaczorowskich. Święcenia kapłańskie otrzymał 1 listopada 1946 roku. Karol Wojtyła powołany został na głowę Stolicy Apostolskiej 16 października 1978 roku. 

Kolejne wsparcie dla Gminy Dębno

15.05.2020
Kolejne wsparcie dla Gminy Dębno

Po raz kolejny Gmina Dębno otrzymała wsparcie finansowe w formie dotacji w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” dotyczącego wspierania w latach 2016 – 2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych. Gmina Dębno otrzymała w tym roku dotację w kwocie 8 320,00 zł.

  

Drukuj drukuj

Z historii gminy

Strona główna » Z historii gminy » Weekendowy Dzień Dziecka w Gminie Dębno

Weekendowy Dzień Dziecka w Gminie Dębno

7.06.2019
Weekendowy Dzień Dziecka w Gminie Dębno

W ubiegły weekend przypadał 1 czerwca, który obchodzony jest jako Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji w gminie Dębno zostały zaplanowane różne imprezy przygotowane z myślą o najmłodszych tak, aby razem mogli świętować swoje radosne święto.

W sobotę, w Niedźwiedzy odbyła się czwarta edycja imprezy plenerowej z okazji Dnia Dziecka, podczas której miał miejsce m.in. zorganizowany przez Klub Sportowy „Snajper” Turniej Strzelecki. W zawodach wzięło udział liczne grono dzieci, które rywalizowały ze sobą w trzech kategoriach wiekowych. Najlepsi strzelcy w każdej z kategorii otrzymali od Wójta Gminy Dębno pamiątkowe puchary.

Koło Gospodyń Wiejskich w Biadolinach Szlacheckich, przy współpracy z Dębińskim Centrum Kultury i Radą Sołecką przygotowały w Wiejskim Domu Ludowym w Biadolinach Szlacheckich dla dzieci zabawę. Program zawierał  m.in. spektakl teatralny pt. „Piraci i wyspa skarbów” w wykonaniu Teatru Blaszany Bębenek oraz liczne atrakcje.

Rada Rodziców, Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Woli Dębińskiej, Sołtys wraz z Radą Sołecką przy współudziale Dębińskiego Centrum Kultury przygotowały piknik z okazji Dnia Dziecka, podczas którego odbyło się wiele konkurencji zarówno dla najmłodszych, jak i dla starszych. W czasie pikniku miał miejsce pokaz Pierwszej Pomocy w wykonaniu druhów z OSP Wola Dębińska oraz pokaz druhów z OSP Dębno. W ciągu dnia odbywały się liczne konkurencje sportowe dla dzieci i dorosłych. Fundatorem pucharu za I miejsce w konkurencji Strongman był Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, Starosta Powiatu Brzeskiego Andrzej Potępa ufundował puchar za I miejsce w turnieju piłki nożnej, Sołtys Woli Dębińskiej Kazimierz Roczniak ufundował puchar w konkurencji rzut podkową, a Pani dyrektor PSP w Woli Dębińskiej Agata Jankowska i Rada Rodziców ufundowali puchar w konkurencji wbijanka drwala. Najmłodsi mogli korzystać z dmuchańców, ogrom radości dostarczyła możliwość przejażdżki kucykiem i wozem cygańskim. Smaku całej imprezie dodał kiermasz ciast. 

Ochotnicza Straż Pożarna Łysa Góra w dniu 1 czerwca zaprosiła wszystkie dzieci wraz ze strażakami na Dzień Dziecka obchodzony w amfiteatrze Krakus. W programie była m.in. inscenizacja pt. „Szewczyk Dratewka”, a także liczne konkursy z nagrodami i zabawy dla dzieci. Wcześniej, w godzinach od 9:00 do 13:00 odbyła się kolejna akcja krwiodawstwa organizowana przez HSK Krakus Łysa Góra.

Główne obchody Gminnego Dnia Dziecka miały miejsce w niedzielę, 2 czerwca, kiedy to na boisku przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dębnie dzieci z terenu całej gminy mogły bezpłatnie korzystać z licznych atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich. Dmuchana zjeżdżalnia i zamek dostarczyły wiele radości. Ponadto dzieci mogły przyozdobić swoje buzie kolorowymi rysunkami, wykonywanymi przez animatorki, które spełniały życzenia małych, ale jakże wymagających klientów. Na „Orliku” odbywały się gry i zabawy sportowe, w których za uczestnictwo każdy uczestnik otrzymywał pamiątkowy medal.

Ochotnicza Straż Pożarna Dębno przyjechała wozem strażackim, najmłodsi mogli usiąść za kierownicą wozu, przymierzyć kask i zobaczyć wyposażenie, z którego korzystają strażacy w czasie akcji. Ponadto OSP Dębno przygotowała krótki pokaz strażacki, w czasie którego zaprezentowane zostało, jak bardzo niebezpieczne może się okazać zapalenie tłuszczu na patelni.

Na Gminnym Dniu Dziecka obecni byli również funkcjonariusze Policji, którzy przygotowali dla dzieci różne prelekcje dotyczące bezpieczeństwa i konkursy z nagrodami. Na placu przy szkole pojawiła się również policyjna maskotka.

Każde dziecko biorące udział w Gminnym Dniu Dziecka otrzymało talony na darmowy poczęstunek, tj. na lody, napój oraz na kiełbaskę z grilla. W czasie trwania imprezy najmłodszym wręczane były również kolorowe balony. Podczas Gminnego Dnia Dziecka Koło Gospodyń Wiejskich z Dębna zaprezentowało swoje wypieki i potrawy, które mieszkańcy chętnie kosztowali.

- Wszyscy jesteśmy dziećmi, także cieszę się, że Dzień Dziecka jest tak hucznie obchodzony na terenie naszej gminy i dziękuję bardzo serdecznie rodzicom, którzy przyszli ze swoimi pociechami, aby w tym dniu razem brać udział. Zapraszam ponownie za rok.- tak podsumowuje niedzielne wydarzenie wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

Strona w przygotowaniu

Wróć do wydarzeń

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

W górę
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Gmina Dębno Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013 pt. "CAF - podstawa doskonalenia małopolskich JST",
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12