Ostatnie wydarzenia

W podzięce za plony – gminne dożynki w Jaworsku

20.08.2019
W podzięce za plony – gminne dożynki w Jaworsku

Gospodarzem tegorocznych gminnych dożynek, które odbyły się w niedzielę 18 sierpnia, było Jaworsko. Tradycyjne Święto Plonów rozpoczęło się polową Mszą Świętą sprawowaną w intencji rolników oraz w podzięce za tegoroczne zbiory. Głównym punktem świętowania niezmiennie pozostał obrzęd przekazania chleba gospodarzowi gminy oraz konkurs wieńców dożynkowych.

W hołdzie poległym Lotnikom Liberatora

16.08.2019
W hołdzie poległym Lotnikom Liberatora

W czwartek, 15 sierpnia 2019 r. na Przymiarkach w Łysej Górze odbyła się uroczystość upamiętniająca tragiczną śmierć załogi samolotu Liberator. Wydarzenie zostało zorganizowane jak w latach biegłych pod patronatem Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Łysogórskiej „Krakus”, Parafii Rzymskokatolickiej w Łysej Górze oraz Dębińskiego Centrum Kultury.

  

„Małopolski Tele-Anioł” w Gminie Dębno

13.08.2019
„Małopolski Tele-Anioł” w Gminie Dębno

Dzięki staraniom Wójta Wiesława Kozłowskiego Gmina Dębno przystąpiła do współpracy ramach realizacji projektu pn. „Małopolski Tele-Anioł”. Na tą okoliczność w dniu 9 sierpnia 2019 r. został podpisany List Intencyjny przez Członka Zarządu Województwa Małopolskiego Martę Malec-Lech oraz Zastępcę Wójta Jacka Szklarza.

W gminie Dębno powstaną nowe połączenia komunikacji publicznej

12.08.2019
W gminie Dębno powstaną nowe połączenia komunikacji publicznej

5 sierpnia 2019 r. w Akademii Ignatianum w Krakowie odbyło się spotkanie Wojewody Małopolskiego Piotra Ćwika, przedstawicieli Ministerstwa Infrastruktury z samorządowcami zainteresowanymi pozyskaniem środków z funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej.

Modernizacja dróg w Maszkienicach zakończona

9.08.2019
Modernizacja dróg w Maszkienicach zakończona

Dobiegły końca prace remontowe dróg gminnych w Maszkienicach. W ramach realizacji inwestycji nowa nawierzchnia asfaltowa pojawiła się na odcinkach dróg „Podlesie” oraz „Od Krzyża”.

  

Zapraszamy na Dożynki Gminne w Jaworsku

9.08.2019
Zapraszamy na Dożynki Gminne w Jaworsku

Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, Dębińskie Centrum Kultury oraz Rada Sołecka wraz z Mieszkańcami wsi Jaworsko serdecznie zapraszają na Dożynki Gminne, które odbędą się w niedzielę, 18 sierpnia br.

  

75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętamy!

1.08.2019
75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętamy!

Z okazji przypadającej w dniu dzisiejszym rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego Przedstawiciele Urzędu Gminy Dębno na czele z Jackiem Szklarzem Zastępcą Wójta, Justyną Wójtowicz-Wodą Sekretarz Gminy Dębno, a także Przedstawiciele Dębińskiego Centrum Kultury Łukasz Przybyło Dyrektor DCK oraz Weronika Batko reprezentująca młodzieżową grupę dębińskiego teatru złożyli kwiaty i znicze przy pomniku żołnierza Armii Krajowej Antoniego Derlagi ps. „Junak". W ten sposób uczcili pamięć o bohaterach poległych w wyniku walk.

  

Gospodarze zwycięzcami III Turnieju Sołectw o Puchar Wójta Gminy Dębno

30.07.2019
Gospodarze zwycięzcami III Turnieju Sołectw o Puchar Wójta Gminy Dębno

W niedzielne, upalne popołudnie, 28 lipca Doły już po raz III  gościły sołectwa z naszej gminy. Tutaj bowiem rozegrany został niezwykle emocjonujący pojedynek w Puchar Wójta Gminy Dębno. Drużyny w rywalizacji dopingował również poseł na Sejm RP Michał Wojtkiewicz.

  

Powstanie kolejny chodnik w Dębnie

26.07.2019
Powstanie kolejny chodnik w Dębnie

Przy współpracy Starostwa Powiatowego w Brzesku oraz Gminy Dębno powstanie nowy chodnik przy drodze powiatowej Dębno-Melsztyn. Realizacja inwestycji rozpocznie się w najbliższym czasie. Wykonawcą będzie firma ROMAX z siedzibą w Łysej Górze.

  

Stypendia Pomostowe na rok akademicki 2019/2020

26.07.2019
Stypendia Pomostowe na rok akademicki 2019/2020

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Krakowie informuje o naborze wniosków do Programu Stypendiów Pomostowych w roku akademickim 2019/2020.

Drukuj drukuj

Z historii gminy

Strona główna » Z historii gminy » Weekendowy Dzień Dziecka w Gminie Dębno

Weekendowy Dzień Dziecka w Gminie Dębno

7.06.2019
Weekendowy Dzień Dziecka w Gminie Dębno

W ubiegły weekend przypadał 1 czerwca, który obchodzony jest jako Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji w gminie Dębno zostały zaplanowane różne imprezy przygotowane z myślą o najmłodszych tak, aby razem mogli świętować swoje radosne święto.

W sobotę, w Niedźwiedzy odbyła się czwarta edycja imprezy plenerowej z okazji Dnia Dziecka, podczas której miał miejsce m.in. zorganizowany przez Klub Sportowy „Snajper” Turniej Strzelecki. W zawodach wzięło udział liczne grono dzieci, które rywalizowały ze sobą w trzech kategoriach wiekowych. Najlepsi strzelcy w każdej z kategorii otrzymali od Wójta Gminy Dębno pamiątkowe puchary.

Koło Gospodyń Wiejskich w Biadolinach Szlacheckich, przy współpracy z Dębińskim Centrum Kultury i Radą Sołecką przygotowały w Wiejskim Domu Ludowym w Biadolinach Szlacheckich dla dzieci zabawę. Program zawierał  m.in. spektakl teatralny pt. „Piraci i wyspa skarbów” w wykonaniu Teatru Blaszany Bębenek oraz liczne atrakcje.

Rada Rodziców, Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Woli Dębińskiej, Sołtys wraz z Radą Sołecką przy współudziale Dębińskiego Centrum Kultury przygotowały piknik z okazji Dnia Dziecka, podczas którego odbyło się wiele konkurencji zarówno dla najmłodszych, jak i dla starszych. W czasie pikniku miał miejsce pokaz Pierwszej Pomocy w wykonaniu druhów z OSP Wola Dębińska oraz pokaz druhów z OSP Dębno. W ciągu dnia odbywały się liczne konkurencje sportowe dla dzieci i dorosłych. Fundatorem pucharu za I miejsce w konkurencji Strongman był Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, Starosta Powiatu Brzeskiego Andrzej Potępa ufundował puchar za I miejsce w turnieju piłki nożnej, Sołtys Woli Dębińskiej Kazimierz Roczniak ufundował puchar w konkurencji rzut podkową, a Pani dyrektor PSP w Woli Dębińskiej Agata Jankowska i Rada Rodziców ufundowali puchar w konkurencji wbijanka drwala. Najmłodsi mogli korzystać z dmuchańców, ogrom radości dostarczyła możliwość przejażdżki kucykiem i wozem cygańskim. Smaku całej imprezie dodał kiermasz ciast. 

Ochotnicza Straż Pożarna Łysa Góra w dniu 1 czerwca zaprosiła wszystkie dzieci wraz ze strażakami na Dzień Dziecka obchodzony w amfiteatrze Krakus. W programie była m.in. inscenizacja pt. „Szewczyk Dratewka”, a także liczne konkursy z nagrodami i zabawy dla dzieci. Wcześniej, w godzinach od 9:00 do 13:00 odbyła się kolejna akcja krwiodawstwa organizowana przez HSK Krakus Łysa Góra.

Główne obchody Gminnego Dnia Dziecka miały miejsce w niedzielę, 2 czerwca, kiedy to na boisku przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dębnie dzieci z terenu całej gminy mogły bezpłatnie korzystać z licznych atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich. Dmuchana zjeżdżalnia i zamek dostarczyły wiele radości. Ponadto dzieci mogły przyozdobić swoje buzie kolorowymi rysunkami, wykonywanymi przez animatorki, które spełniały życzenia małych, ale jakże wymagających klientów. Na „Orliku” odbywały się gry i zabawy sportowe, w których za uczestnictwo każdy uczestnik otrzymywał pamiątkowy medal.

Ochotnicza Straż Pożarna Dębno przyjechała wozem strażackim, najmłodsi mogli usiąść za kierownicą wozu, przymierzyć kask i zobaczyć wyposażenie, z którego korzystają strażacy w czasie akcji. Ponadto OSP Dębno przygotowała krótki pokaz strażacki, w czasie którego zaprezentowane zostało, jak bardzo niebezpieczne może się okazać zapalenie tłuszczu na patelni.

Na Gminnym Dniu Dziecka obecni byli również funkcjonariusze Policji, którzy przygotowali dla dzieci różne prelekcje dotyczące bezpieczeństwa i konkursy z nagrodami. Na placu przy szkole pojawiła się również policyjna maskotka.

Każde dziecko biorące udział w Gminnym Dniu Dziecka otrzymało talony na darmowy poczęstunek, tj. na lody, napój oraz na kiełbaskę z grilla. W czasie trwania imprezy najmłodszym wręczane były również kolorowe balony. Podczas Gminnego Dnia Dziecka Koło Gospodyń Wiejskich z Dębna zaprezentowało swoje wypieki i potrawy, które mieszkańcy chętnie kosztowali.

- Wszyscy jesteśmy dziećmi, także cieszę się, że Dzień Dziecka jest tak hucznie obchodzony na terenie naszej gminy i dziękuję bardzo serdecznie rodzicom, którzy przyszli ze swoimi pociechami, aby w tym dniu razem brać udział. Zapraszam ponownie za rok.- tak podsumowuje niedzielne wydarzenie wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

Strona w przygotowaniu

Wróć do wydarzeń

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

W górę
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Gmina Dębno Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013 pt. "CAF - podstawa doskonalenia małopolskich JST",
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12