Ostatnie wydarzenia

Informacja epizootyczna - Zgnilec amerykański pszczół

16.09.2019
Informacja epizootyczna - Zgnilec amerykański pszczół

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Brzesku przekazuje do wiadomości mieszkańców ulotkę informacyjną dotyczącą zgnilca amerykańskiego pszczół. Zapraszamy do zapoznania się z jej treścią. 

Rozwiń skrzydła w DCK

12.09.2019
Rozwiń skrzydła w DCK

Dębińskie Centrum Kultury w Jastwi zaprasza do zapisów na zajęcia organizowane w nowym roku szkolnym. W szerokim wachlarzu propozycji przygotowanej dla mieszkańców zapewne każdy znajdzie coś dla siebie. W ofercie nie zabrakło dobrze znanych zajęć, jest również sporo nowości.

Kolejne zrealizowane inwestycje drogowe w naszej gminie

12.09.2019
Kolejne zrealizowane inwestycje drogowe w naszej gminie

Prace modernizacyjne prowadzone na drogach dojazdowych do pól w Woli Dębińkiej Koło Wróbla oraz w Jaworsku Wilkówka Grabno zostały zakończone. Oba odcinki zyskały nową nawierzchnię asfaltową oraz podbudowę z kruszyw łamanych. 

"Wieś Polska - kultura, tradycje, dziedzictwo i wyzwania"

11.09.2019
"Wieś Polska - kultura, tradycje, dziedzictwo i wyzwania"

Wszystkich miłośników polskiej kultury i tradycji zapraszamy do Dębińskiego Centrum Kultury w najbliższą niedzielę, 15 września na godz. 11:00 na konferencję "Wieś Polska - kultura, tradycje, dziedzictwo i wyzwania".Wydarzenie połączone będzie z folklorystycznym przeglądem dorobku artystycznego naszej gminy oraz jubileuszem 25 – lecia Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. 

Zagłosuj na nasz projekt w Budżecie Obywatelskim Województwa Małopolskiego 2019!

10.09.2019
Zagłosuj na nasz projekt w Budżecie Obywatelskim Województwa Małopolskiego 2019!

Zapraszamy do głosowania na inicjatywę gminy Dębno pn.: „Scena historii, kultury, dziedzictwa i aktywności ” zgłoszoną do IV edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

Projekt ma na celu zakup sceny, która będzie wykorzystywana podczas wydarzeń o charakterze kulturalnym, patriotycznym, folklorystycznym, sportowym i turystycznym na terenie subregionu Tarnowskiego.

ZPiT „Łoniowiacy” na Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym „BALKAN FOLK FEST 2019” w Bułgarii

10.09.2019
ZPiT „Łoniowiacy” na Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym „BALKAN FOLK FEST 2019” w Bułgarii

W ostatnich dniach sierpnia Zespół Pieśni i Tańca „Łoniowiacy” przebywał na Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym „BALKAN FOLK FEST 2019” w Bułgarii, gdzie godnie reprezentował Polskę oraz gminę Dębno, przedstawiając piękno rodzimego folkloru.

Nowele polskie w dębińskim zamku

10.09.2019
Nowele polskie w dębińskim zamku

„Mój ojciec wstępuje do strażaków” – Bruno Schulza, „Orka" – Władysława Reymonta, a także "Dym" Marii Konopnickiej - to utwory, które wybrzmiały w murach dębińskiego zamku, w sobotę 7 września w ramach tegorocznej edycji akcji Narodowe Czytanie. 

Weź udział w projekcie „Proaktywni na plus”

9.09.2019
Weź udział w projekcie „Proaktywni na plus”

Fundacja Rozwoju Kompetencji i Przedsiębiorczości PROKATYWNI rozpoczęła rekrutację uczestników do projektu "Proaktywni na plus". Nabór prowadzony jest na terenie miasta Tarnowa oraz powiatu tarnowskiego, dąbrowskiego i brzeskiego, dla osób w wieku 30 lat i więcej, pozostajacych bez zatrudnienia.  

Wakacyjne remonty w szkołach i przedszkolach

6.09.2019
Wakacyjne remonty w szkołach i przedszkolach

Wakacje dobiegły końca. We wtorek wraz z pierwszym dzwonkiem uczniowie zasiedli w szkolnych ławkach. Dwumiesięczna przerwa w zajęciach dydaktycznych została wykorzystana do przeprowadzenia w gminnych placówkach oświatowych mniejszych lub większych remontów, jak również bieżących konserwacji.

Droga Sufczyn Rajsko z dofinansowaniem ze środków Funduszu Dróg Samorządowych

6.09.2019
Droga Sufczyn Rajsko z dofinansowaniem ze środków Funduszu Dróg Samorządowych

30 sierpnia br. prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki zatwierdził listy zadań przeznaczonych do dofinansowania ze środków Funduszu Dróg Samorządowych w 2019 roku, wśród nich znalazła się gmina Dębno.

Drukuj drukuj

Z historii gminy

Strona główna » Z historii gminy » IV edycja konkursu „Miej zasady – segreguj odpady” podsumowana

IV edycja konkursu „Miej zasady – segreguj odpady” podsumowana

16.05.2019
IV edycja konkursu „Miej zasady – segreguj odpady” podsumowana

W remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Sufczynie, 10 maja 2019 roku, miało miejsce uroczyste podsumowanie IV edycji konkursu ekologicznego, na które zostały zaproszone delegacje przedszkolaków i uczniów, którzy przygotowywali prace, a także opiekunowie, wychowawcy i dyrektorzy placówek oświatowych biorących udział w konkursie. Ponadto obecni byli wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, Zastępca Wójta Jacek Szklarz, Sekretarz Gminy Dębno Justyna Wójtowicz-Woda, Przewodniczący Rady Gminy Dębno Piotr Matura oraz Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Spraw Socjalnych i Sportu Marek Przeklasa. 

Głównym celem konkurs „Miej zasady – segreguj odpady” jest kształtowanie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży szkolnej, a także promowanie idei segregacji śmieci, jako świadomego sposobu ochrony środowiska. Przeprowadzany jest on w czterech kategoriach: Przedszkola, Szkoły Podstawowe – klasy od I do III, a także klasy od IV do VI, a ostatnia kategoria skierowana była do klas VII-VIII oraz dotychczasowych publicznych gimnazjów.

Zadanie konkursowe dla Przedszkolaków polegało na wykonaniu formy lub postaci ekologicznej, która miała być inspirowana postacią zwierzęcia, tzw. Eko-Zwierz. W tej kategorii wyniki wyglądają następująco:

I miejsce – Oddział przedszkolny z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Ks. Prałata Płk. Tadeusza Dłubacza w Sufczynie

II miejsce - Publiczne Przedszkole w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łysej Górze

III miejsce - Publiczne Przedszkole w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dębnie

Wykonanie ekologicznych dekoracji ogrodowych stanowiło zadanie konkursowe dla uczniów klas od I do III. W tej kategorii na podium znaleźli się:

I miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łoniowej

II miejsce - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łysej Górze

III miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Jaworsku

W III kategorii, zadaniem konkursowym było stworzenie przestrzennego projektu/przekroju ekologicznego domu. Konstrukcja domu, jak i elementy wystroju pomieszczeń musiały zostać wykonane z surowców wtórnych i surowców naturalnych.

I miejsce - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Maszkienicach

II miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Władysława Reymonta w Porąbce Uszewskiej

III miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Dudka w Niedźwiedzy

Dodatkowo w tej kategorii zostały przyznane dwa wyróżnienia, które otrzymała Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łoniowej oraz Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Biadolinach Szlacheckich.

Wykonanie, z surowców wtórnych ekologicznego pojazdu przyszłości było zadaniem dla uczestników biorących udział w ostatniej kategorii konkursowej. Zwycięski projekt został przygotowany przez Publiczną Szkołę Podstawową im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Woli Dębińskiej.

Najpiękniejsze projekty zostały nagrodzone atrakcyjnymi nagrodami m.in. mikroskopami, lunetami, globusami, grami edukacyjnymi. Dodatkowo wszystkie przedszkola, również te które nie zajęły miejsc, ale brały udział w konkursie, dostały duże prezenty – pełne zabawek, gier edukacyjnych, puzzli itp. Natomiast z każdej szkoły grupa 30 uczniów w ramach nagrody za udział w konkursie pojedzie na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Projekt kampania edukacyjna „Miej zasady – segreguj odpady” w tym roku uzyskała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Strona w przygotowaniu

Wróć do wydarzeń

Informator UG system informacji przestrzennej   Stowarzyszenie Kwartet na Przedgórzu  Prawa pacjenta Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej WKU w Tarnowie  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

W górę
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności Gmina Dębno Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny
Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013 pt. "CAF - podstawa doskonalenia małopolskich JST",
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12