Ostatnie wydarzenia

Kolejna promesa dla Gminy Dębno

19.06.2019
Kolejna promesa dla Gminy Dębno

Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski odebrał wczoraj, 18 czerwca 2019 r., z rąk wicemarszałka Tomasza Urynowicz promesę na realizację zadania: „Przebudowa wielofunkcyjnego boiska sportowego” w miejscowości Porąbka Uszewska. Zadanie zostanie zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu przekazanemu Gminie Dębno w ramach projektu koordynowanego przez Zarząd Województwa Małopolskiego pod nazwą „Małopolska infrastruktura rekreacyjno – sportowa – MIRS”.

Przybywa E-Seniorów w Gminie Dębno

19.06.2019
Przybywa E-Seniorów w Gminie Dębno

Kolejna grupa seniorów ukończyła kursy przeprowadzane w ramach projektu „Małopolski E-senior”. Program ten cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców naszej gminy, którzy chętnie i licznie korzystają z zajęć organizowanych przez Fundację Instytut Myśli Innowacyjnej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, III Oś Priorytetowa Cyfrowe kompetencje społeczeństwa, Działanie 3.1 Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych.

Gmina Dębno po raz kolejny doceniona

12.06.2019
Gmina Dębno po raz kolejny doceniona

W poniedziałek, 10 czerwca w Zakopanem, odbyła się Gala Finałowa Konkursu #ekoLIDERZY, który od kilku lat organizowany jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Głównym celem konkursu jest wyłonienie i uhonorowanie instytucji, które w sposób szczególny przyczyniają się do poprawy stanu środowiska naturalnego w Małopolsce.  

Kolejny sprzęt dla jednostek OSP

10.06.2019
Kolejny sprzęt dla jednostek OSP

Jednym z kluczowych czynników przyczyniających się do skutecznej i sprawnej działalności Ochotniczych Straży Pożarnych jest sprzęt, którym strażacy posługują się podczas akcji do których wyjeżdżają. Nawet najlepszy strażak staje się bezsilny, gdy zawodzi sprzęt. Urząd Gminy Dębno ciągle stara się o pozyskiwanie kolejnych środków finansowych, które może przeznaczyć na doposażenie jednostek OSP działających na terenie gminy.

Weekendowy Dzień Dziecka w Gminie Dębno

7.06.2019
Weekendowy Dzień Dziecka w Gminie Dębno

W ubiegły weekend przypadał 1 czerwca, który obchodzony jest jako Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji w gminie Dębno zostały zaplanowane różne imprezy przygotowane z myślą o najmłodszych tak, aby razem mogli świętować swoje radosne święto.

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Jastew

3.06.2019
Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Jastew

W piątek, 31 maja 2019 r. Wójt Gminy Dębno, z rąk Wojewody Małopolskiego, Pana Piotra Ćwika oraz Wicemarszałka Województwa Małopolskiego Pana Łukasza Smółki otrzymał kolejną w tym roku promesę. Tym razem z dofinansowania skorzystają strażacy z jednostki OSP w Jastwi.

Kolejna grupa seniorów z certyfikatami

3.06.2019
Kolejna grupa seniorów z certyfikatami

W czwartek, 30 maja, kolejna grupa seniorów z terenu gminy Dębno ukończyła zajęcia przeprowadzane w ramach projektu „Małopolski E-senior”. Projekt ten realizowany jest przez Fundację Instytut Myśli Innowacyjnej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, III Oś Priorytetowa Cyfrowe kompetencje społeczeństwa, Działanie 3.1 Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych. W naszej gminie projekt ten cieszy się ogromną popularnością, grupy które zakończyły szkolenie liczyły sobie ponad 40 osób.

Nowa inwestycja, kolejna dotacja

23.05.2019
Nowa inwestycja, kolejna dotacja

W naszej gminie zostaną wyremontowane kolejne odcinki dróg. Tym razem prace modernizacyjne zostaną przeprowadzone na drogach dojazdowych do pól w Woli Dębińskiej Koło Wróbla oraz w Jaworsku Wilkówka Grabno. Zarówno na jedną jak i na drugą drogę, Gmina Dębno pozyskała dofinansowanie w wysokości 121 tys. złotych z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.  

IX sesja Rady Gminy Dębno

17.05.2019
IX sesja Rady Gminy Dębno

W czwartek, 16 maja, odbyła się IX sesja Rady Gminy Dębno w kadencji 2018-2023, podczas której podjęto uchwały w sprawach m.in.:

- przyjęcia programu usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Dębno na lata 2019 – 2032,

- podczas sesji przyjęto również zmiany w uchwale budżetowej na 2019 rok oraz zmiany wieloletniej prognozy finansowej Gminy Dębno.

Gminny Dzień Strażaka

16.05.2019
Gminny Dzień Strażaka

„…Gotowi by zwyciężać – urodzeni by walczyć

W płomieniach życia – idą tam, skąd inni uciekają

Bo strażakiem się jest, a nie bywa…”

 

W sobotę, 11 maja w Niedźwiedzy, świętowano Gminny Dzień Strażaka, który połączony został z obchodami 70 rocznicy powstania niedźwiedzkiej OSP.

Drukuj drukuj

Z historii gminy

Strona główna » Z historii gminy » Weekendowy Dzień Dziecka w Gminie Dębno

Weekendowy Dzień Dziecka w Gminie Dębno

7.06.2019
Weekendowy Dzień Dziecka w Gminie Dębno

W ubiegły weekend przypadał 1 czerwca, który obchodzony jest jako Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji w gminie Dębno zostały zaplanowane różne imprezy przygotowane z myślą o najmłodszych tak, aby razem mogli świętować swoje radosne święto.

W sobotę, w Niedźwiedzy odbyła się czwarta edycja imprezy plenerowej z okazji Dnia Dziecka, podczas której miał miejsce m.in. zorganizowany przez Klub Sportowy „Snajper” Turniej Strzelecki. W zawodach wzięło udział liczne grono dzieci, które rywalizowały ze sobą w trzech kategoriach wiekowych. Najlepsi strzelcy w każdej z kategorii otrzymali od Wójta Gminy Dębno pamiątkowe puchary.

Koło Gospodyń Wiejskich w Biadolinach Szlacheckich, przy współpracy z Dębińskim Centrum Kultury i Radą Sołecką przygotowały w Wiejskim Domu Ludowym w Biadolinach Szlacheckich dla dzieci zabawę. Program zawierał  m.in. spektakl teatralny pt. „Piraci i wyspa skarbów” w wykonaniu Teatru Blaszany Bębenek oraz liczne atrakcje.

Rada Rodziców, Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Woli Dębińskiej, Sołtys wraz z Radą Sołecką przy współudziale Dębińskiego Centrum Kultury przygotowały piknik z okazji Dnia Dziecka, podczas którego odbyło się wiele konkurencji zarówno dla najmłodszych, jak i dla starszych. W czasie pikniku miał miejsce pokaz Pierwszej Pomocy w wykonaniu druhów z OSP Wola Dębińska oraz pokaz druhów z OSP Dębno. W ciągu dnia odbywały się liczne konkurencje sportowe dla dzieci i dorosłych. Fundatorem pucharu za I miejsce w konkurencji Strongman był Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, Starosta Powiatu Brzeskiego Andrzej Potępa ufundował puchar za I miejsce w turnieju piłki nożnej, Sołtys Woli Dębińskiej Kazimierz Roczniak ufundował puchar w konkurencji rzut podkową, a Pani dyrektor PSP w Woli Dębińskiej Agata Jankowska i Rada Rodziców ufundowali puchar w konkurencji wbijanka drwala. Najmłodsi mogli korzystać z dmuchańców, ogrom radości dostarczyła możliwość przejażdżki kucykiem i wozem cygańskim. Smaku całej imprezie dodał kiermasz ciast. 

Ochotnicza Straż Pożarna Łysa Góra w dniu 1 czerwca zaprosiła wszystkie dzieci wraz ze strażakami na Dzień Dziecka obchodzony w amfiteatrze Krakus. W programie była m.in. inscenizacja pt. „Szewczyk Dratewka”, a także liczne konkursy z nagrodami i zabawy dla dzieci. Wcześniej, w godzinach od 9:00 do 13:00 odbyła się kolejna akcja krwiodawstwa organizowana przez HSK Krakus Łysa Góra.

Główne obchody Gminnego Dnia Dziecka miały miejsce w niedzielę, 2 czerwca, kiedy to na boisku przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dębnie dzieci z terenu całej gminy mogły bezpłatnie korzystać z licznych atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich. Dmuchana zjeżdżalnia i zamek dostarczyły wiele radości. Ponadto dzieci mogły przyozdobić swoje buzie kolorowymi rysunkami, wykonywanymi przez animatorki, które spełniały życzenia małych, ale jakże wymagających klientów. Na „Orliku” odbywały się gry i zabawy sportowe, w których za uczestnictwo każdy uczestnik otrzymywał pamiątkowy medal.

Ochotnicza Straż Pożarna Dębno przyjechała wozem strażackim, najmłodsi mogli usiąść za kierownicą wozu, przymierzyć kask i zobaczyć wyposażenie, z którego korzystają strażacy w czasie akcji. Ponadto OSP Dębno przygotowała krótki pokaz strażacki, w czasie którego zaprezentowane zostało, jak bardzo niebezpieczne może się okazać zapalenie tłuszczu na patelni.

Na Gminnym Dniu Dziecka obecni byli również funkcjonariusze Policji, którzy przygotowali dla dzieci różne prelekcje dotyczące bezpieczeństwa i konkursy z nagrodami. Na placu przy szkole pojawiła się również policyjna maskotka.

Każde dziecko biorące udział w Gminnym Dniu Dziecka otrzymało talony na darmowy poczęstunek, tj. na lody, napój oraz na kiełbaskę z grilla. W czasie trwania imprezy najmłodszym wręczane były również kolorowe balony. Podczas Gminnego Dnia Dziecka Koło Gospodyń Wiejskich z Dębna zaprezentowało swoje wypieki i potrawy, które mieszkańcy chętnie kosztowali.

- Wszyscy jesteśmy dziećmi, także cieszę się, że Dzień Dziecka jest tak hucznie obchodzony na terenie naszej gminy i dziękuję bardzo serdecznie rodzicom, którzy przyszli ze swoimi pociechami, aby w tym dniu razem brać udział. Zapraszam ponownie za rok.- tak podsumowuje niedzielne wydarzenie wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

Strona w przygotowaniu

Wróć do wydarzeń

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

W górę
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Gmina Dębno Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013 pt. "CAF - podstawa doskonalenia małopolskich JST",
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12