Ostatnie wydarzenia

W podzięce za plony – gminne dożynki w Jaworsku

20.08.2019
W podzięce za plony – gminne dożynki w Jaworsku

Gospodarzem tegorocznych gminnych dożynek, które odbyły się w niedzielę 18 sierpnia, było Jaworsko. Tradycyjne Święto Plonów rozpoczęło się polową Mszą Świętą sprawowaną w intencji rolników oraz w podzięce za tegoroczne zbiory. Głównym punktem świętowania niezmiennie pozostał obrzęd przekazania chleba gospodarzowi gminy oraz konkurs wieńców dożynkowych.

W hołdzie poległym Lotnikom Liberatora

16.08.2019
W hołdzie poległym Lotnikom Liberatora

W czwartek, 15 sierpnia 2019 r. na Przymiarkach w Łysej Górze odbyła się uroczystość upamiętniająca tragiczną śmierć załogi samolotu Liberator. Wydarzenie zostało zorganizowane jak w latach biegłych pod patronatem Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Łysogórskiej „Krakus”, Parafii Rzymskokatolickiej w Łysej Górze oraz Dębińskiego Centrum Kultury.

  

„Małopolski Tele-Anioł” w Gminie Dębno

13.08.2019
„Małopolski Tele-Anioł” w Gminie Dębno

Dzięki staraniom Wójta Wiesława Kozłowskiego Gmina Dębno przystąpiła do współpracy ramach realizacji projektu pn. „Małopolski Tele-Anioł”. Na tą okoliczność w dniu 9 sierpnia 2019 r. został podpisany List Intencyjny przez Członka Zarządu Województwa Małopolskiego Martę Malec-Lech oraz Zastępcę Wójta Jacka Szklarza.

W gminie Dębno powstaną nowe połączenia komunikacji publicznej

12.08.2019
W gminie Dębno powstaną nowe połączenia komunikacji publicznej

5 sierpnia 2019 r. w Akademii Ignatianum w Krakowie odbyło się spotkanie Wojewody Małopolskiego Piotra Ćwika, przedstawicieli Ministerstwa Infrastruktury z samorządowcami zainteresowanymi pozyskaniem środków z funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej.

Modernizacja dróg w Maszkienicach zakończona

9.08.2019
Modernizacja dróg w Maszkienicach zakończona

Dobiegły końca prace remontowe dróg gminnych w Maszkienicach. W ramach realizacji inwestycji nowa nawierzchnia asfaltowa pojawiła się na odcinkach dróg „Podlesie” oraz „Od Krzyża”.

  

Zapraszamy na Dożynki Gminne w Jaworsku

9.08.2019
Zapraszamy na Dożynki Gminne w Jaworsku

Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, Dębińskie Centrum Kultury oraz Rada Sołecka wraz z Mieszkańcami wsi Jaworsko serdecznie zapraszają na Dożynki Gminne, które odbędą się w niedzielę, 18 sierpnia br.

  

75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętamy!

1.08.2019
75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętamy!

Z okazji przypadającej w dniu dzisiejszym rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego Przedstawiciele Urzędu Gminy Dębno na czele z Jackiem Szklarzem Zastępcą Wójta, Justyną Wójtowicz-Wodą Sekretarz Gminy Dębno, a także Przedstawiciele Dębińskiego Centrum Kultury Łukasz Przybyło Dyrektor DCK oraz Weronika Batko reprezentująca młodzieżową grupę dębińskiego teatru złożyli kwiaty i znicze przy pomniku żołnierza Armii Krajowej Antoniego Derlagi ps. „Junak". W ten sposób uczcili pamięć o bohaterach poległych w wyniku walk.

  

Gospodarze zwycięzcami III Turnieju Sołectw o Puchar Wójta Gminy Dębno

30.07.2019
Gospodarze zwycięzcami III Turnieju Sołectw o Puchar Wójta Gminy Dębno

W niedzielne, upalne popołudnie, 28 lipca Doły już po raz III  gościły sołectwa z naszej gminy. Tutaj bowiem rozegrany został niezwykle emocjonujący pojedynek w Puchar Wójta Gminy Dębno. Drużyny w rywalizacji dopingował również poseł na Sejm RP Michał Wojtkiewicz.

  

Powstanie kolejny chodnik w Dębnie

26.07.2019
Powstanie kolejny chodnik w Dębnie

Przy współpracy Starostwa Powiatowego w Brzesku oraz Gminy Dębno powstanie nowy chodnik przy drodze powiatowej Dębno-Melsztyn. Realizacja inwestycji rozpocznie się w najbliższym czasie. Wykonawcą będzie firma ROMAX z siedzibą w Łysej Górze.

  

Stypendia Pomostowe na rok akademicki 2019/2020

26.07.2019
Stypendia Pomostowe na rok akademicki 2019/2020

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Krakowie informuje o naborze wniosków do Programu Stypendiów Pomostowych w roku akademickim 2019/2020.

Drukuj drukuj

Z historii gminy

Strona główna » Z historii gminy » Gminny Dzień Strażaka

Gminny Dzień Strażaka

16.05.2019
Gminny Dzień Strażaka

„…Gotowi by zwyciężać – urodzeni by walczyć

W płomieniach życia – idą tam, skąd inni uciekają

Bo strażakiem się jest, a nie bywa…”

 

W sobotę, 11 maja w Niedźwiedzy, świętowano Gminny Dzień Strażaka, który połączony został z obchodami 70 rocznicy powstania niedźwiedzkiej OSP.

W to słoneczne sobotnie popołudnie w  Niedźwiedzy, obok budynku remizy zgromadziły się wszystkie jednostki OSP z terenu Gminy Dębno oraz jednostki z sąsiednich gmin. We wspólnym pochodzie strażacy w asyście orkiestry dętej z OSP z Łysej Góry przeszli do Kościoła na mszę  świętą w ich intencji. Następnie udali się do letniego amfiteatru na oficjalną część uroczystości. Gminny Dzień Strażaka w Niedźwiedzy był dobrą okazją do tego, aby przybliżyć historię powstania oraz działalność niedźwiedzkiej OSP. Warto wspomnieć, że także w tym roku OSP z Niedźwiedzy obchodzi 30 rocznicę uzyskania sztandaru, który został im przekazany podczas „Dni Ochrony Pożarowej”. Stale rozwijająca się jednostka otrzymała nowy samochód bojowy, który został poświęcony wraz z figurą św. Floriana, znajdującą się obok remizy.

W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, wśród których byli Wójt Gminy Dębno, Wiesław Kozłowski, Starosta Brzeski, Andrzej Potępa, Radny Województwa Małopolskiego, Wojciech Skruch, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku- st. bryg. Piotr Strojny a także Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej- st. bryg. Dariusz Pęcak. Nie zabrakło także Sołtysa Marka Łośko, który jest również Radnym Gminy Dębno

- Niezmiennie od lat pokazujecie, jak ważna jest Wasza praca. W ostatnim czasie po raz kolejny udowodniliście, że mieszkańcy naszej gminy mogą na Was liczyć zarówno w dzień jak i w nocy. Wielokrotnie wyjeżdżaliście do skutków klęsk żywiołowych, pożarów, wypadków, Wasza służba jest nieoceniona. Jestem Wam wdzięczny za to, że przy Was mieszkańcy Gminy Dębno mogą czuć się bezpieczni – mówi Wójt Gminy Dębno dodając – Nie życzę Wam interwencji, bo są one związane z nieszczęściami innych ludzi, ale jeśli już sytuacja zmusi Was do tego, życzę Wam tyle samo powrotów co wyjazdów.

W trakcie uroczystości wręczone zostały medale oraz odznaczenia dla najbardziej zasłużonych strażaków z OSP w Niedźwiedzy.

Złoty medal otrzymał:

 Druh Mieczysław Kukla

Srebrnym medalem odznaczeni zostali:

 Druh Roman Gagatek

 Druh Zbigniew Baca

 Druh Mieczysław Pabian

 Druh Wiesław Malinowski

Brązowy medal otrzymali:

Druh Fryderyk Kluska

Druh Józef Dudek

Druh Eugeniusz Niemiec

Druh Grzegorz Baca

Odznaką Wzorowego Strażaka uhonorowani zostali:

Druh Mariusz Roman

Druh Dariusz  Roman

Druh Mateusz Niemiec

Druh Paweł  Baca

Druh Mateusz Kluska

Odznakę za Wysługę Lat otrzymali:

70 –lecie służby Druh Mieczysław Kukla

65-lecie służby Druh Antoni  Gurgul

65-lecie służby Druh Józef Dudek

60-lecie służby Druh Edward  Baca

10-lecie służby Druh Marek  Niemiec

10-lecie służby Druh Grzegorz  Niewola

Strona w przygotowaniu

Wróć do wydarzeń

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

W górę
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Gmina Dębno Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013 pt. "CAF - podstawa doskonalenia małopolskich JST",
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12